Локдауна на Новий рік не буде. МОЗ пропонує посилення карантину з січня

Локдауна на Новий рік не буде. МОЗ пропонує посилення карантину з січня
  • Локдаун на Новий рік Україна вводити не буде. МОЗ буде пропонувати уряду запроваджувати жорсткий карантин з перших днів січня.
  • При цьому, громадський транспорт, включаючи поїзди та літаки, відміняти не будуть навіть при жорсткому карантині.

Міністерство охорони здоров'я пропонує посилення карантину з січня на три тижні. Про це в ході брифінгу заявив глава МОЗ Максим Степанов, повідомляє РБК-Україна.

За словами Степанова, на січень-лютий доводиться сезонний пік захворюваності на грип, що призведе до навантаження на медичну систему. Він зазначив, що саме до цього періоду потрібно прийти з мінімальними цифрами захворюваності на COVID-19.

Немає необхідності вводити тотальний карантин до кінця грудня

"Зараз ми як Міністерство охорони здоров'я не станемо рекомендувати вводити жорсткий карантин до кінця грудня, адже бачимо стабільний приріст випадків коронавірусної хвороби без різких стрибків... Ми точно витримаємо до кінця грудня", — заявив Степанов. 

Однак, наприкінці січня очікується значне його збільшення, оскільки до коронавірусної хвороби додасться зростання захворюваності на грип. Саме тому до цього періоду необхідно підготувати систему і підійти з мінімально можливими цифрами щодо захворюваності на COVID-19 і госпіталізації.

Жорсткий карантин планують з січня

"У зв'язку з тим, що рівень захворюваності та рівень госпіталізації все одно залишається на досить високому рівні, ми бачимо необхідність збити цю хвилю. Спираючись на медичні показники, ми будемо пропонувати уряду плановий жорсткий карантин з максимальними обмеженнями починаючи з перших чисел січня. Тривалість такого карантину повинна бути протягом трьох тижнів", — зазначив Степанов.

Транспорт закривати не планують

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ході години запитань до уряду у Верховній раді заявив, що Кабмін на засіданні в середу (9 грудня — прим. ред.) буде обговорювати посилення карантину. Разом з тим, він додав, що транспорт на карантин не закриватимуть.

Останні посилення карантину

У листопаді три пари вихідних поспіль в Україні діяв карантин вихідного дня. За оцінками Міністерства охорони здоров'я, такий карантин дав ефект, хоч і не такий, як очікувалося.

Про карантин вихідного пан Степанов зазначив наступне: "Згідно з медичними і епідемічними показниками, запроваджені в країні протиепідемічні заходи дають свої результати, зокрема карантин вихідного дня. Через те, що обмеження дотримувались не повністю, досягти максимального ефекту не вдалось — МОЗ очікувало зниження захворюваності на 20%. Проте цього тижня майже щодня фіксується менше нових випадків інфікування, порівнюючи з попереднім. Наприклад, станом на сьогодні виявлено майже на 1 тис. хворих менше, ніж минулої п’ятниці."

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі (6)
  • Зоряна Сивульська
    Не підтримую
  • Slava Boiko
    В грудні ніяк не можна,ви шо......Квартал 95 має купу кАрпаратівів.....
  • Шевчук Мария
    Навіщо,нехай люди бережуть самі себе.
  • Саша Шашкун
    Не
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Вшанували загиблих медиків: у Тернополі 88 донорів здали кров на потреба ЗСУ 21:00 У Тернополі організували фотосесію для дружин Героїв photo_camera 20:00 Як народжується нова усмішка: репортаж із кабінету ортодонта стоматології Da Vinci (Партнерський проєкт) play_circle_filled photo_camera 19:00 На ремонт лавок на Чорновола можуть витратити майже 200 тисяч гривень Від читача 15:52 Жінки у підготовці до миру: що стримує та що посилює їхню роль, дослідження 18:00 У Тернопільській «Ниві» — нові гравці: що про них відомо 17:30 34-річний чоловік постраждав під час бійки на заправці у Кременці в ніч на 7 липня 17:00 Авто на фронті – не розкіш: як тернополянин поєднав бізнес, волонтерство і службу на передовій play_circle_filled 16:33 На Тернопільщині 10-річна дівчинка отримала тяжкі травми голови, упавши з електросамоката 16:05 Чи можуть власники затоплених автомобілів під час негоди в Тернополі отримати компенсацію 15:45 Тернопільщині виділили понад 217 мільйонів на харчування школярів 14:47 Робота в Тернополі: актуальні вакансії тижня (оновлено 15 липня) 14:29 ЗСУ отримали першу партію жіночих бронежилетів: у чому їх особливості 13:37 Генштаб ЗСУ очолить Ігор Скибюк: що про нього відомо 13:14 У Почаєві вогонь знищив дві господарські будівлі, пошкодив житловий будинок photo_camera 12:20 «КонтраFACTS Media Awards»: стартувала щорічна премія для журналістів із призовим фондом понад 200 000 грн (новини компаній) 12:20 В Україні смертність майже учетверо перевищує народжуваність 11:30 Шестирічний хлопчик потрапив під колеса авто на Східному 11:11 Переходила на «червоне»: на Грушевського авто збило 18-річну дівчину 10:45 Сирський підбив підсумки роботи на посаді Головнокомандувача ЗСУ
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up