Коли тернополяни планують святкувати Великдень та як готуються? (ОПИТУВАННЯ)

- Через декілька днів одне з головних християнських свят – Великдень. Однак, цьогоріч доведеться святкувати в нових умовах через вторгнення росії та воєнний стан.
- Актуальності набуло й питання щодо того, коли відзначати дане свято: разом з Європою 17 квітня чи за юліанським календарем – 24 квітня.
- Ми запитали у тернополян і гостей міста, коли святкуватимуть та чи вже готуються до Великодня.
Мине декілька днів і звідусіль попри війну лунатиме вітання: «Христос Воскрес!» – «Воістину Воскрес!».
Нагадаємо, що дата православного Великодня 2022 припадає на 24 квітня. Вважається, що це рання Пасха. Як і завжди, свято припадає на неділю. Натомість католики і деякі протестанти в європейських державах відзначать цей день у 2022 році на тиждень раніше – 17 квітня.
Про що наразі дискутують
Вже з перших днів квітня у соцмережах почали з’являтись дописи деяких українців щодо того, аби святкувати Великдень 17 квітня, адже так роблять у більшості європейських країн.
Приміром, журналістка Marianna Soronevych, яка живе в Італії, аргументує своє рішення тим, що православних приходів у цій країні є дуже мало, тому часто православні і греко-католики святкують Великдень разом.
Крім того, у дописі жінка зазначає: «Календар – це не питання церковних догматів, це, радше, питання традицій та культурного і політичного вибору. Для українців, це – вибір між Москвою і Європою».
Піднімали це питання і на Фейсбук-сторінці та сайті Тернопільської Єпархії УПЦ, опираючись на опитування в офіційному телеграм-каналі міського голови Сергія Надала.
Очільник Тернополя цікавився думкою містян: «Святкувати Великдень разом з християнами світу 17 квітня. Так чи ні?». З 10,5 тисяч голосів 91% опитаних відповіли «Так», і тільки 9 % віднеслись до подібних закликів негативно.
А коли плануєте святкувати ви? Проголосуйте!
Коли ви святкуватимете Великдень?
Коли святкуватимуть тернополяни і гості
Ми дізнались, коли відзначатимуть Великдень жителі нашого міста і переселенці, які тимчасово оселились у Тернополі, та чи вже почали готуватись до християнського свята.
Любов, 62 роки, бухгалтер
Відзначатимемо, звісно, 24 квітня. Поки держава нічого не змінила – будемо цього дня святкувати. Ми дотримуємось календаря, який визнає наша церква. 24 квітня підемо освячувати паску до церкви, як і щороку.
Анна, 53 роки і Валерій, 54 роки, переселенці з Київської області
Володимир, 72 роки, пенсіонер
Володимир, 71 рік, пенсіонер:
Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Степан Петрович
Втрачені найдавніші українські сакральні традиції…
Великдень у минулому – яким він був у наших православних предків?
Стаття: “ЯК ХАРАКТЕРНИКИ СВЯТКУВАЛИ ВЕЛИКДЕНЬ?” – https://uamodna.com/articles/yak-harakternyky-svyatkuvaly-velykdenj/
Чому рахмансько-характерницькі свята завжди були в числі?
Як Коло Року сприяло духовним воїнам минулого тримати міцний в’язок з Творцем та Правою?
Чому перша чверть Кола Року – це свята во славу Творця?
Чи маємо право змінювати дати святкування свят встановлених Небом?
Варто прочитати і знати…
Олег Сачко
Альона Уманська
Ruslan Melenchuk
Варто звернути увагу на те,що сам Христос будучи у віці 12-ти років,святкував пасху ( Лук.2:41,42) і його зовсім не засмучувало і не бентежило те,що в цей день будо вбито тисячі невинних дітей.
Тобто, таке цікаве і знакове походження християнського свята, яке мільйони людей святкують не замислюючись і не знаючи того, що він означає масове винищення дітей і торжество з цього приводу.