Міської ліквідаційної комісія по наслідкам техногенної катастрофи прийняла рішення по перепрофілюванню лікувального закладу в монопрофільний заклад, де надають допомогу хворим лише з COVID-19.
Раніше хворих на коронавірус приймали лише у інфекційному відділенні. Як розповів директор Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський, у інфекційному відділенні було 50 ліжкомісць для хворих. Останніми тижнями кількість хворих почало різко збільшуватися.
Головний лікар пояснював - про те, що лікарня може стати госпіталем для хворих на коронавірус, було відомо ще давно. Таке рішення прийняли ще у березні, однак до цього часу потреби не було.
- Ще в березні в нашій лікарні видали наказ про надання допомоги хворим на коронавірус та алгоритм дій на випадок масового поступлення пацієнтів в інфекційне відділення, - пояснює Ярослав Чайківський. – У документі передбачено, що у разі великої кількості пацієнтів у інфекційному відділенні лікарня переходить в монопрофільну, де будуть надавати допомогу хворим з коронавірусом.
Тепер тут всі відділення приймають лише людей, які хворі на COVID-19, або ж мають підозру на коронавірус.
- Ми розгорнули 135 ліжок для хворих на базі всієї лікарні, - каже пан Ярослав. – Усі наші лікарі залишились працювати, тобто нікого не звільнили і не переводили до інших лікувальних закладів у зв'язку з перепрофілюванням. Тепер наші спеціалісти надають допомогу лише хворим на коронавірус.
Станом на 25 серпня, у лікарні перебуває 128 пацієнтів. 92 з них мають підтверджений діагноз, 28 - мають підозри. Ще 8 пацієнтів мають двобічні полісегментарні пневмонії, які потребують лікування, як при коронавірусі.
- Ми маємо різної складності пацієнтів, - розповідає пан Ярослав. – Звичайно, при такій кількості пацієнтів у нас є і важкі хворі. На кисневій підтримці знаходиться 8 хворих. 7 хворих – на кисневому концентраторі. Деякі пацієнти мають нестабільний стан – їх то підключають до апаратів подачі кисню, то відключають. Також вже є частина тих, які готові до виписки. Станом на 25 серпня, таких є 8.
Лікарня швидкої допомоги надавала ургентну, тобто невідкладну допомогу хірургічним, нейрохірургічним та травматологічним хворим у цілодобовому режимі. На базі лікувального закладу функціонував і травмпункт, який обслуговував жителів громади.
- З 18 серпня наші відділення переведені до інших лікарень, - пояснює Ярослав Чайківський. – Хірургічне відділення - до міської лікарні №2, яка несе ургенцію протягом семи днів на тиждень. Травматологічне відділення та травмпункт працює на базі університетської лікарні, де наші жителі можуть отримати допомогу.
Усіх пацієнтів, які перебували на стаціонарі у лікарні швидкої допомоги, перевезли до інших закладів. Ніхто не лишився без допомоги, запевняють медики. Нових пацієнтів, які не хворі на коронавірус, доставляють одразу до інших лікувальних закладів міста.
Хоча ситуація лишається напруженою, все ж лікарня швидкої допомоги невдовзі запрацює у звичному режимі. У режимі госпіталю вона працюватиме до кінця тижня.
- Ми маємо перейти у звичний режим роботи, - каже головний лікар. – Інфекційне відділення надаватиме допомогу хворим на коронавірус, а інші відділення повернуться до звичної роботи. Ургенція по травматології, хірургії та нейрохірургії буде відновлена. Травмпункт також відновить роботу на базі нашої лікарні з 1 вересня.
Частину пацієнтів, хворих на коронавірус, переведуть до інших лікувальних закладів.
- У міській лікарні №2 є такі відділення, як пульмонологічні, загальнотерапевтичні, які наразі не надають допомогу хворим на коронавірус, - каже Ярослав Чайківський. – Там зможуть надавати допомогу також, адже при коронавірусі спостерігається полісегментарна пневмонія. Тому таке рішення прийняли, щоб ці спеціалізовані відділення також надавали допомогу хворим.
Головний лікар пояснює, що з 1 вересня лікарня має відновити свою роботу у звичному режимі, однак ситуація може змінитися.
- Ситуація з коронавірусом залишається складною, - каже лікар. – Кількість хворих стрімко зростає. Відповідно, 135 ліжок ми швидко заповнили. Станом на п’ятницю, 21 серпня, ці ліжка були заповнені. У зв’язку з цим, у лікарні №3 було розгорнуто лікарню «другої хвилі». У найближчі дні мають долучитися і інші заклади міста, тому навантаження на наш заклад зменшиться. Наші лікарі працюють у дуже важких умовах, адже пацієнтів багато. Це тяжко як фізично, так і психологічно.
Чи не доведеться знову переводити заклад в режим госпіталю – невідомо. Усе залежатиме від захворюваності. Тому тернополян закликають не ігнорувати правилами карантину – дотримуватися соціальної дистанції та одягати маски у людних місцях.
Оскільки близько 80% випадків захворювання протікають у легкій формі, більшість хворих лікуються вдома, під наглядом сімейних лікарів. У лікувальних закладах перебувають хворі, які потребують нагляду лікарів.
- Відповідно до останніх рішень МОЗу, не виключено, що лікувальні заклади надаватимуть допомогу винятково з важким перебігом захворювання, - каже Ярослав Чайківський. – Однак наразі ми приймаємо пацієнтів з середнім ступенем захворювання, адже може бути важкий перебіг хвороби. За медичними показниками, часто можна класифікувати стан захворювання як середній, однак людина себе почуває дуже погано і проситься на стаціонарне лікування.
Пацієнтам з легким перебігом хвороби радять лишатися на амбулаторному лікуванні, тобто вдома, але під наглядом сімейного лікаря.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер
Подивіться на маршрутки, по пів маршрутки людей їде без масок і водії нічого не кажуть і ніколи не казали!!! Ау-у-у- хтось на це почне реагувати!!!! бо через дикунів і худобу той карантин не закінчиться поки вони не захворіють і не вимруть!!!!!!!!