Розмлювала посуд і стіни дивовижними візерунками: теребовлянка про магію Петриківського розпису

Розмлювала посуд і стіни дивовижними візерунками:  теребовлянка про магію Петриківського розпису
  • Звичайні предмети з кухні вкриваються дивовижними візерунками, а стіни стають справжніми творами мистецтва з легкої руки мешканки Теребовлянщини Христини Гайдан.
  • Як тендітна дівчина створила картини розміром у кілька метрів, а хобі перетворила в справу всього життя, читайте у матеріалі.

Красиві речі люди мають бачити щодня. Саме це доводить 20-річна Христина Гайдан з села Плебанівка, що неподалік Теребовлі. Дівчина змалку захоплюється малюванням, тому вирішила і роботу обрати собі до душі. Зараз вона працює у Теребовлянському музеї-майстерні. 

Сам музей наразі реконструюють. І як обіцяють працівники, це має бути дещо справді незвичне. Адже окрім традиційних екскурсів у минуле, в музеї проводитимуть майстеркласи та культурні події.

— Я змалку люблю малювати. Практично з дитячого садочка. Завжди кажу, що ця любов до мене сама прийшла. Життя вирішила пов'язати з мистецтвом тому, що не уявляю без нього життя. У мене батько гарно малює, але він не розвивав цього таланту. Я ж навчалась в Теребовлянському коледжі мистецтв і це мій дуже важливий крок в житті, — каже дівчина. 

Відео дня

Немає опису.

Петриківський розпис — любов із перших мазків

Найбільше робіт у Христини — це розписані кухонні дощечки та тарілки, а улюблена техніка — це Петриківський розпис. Бо це своє, національне, рідне.

— Це моя любов з перших мазків, — посміхається Христина. — Одразу все почалось вдаватись. А далі... захопило. І кожна нова робота стала справжньою насолодою. Я зрозуміла, що це моє, мазок ставиться легко, а процес просто неможливо залишити. У цьому розписі найцікавіше це те, що пензлик потрібно мокнути в один колір, а кінчик — в інший. Тоді мазок виходить у двох кольорах, а картини барвистими.

Такі дощечки часто в Христини замовляють в якості подарунка чи для себе, щоб прикрасити інтер'єр. Але дівчина вирішила не лише їх створювати, а й вчити цьому інших людей. 

— Я почала проводити майстер-класи із розпису тарілок, дощечок і навіть одягу. Для себе я розписала джинсовку, сумки і тепер навчаю цього інших, — каже вона. — А ще я спробувала новий стиль розпису — графіка. На дощечці я намалювала наш Теребовлянський віадук. 

Нещодавно Христина Гайдан відкрила ще одне захоплення — реставрацію давніх речей. Петриківським розписом вона оздобила бамбетль.

Немає опису.

Розпис на стінах на кілька метрів 

Крім Петриківського розпису, Христина розмальовує... стіни.

— Вдома у мене стіни розписані в кількох кімнатах. Я намалювала родинне дерево для фотографій, згодом квіти у своїй спальні, але найбільше пишаюсь тим, що маю змогу розписувати стіни в нашому музеї, — каже вона.

Перший розпис на стінах Христина зробила ще під час навчання в коледжі. Там зображені історичні пам'ятки Теребовлі, а у центрі — Трипільська жінка. Розмір роботи 5 на 3 метри. А оздоблена вона скульптурами з глини.

Немає опису.

Немає опису.— Ще одна робота — це розпис вхідної стіни. Там виліплений поїзд та залізнична станція, бо екскурсія  — це подорож потягом, ми подорожуємо в різні періоди часу, — розповідає Христина. 

На першу роботу дівчина витратила три місяці, на стіну із поїздом — майже два. Працювала щодня із 9 ранку до кінця робочого дня. Але коли робота приносить задоволення, то втома не відчувається.

А вам подобаються речі, прикрашені народними орнаментами? Пишіть у коментарях.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Игорь Оплотник
    Сьогодні чудовий час аби творити. Часто переглядаю художні розділи на Віоліті. Справді стільки оригінальних витворів
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 Ціною життя врятував інших.... У Києві попрощалися з пілотом F-16 Максимом Устименком 21:03 Ексклюзивні відеокадри із квартири на Вишневецького, де трапилася пожежа photo_camera 20:03 Кілька квартир і півтора мільйона зарплати: як новий прокурор Тернопільщини прокоментував свої статки 19:02 Помер викладач Тернопільського педуніверситету Петро Михальчук Від читача 01:23 Вчителька з Тернополя стала амбасадоркою міжнарожної ініціативи EU Code Week 18:40 Відмивають стіни та дякують Богу, що залишились живі: репортаж із будинку на Вишневецького, де сталась пожежа photo_camera 18:03 У Бучачі народився хлопчик-богатир 17:20 Три випускниці з Тернополя отримали по 200 балів на НМТ 16:45 У Почаєві собака покусав дівчинку: господарю загрожує до двох років в’язниці 16:11 «Все знищено, але Бог зберіг моїх дітей». На Вишневецького згоріла квартира військового 15:35 Тернополяни представили Україну на Чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби 15:05 Жителя Кременця підозрюють у дезертирстві та поширенні російської пропаганди 14:35 Норвезький журналіст іде 450 кілометрів на підтримку українських медіа photo_camera 14:05 До якої суми зросте мінімальна пенсія у 2026 році 13:35 За умисне вбивство знайомого в Почаєві судитимуть 62-річного чоловіка 13:00 Нетверезий водій на Tesla врізався в дерево та намагався втекти в кущі 12:20 Упокоївся батько митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора Анатолій Писик 11:57 У Козівській лікарні тепер є отець-капелан 11:41 Як бізнес Тернопільщини може зменшити витрати на енергоресурси? (Прес-служба компанії Yasno) 11:22 У Бариші чоловік самовільно чистив потічок та отримав кримінальну справу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up