Комунальники нагадують, що декоративні дерева і МАФи заборонено білити вапном

Комунальники нагадують, що декоративні дерева і МАФи заборонено білити вапном

Весняний період у комунальників асоціюється із важкою фізичною працею, покликаною вивести місто із зимової сірості та бруду. Природа робить все, залежне від неї, в той час як комунальники виконують свої обов’язки.

У багатьох людей весняне прибирання асоціюється із здійсненням побілки стовбурів дерев та бордюрів. Нагадуємо, що білити вапном декоративні дерева і малі архітектурні форми забороняється відповідно до наказу 10.04.2006 N 105  (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 р. за N 880/12754 “Про затвердження Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України”).

Весняна та осіння побілка вважається доцільною лише для плодових дерев, оскільки дехто вважає, що різкі перепади температур в осінньо-зимовий період можуть призвести до сильних пошкоджень їхньої кори. Біла фарба на стовбурах і скелетних гілках відштовхує сонячні промені, захищає кору від перегріву й дозволяє деревам вчасно прокинутися. Весняна побілка покликана захистити дерева від сонця та шкідників, що прокинулися після зимової сплячки. Не потрібна побілка молодим деревам з гладкою корою. Вона дійсно може закупорити пори і заподіяти їм шкоду. особливо небезпечна побілка для дерев, кора яких пошкоджена.

Якщо мешканці приймають рішення щодо побілки дерев на прибудинковій території – вони можуть звернутися до обслуговуючого підприємства із відповідним проханням, розуміючи, що ця робота буде виконана за кошти із їхньої квартплати. А от на території міста дерева білити заборонено, каже начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР Олег Соколовський.

  • Побілка – це старий дідівський метод, ефективність якого не доведена. Навіть більше – при невірній концентрації вапна, суміш може спалити кору дерева. А якщо ще й додають мідний купорос, то може виникнути перенасичення ґрунту міддю. Щодо бордюрів – білити їх безглуздо і заборонено законодавством України, що прописано у Правилах утримання зелених насаджень у населених пунктах України. Зокрема, пунктом 9.1.17  забороняється білити вапном декоративні дерева і малі архітектурні форми. Це зайві витрати праці, часу та матеріальних засобів. Крім того є правила ПДР, якими чітко передбачено використання певних кольорів у розмітці.

Відтак  закликаємо і жителів Тернополя, і суб’єктів господарювання, керівників освітніх та медичних  установ тощо утриматися від здійснення побілки, яка для декого асоціюється із чистотою та доглядом за деревами, повідомляє управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 «На фронті дні народження не рахують»: інтерв’ю з водієм «Богдани» 20:00 ​​​​​​Просять відремонтувати дорогу на Зеленій. Петицію розглянуть, якщо її підпишуть 500 людей 19:00 Від капусти до баклажанів: ціни на розсаду на тернопільському ринку play_circle_filled photo_camera 18:00 Чим поливати цибулю та часник в травні, щоб урожай був хороший: поради городників Від читача 18:02 У Києві відбувся Чемпіонат України з бойового мистетсва BJJ Gi-No-Gi де посіли призові місця учасники з м. Борщів Тернопільська обл. 17:00 Тепло до +24º та короткочасні грози: прогноз погоди в Тернополі та області на 17—19 травня 16:06 Аварія з вантажівкою неподалік Тернополя: є загиблий, рух перекритий play_circle_filled 15:00 Скільки коштує кілограм одягу в тернопільських секонд-хендах play_circle_filled photo_camera 14:02 Одна картка для усіх виплат: є зміни в отриманні допомоги для сімей з дітьми та майбутніх батьків 13:00 «Код для скасування платежу»: тернополянка втратила 119 тисяч після дзвінка «з банку» 12:03 Нападника на валютника з Торговиці звільнили з-під варти у залі суду 11:00 У тернопільській школі відкрили меморіальну дошку полеглому Герою Антону Ільчуку photo_camera 10:27 Аварія неподалік села Струсів: є потерпілі play_circle_filled photo_camera 10:00 У Кременці запроваджують «Картку кременчанина» для безкоштовного проїзду 09:01 На Шумщині зустріли звільненого з полону Василя Ніколюка photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up