Допомогти нам розібратися в особливостях кожної з процедур, розглянути їх плюси і мінуси, погодилась майстриня одного із тернопільських салонів краси Ірина Барабаш.
Тернополянка Валерія поміж ламінуванням та нарощуванням завжди вибирає перше.
- Відколи з’явилась ця процедура я завжди нею користуюсь, - каже Валерія. - У мене свої густі та довгі вії, тому ламінування дає чудовий ефект. Потім не потрібно ні тушшю користуватись, ні особливих правил догляду немає.
А от тернополянка Тетяна вже декілька місяців поспіль нарощує вії. Каже, це дуже економить її час та сил на щоденний макіяж.
- У мене двоє дітей, кожного потрібно зібрати: кого у школу, кого у садочок. Ну і самій потрібно вранці встигнути привести себе до ладу. Тому знаходити час на макіяж складно. А з нарощеними віями все стає значно легше. Тим паче, у мене природні вії світлі, - каже тернополянка. - Мої вії після процедур не пошкоджуються, тому роблю нарощування регулярно. Найчастіше роблю 3Д, виглядає природно.
- Ламінування вій - це процедура, яка живить вії корисними речовинами, при якому також додає довжину волоскам. Також ламінування вій максимально зберігає їх натуральний вигляд, виглядає дуже природно і акуратно, - каже майстриня Ірина. - Ламінування, у склад якого додається ботокс, стимулює ріст війок та потовщує їх. Після трьох процедур потовщення може бути на понад 20 %.
Це процедура із вашими натуральними війками, її робити недовго - 1 -1,5 години, пояснює майстер.
- На спеціальні валіки викладають ваші вії, фіксують на період проведення процедури і тоді ботоксом робимо завиточок та профарбовуємо, - каже Ірина. - Ми відкриваємо лусочку вії і додаємо всередину ботокс та інші вітамінки. Таким чином надаємо віями завиток, тобто, підкручуємо їх. У кожної людини, як правило війки, прямо ростуть або вниз. А цією процедурою ми їх піднімаємо. Вії стають міцніші, краще ростуть та стають еластичні. А ще туш лягає дуже гарно на ламіновані вії.
- Серед переваг можуть виділити: можна користуватись тушшю і поводитись як із своїми війками, - розповідає майстриня. - У кого гарні вії, то люди зовсім не користуються тушшю. Результат тривається до двох місяців. Тут залежного наскільки швидко відростають вії, якщо швидко, то ламінування відповідно потрібно робити частіше. Впливає, звісно, догляд клієнта за війками. Процедура ламінування накопичувальна, якщо кожних 5-6 тижнів робити, то ефект буде покращуватись.
Тут немає обмежень щодо перерви, ламінування можна робити на постійній умові, додає Ірина.
- Серед мінусів: висока вартість, - каже співрозмовниця. - Процедура ламінування вій не з дешевих. Тим паче за один сеанс неможливо буде домогтися гарних і вигнутих вій.
- Люди, які мають алергію на фарбу чи масла, то, звісно, їм не можна роби цю процедуру, - каже дівчина. - Також, якщо клієнт робив ботокс чи підтяжку очей, то не можна одразу робити ламінування. Якщо є якісь хвороби очей - ячмінь, кон'юнктивіт, тоді також протипоказана процедура ламінування вій.
Також процедура протипоказана вагітним у період лактації. А також процедура може не мати жодного результату, якщо жінки приймають сильні гормональні препарати.
Ламінування із ботоксом у майстрині Ірини Барабаш коштує 480 гривень.
Журналісти “20 хвилин” промоніторили ціни у інших тернопільських салонах краси. Орієнтовно вартість нарощування вій коштує від 300 гривень до 500. Залежно від кваліфікації майстра, його досвіду роботи та якості препаратів, якими виконується процедура.
- Процедура передбачає приклеювання штучних волосків до основи вій. Існує дві техніки виконання подібної роботи: пучкова, коли для нарощування використовуються пучки по 3-4 війки. Та коли кожну війку кріпити окремо, - розповідає майстерка. - Процедура нарощування займає понад дві години, залежно від об’єму та від густоти вій клієнта. Підбираємо моделювання під очі. Є очі, яким не підходять певний вигин.
Можна робити й кольорове нарощування, а останнім часом тернополянки вибирають колір темного шоколаду війок.
- Залежно від того, як швидко оновлюються ваші вії війки можуть триматися від трьох до шести тижнів, якщо гарно доглядати, - каже Ірина. - Але якщо процедура не якісно була зроблена, то потрібно робити перерву.
- Серед недоліків, найпершим, мабуть, варто виділити - складний догляд. Не можна тушшю користуватись та не дуже рекомендують підводку. Також не можна спати у подушку, використовувати жирні крема та олійки. Потрібно ж промивати час від часу вії пінками та водою, і розчісувати лише за потреби, - розповідає майстриня. - Але переваг є чимало. Жінкам, після нарощування, не потрібно кожного ранку стояти біля дзеркала, вимальовувати вії.
Також, як пояснює майстриня, за допомогою нарощування вій можна візуально змінити форму очей. Наприклад, якщо очі близько посаджені, тоді акцент при нарощуванні буде на зовнішніх куточках очей.
- Їх можна розділити на дві частини. По-перше тимчасові обмеження, серед них запалення слизової оболонки очей, інфекційні і гостро – респіраторні захворювання, - розповідає співрозмовниця. - По-друге протипоказання, які роблять процедуру не ефективною: короткі і слабкі рідні вії.
Якщо у вас є алергія на компоненти клею, то на процедуру накладено табу.
Чутливі очі схильні до сльозоточивості також є протипоказанням. Часті сльози змиють накладні вії.
Вартість процедури нарощування вій у нашої співрозмовниці від 380 гривень і по зростанню, залежно від об‘єму.
У інших майстрів у місті можна зробити класику від 120 гривень до 400. 2Д - від 200 до 450 гривень, 3Д від 300 до 500 гривень.
Анна Магдич, косметолог та трихолог:
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер