Лісових котів на Тернопільщині більшає: фотопастка зафіксувала червонокнижне грайливе кошеня (ВІДЕО)

Лісових котів на Тернопільщині більшає: фотопастка зафіксувала червонокнижне грайливе кошеня (ВІДЕО)

Історія лісових котів на Тернопільщині продовжується. Фотопастка зафіксувала продовження роду незвичних для нашої місцевості тварин у заповіднику на Чортківщині.

Цікаве та допитливе. Молоду особину кота лісового зафіксовали фотопасткою. Нове відео опублікували в заповіднику «Медобори» 14 червня.

Очевидно, у лісового кота, про якого ми розповідали в публікації Як домашній, але живе у лісі: на Тернопільщині зафіксували рідкісну тварину, з'явилось дитинча. 

Відео дня

Раніше заповідник також публікував фото пари котиків.

Немає опису світлини.

Немає опису світлини.

Що це за тварина

Кіт лісовий (Felis sylvestris ) є єдиним видом роду в фауні України. Вид рідкісний, занесений до Червоної книги України, Червоного списку МСОП, CITES, і як вид, що підлягає особливій охороні, до Бернської конвенції.

В Україні цей вид вважається практично зниклим.

Кіт лісовий – хижий ссавець, який є пращуром сучасної домашньої кішки. Він з’явився ще 650 тисяч років тому. Лісові коти дуже обережні та лякливі: за найменшої небезпеки вони змінюють місце проживання, зазвичай ведуть усамітнений спосіб життя. Для "спілкування" з представниками свого роду використовують запахи. Кожен лісовий кіт має у своєму володінні приблизно десять квадратних кілометрів. За способом життя лісові коти переважно нічні наземні тварини, хоча у пошуках здобичі можуть спритно лазити по деревах. Удень вони відпочивають у затишному місці. На полювання виходять за дві години до заходу сонця й за дві години перед світанком.

В основу раціону входять дрібні гризуни, птахи, комахи, змії, а в прибережних мешканців ще й риба. Більш досвідчені представники свого виду можуть поласувати м’ясом дрібних куниць. Винищуючи велику кількість мишовидних гризунів — шкідників лісового і сільського господарств, лісові коти приносять значну користь.

 

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що під час трьох нічних рейдів на території Серетського (с. Івачів Горшній, Глядки, Малашівці) та Збручанського (с. Пеньківці, Просівці Скориківської ТГ) гідрологічних заказників було виявлено чотири сітки, загальною довжиною 175 метрів. Знаряддя незаконного лову вилучили у встановленому порядку.

Читайте також: На Тернопільщині врятували собаку, який впав у щілину в Дністровському каньйоні

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up