Коли тернополяни планують святкувати Великдень та як готуються? (ОПИТУВАННЯ)

Коли тернополяни планують святкувати Великдень та як готуються? (ОПИТУВАННЯ)
  • Через декілька днів одне з головних християнських свят – Великдень. Однак, цьогоріч доведеться святкувати в нових умовах через  вторгнення росії та воєнний стан.
  • Актуальності набуло й питання щодо того, коли відзначати дане свято: разом з Європою 17 квітня чи за юліанським календарем – 24 квітня.
  • Ми запитали у тернополян і гостей міста, коли святкуватимуть та чи вже готуються до Великодня.

Мине декілька днів і звідусіль попри війну лунатиме вітання: «Христос Воскрес!» – «Воістину Воскрес!».

Нагадаємо, що дата православного Великодня 2022 припадає на 24 квітня. Вважається, що це рання Пасха. Як і завжди, свято припадає на неділю. Натомість католики і деякі протестанти в європейських державах відзначать цей день у 2022 році на тиждень раніше – 17 квітня.

Про що наразі дискутують

Вже з перших днів квітня у соцмережах почали з’являтись дописи деяких українців щодо того, аби святкувати Великдень 17 квітня, адже так роблять у більшості європейських країн.

Приміром, журналістка Marianna Soronevych, яка живе в Італії, аргументує своє рішення тим, що православних приходів у цій країні є дуже мало, тому часто православні і греко-католики святкують Великдень разом.

Крім того, у дописі жінка зазначає: «Календар – це не питання церковних догматів, це, радше, питання традицій та культурного і політичного вибору. Для українців, це – вибір між Москвою і Європою».

Піднімали це питання і на Фейсбук-сторінці та сайті Тернопільської Єпархії УПЦ, опираючись на опитування в офіційному телеграм-каналі міського голови Сергія Надала.

Очільник Тернополя цікавився думкою містян: «Святкувати Великдень разом з християнами світу 17 квітня. Так чи ні?». З 10,5 тисяч голосів 91% опитаних відповіли «Так», і тільки 9 % віднеслись до подібних закликів негативно.

А коли плануєте святкувати ви? Проголосуйте!

Опитування

Коли ви святкуватимете Великдень?

Коли святкуватимуть тернополяни і гості

Ми дізнались, коли відзначатимуть Великдень жителі нашого міста і переселенці, які тимчасово оселились у Тернополі, та чи вже почали готуватись до християнського свята.

Любов, 62 роки, бухгалтер

– Поки ще не дуже готуюсь. Очікую, щоб ситуація в державі стабілізувалась.  Трохи страшнувато, але потрохи скупляюсь до свята. Ми Великдень завжди святкуємо, бо так виховані. Паску печемо, вдома збираються діти і внуки.

Відзначатимемо, звісно, 24 квітня. Поки держава нічого не змінила – будемо цього дня святкувати. Ми дотримуємось календаря, який визнає наша церква. 24 квітня підемо освячувати паску до церкви, як і щороку.

Анна, 53 роки і Валерій, 54 роки, переселенці з Київської області

– Ви знаєте, ми дуже хочемо додому, але у нас там ще немає ні світла, ні газу – абсолютно нічого! Про Великдень і його святкування поки не думали. Швидше всього, відзначатимемо 24 квітня. Дуже хотілось би святкувати, але будемо дивитись по обставинах. Ми з-під Макарова Київської області. Скучили за домом! Віримо, що скоро настане наша перемога! Все буде Україна!

 

Володимир, 72 роки, пенсіонер

– До Великодня не готуємось, хоча потрібно! Господь один, а коли святкувати – 17 чи 24 квітня, без різниці! Не готуємось, бо ніде готуватись. Ми жили спершу на Донбасі, мали там власне помешкання. Потім перебрались до Києва, мешкали там 8 років. Через війну довелось і зі столиці рятуватись. Ось приїхали до Тернополя.

Володимир, 71 рік, пенсіонер:

– Важко сказати, бо ми готуємося до наступу росіян. А Великдень цього року якось сам по собі відбудеться. Але навіть і найважчі часи святкують. А чи 17, чи 24 квітня святкувати – це вже як церква скаже. 

 

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (8)
  • Степан Петрович

    Втрачені найдавніші українські сакральні традиції…

    Великдень у минулому – яким він був у наших православних предків?

    Стаття: “ЯК ХАРАКТЕРНИКИ СВЯТКУВАЛИ ВЕЛИКДЕНЬ?” – https://uamodna.com/articles/yak-harakternyky-svyatkuvaly-velykdenj/

    Чому рахмансько-характерницькі свята завжди були в числі?

    Як Коло Року сприяло духовним воїнам минулого тримати міцний в’язок з Творцем та Правою?

    Чому перша чверть Кола Року – це свята во славу Творця?

    Чи маємо право змінювати дати святкування свят встановлених Небом?

    Варто прочитати і знати…

  • Олег Сачко

    Святкують люди згідно церковного календаря ... вважаю провокацією та не розумно запитувати людей хто коли святкує ... різні конфесії мають свій розклад річний та місячний графік богослужінь , тому чи це католики чи православні - суть не в тому питати коли вони святкують , а коли переведуть всі свої Календарі та встановлять інші пам’ятні дати святкування річних богослужінь... тому чи то журналісти , чи голови Рад чи адміністрацій  хай спочатку самі підуть на службу , чи то самі відчують що таке належати до церковної спільноти( і не раз , а на постійній основі ) ....
  • Альона Уманська

    Пасха наша Христос 🕊📖📯Справляємо 17 квітня, разом з євреями і всім світом 🌈🌍🇺🇦
  • Ruslan Melenchuk

    Пасха (Песах, Пейсах) - основне єврейське свято, пов'язане з їх історією. Песах означає - «проходити повз». Це свято з'явилося в честь порятунку євреїв від ангела смерті. Тобто в Торі (пятикнижжя мойсея,найважливіша частина біблії,яка розповідає про створення світу) сказано, що коли фараон не хотів відпускати євреїв з Єгипту, бог велів євреям принести в жертву ягнят, і зробити жертовною кров'ю позначку на дверях своїх будинків,щоб «всезнающий» ангел смерті знав яких дітей умертвляти,а яких ні,тому вразив тільки немовлят єгипетських, від перворідного сина фараона,до перворідного сина в’язня що сидів в темниці ,і не було дому,де не було б маленького мерця,а немовлят народу Ізраїлю не чіпав. Ось євреї і святкують Песах - смерть пройшла повз.
      Варто звернути увагу на те,що сам Христос будучи у віці 12-ти років,святкував пасху ( Лук.2:41,42) і його зовсім не засмучувало і не бентежило те,що в цей день будо вбито тисячі невинних дітей.
     Тобто, таке цікаве і знакове походження християнського свята, яке мільйони людей святкують не замислюючись і не знаючи того, що він означає масове винищення дітей і торжество з цього приводу.

21:03 В ніч на 26 березня не забудьте перевести стрілки годинника. Як адаптуватися до літнього часу 20:00 Розділити зможемо, але чи є сенс? Що кажуть тернополян про сортування сміття 19:03 Неподалік села Кам’янки зіштовхнулися дві автівки. Є постраждалий 18:45 Під Бахмутом загинув випускник Тернопільської школи-ліцею №6 Валерій Гинда Від читача 10:43 Заліщики. Старшокласникам - про вибір професії 18:06 Тернопільська волонтерка закликає підприємців підтримати дітей захисників 17:06 В селі біля Тернополя згорів Lexus 16:07 Пауерліфтингісти Тернопілля здобули медалі на чемпіонатах України photo_camera 15:07 На війні загинув Василь Николин з Монастирищини — люблячий чоловік, батько та дідусь 14:00 Цибуля по 35 гривень, а яйця по 45: що і за скільки продають на сільськогосподарських ярмарках Тернополя 13:05 Замкова гора у Теребовлі уквітчалась крокусами (ФОТОФАКТ) photo_camera 12:01 Тернопіль отримав бейбі-бокси від благодійників: хто зможе отримати play_circle_filled photo_camera 11:01 На фронті загинув заступник командира танкового батальйону, родом з Тернопільщини 10:02 Корисно і для здоров'я, і для фігури: легкі салати з буряком photo_camera 09:05 Зеленський подякував тернопільським артилеристам за влучність play_circle_filled 08:00 Сьогодні, 25 березня: День служби безпеки України
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up