Масово йдуть у ЦНАП і ТЦК: як тернополяни хочуть встигнути оновити дані 16 липня

Масово йдуть у ЦНАП і ТЦК: як тернополяни хочуть встигнути оновити дані 16 липня

У військовозобов’язаних залишилося пів дня для уточнення облікових даних. З 17 липня ті, хто цього не зробив, можуть бути притягнуті до адмінвідповідальності. Якщо у ЦНАПІ зараз більш-менш усе спокійно, то в ТЦК і далі – аншлаг. На місцях побували журналісти «20 хвилин».

Упродовж останніх тижнів біля Центру надання адміністративних послуг, можна було побачити черги. Ще більші були біля ТЦК. Що відбувається в останній день, відведений новим мобілізаційним Законом?

У ЦНАПІ спокійно, але є черги

Біля входу до ЦНАПу у вівторок, 16 липня, приблизно об 11:45, були кілька людей. А от всередині приміщення – десятки відвідувачів. 

Оновити дані можна у залі 1, 2 та 3. Хоча людей багато, але черга, за нашими спостереженнями, просувалась швидко. Дехто каже, що прийшов до ЦНАПу в останній день, бо не мав часу або чекав, поки зменшаться черги.

Відео дня

Дехто, щоб оновити дані, відпросився з роботи. Однак чому це не зробили раніше або не скористалися додатком «Резерв+» пояснити не можуть. 

В черзі є ті, кому не вдалося оновити дані через черги кілька днів тому, тож вони повернулися до ЦНАПу знову. 

Процедура оновлення даних не займає багато часу. Головне – щоб працював реєстр, розповідає керівник ЦНАПу Інеса Паничева. За два місяці в ЦНАПі оновили свої дані понад 7500 осіб. Це не лише чоловіки, а й жінки. 

Щоб оновити облікові дані потрібно всього кілька хвилин. При собі треба мати лише:

  • Паспорт;
  • Ідентифікаційний код;
  • Телефон (на нього прийде смс з кодом підтвердження). 

Більше ніяких документів не потрібно. 

У ЦНАПі вам видають талон з номером зали. На інформаційних моніторах, коли приходить черга, номер підсвічується зеленим. 

Адміністратор має внести в реєстр ваші паспортні дані, ідентифікаційний код та номер телефону. Після цього вказують актуальну інформацію про місце проживання. Далі – формують витяг з реєстру і друкують відповідний документ з QR-кодом.

На ньому вказано дані військовозобов’язаного, адресу проживання, інформація про те, де стоїть на обліку особа, який статус військовослужбовця має, коли востаннє проходив ВЛК, тощо. Також на роздруківці вказано дату оновлення даних. 

Проте цей витяг можна сформувати самостійно, не йдучи до ЦНАПу, пояснює Інеса Паничева. 

– Ми використовуємо систему «Резерв+», тому витяг, який може отримати людина у нас, точно такий самий, як у застосунку. Не важливо, як ви оновити дані – самостійно чи в ЦНАПі, документ буде один і той самий. 

Станом на 16 липня, система працює, але є перебої.

– Оскільки в останні дні люди активно оновлюють дані, є навантаження на систему. Тому можуть бути перебої. Наразі є проблеми з формуванням витягу, але оновити дані можна швидко. Тому, забрати роздрукований витяг можна пізніше, – пояснює вона. 

Дані можна буде оновити і після 16 липня. Наприклад, якщо у вас змінилося місце проживання, номер телефону тощо.

– Оновити дані можна і після 16 липня. ЦНАП продовжує надавати цю послугу, – каже Інеса Паничева. 

Однак трапляються непоодинокі випадки, коли при витягу інформації з реєстру з'являється інформація, що особи немає на обліку тощо. У такому випадку потрібно для уточнення даних піти в ТЦК. Редакція отримувала повідомлення від громадян про те, що мають на руках приписне чи квиток, однак при оновленні система видає: «Не перебуває на військовому обліку». Іншого шляху, як іти в ТЦК, немає.

Адже як пояснювали там раніше журналістам, буває так, що частина військовозобов'язаних є в паперових реєстрах, одна через збій не була внесена у електронний реєстр. Тому виходить плутанина.

У ТЦК потрапити — щось фантастичне 

Об 11.00 журналістка «20 хвилин» прийшла до Тернопільського об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Черг біля воріт військкомату та на видимій території майже не було, лише кілька чоловіків та жінка пенсійного віку. 

Ми помітили, що через дорогу від воріт зібралася група жінок. Як вдалося з’ясувати, вони перебувають тут від 08.00. Прийшли разом з чоловіками, які наразі мають проходити військово-лікарську комісію.

— У нас в родині п’ять чоловіків і тільки одному вдалося оновити дані через додаток «Резерв+». Всі інші ходили в ЦНАП, а зараз прийшли до військкомату. Тиждень витратили на черги, ось так щодня ввечері приходили і відмічалися  в черзі. І тільки 16 липня вдалося потрапити всередину. Не знаємо, чи випустять їх, бо вже більш як 40 років, відстрочки не мають, — каже пані Ірина. — Але чоловік каже, що всередині багато людей. Чи вдасться сьогодні все пройти – невідомо.

Тернополянин Павло, один з тих, хто від ранку перебував у ТЦК та СП, аби оновити дані. Вийшов знервований, як пояснив журналістці «20 хвилин», виконати обов'язок за 60 діб у такому темпі просто нереально.

— Я прийшов від ранку. Спочатку стояв біля воріт, потім впустили на територію. Але всередину потрапити так і не вдалося, я вже не кажу про те, щоб оновити дані. Вийшов черговий і запитав, хто з присутніх є в записаній черзі і порядковий номер. Мене в тій черзі немає, тому відправили додому і сказати приходити на 19.00, аби записатися, — розповідає Павло. — Якийсь дурдом, чому не зробити електронну чергу? Навіщо ходити щовечора, аби записатися на новий аркуш? У мене вже нервів не вистачає. Нехай штрафують, як так хочуть…

А ось медикині Оксани вдалося за тиждень не лише оновити дані, а й пройти військово-лікарську комісію. Зі слів жінки, ходила двічі у середу, адже це – жіночий день.

— Нам пощастило, бо ми приходили колективом. Так, ділилися на групки і приходили. Людей всередині дійсно дуже багато, не всі витримують цю спеку і бюрократію, але що робити? Не знаю, як можна втиснутися в ті 60 днів, бо в ТЦК не приймають людей цілодобово. Я рада, що встигла зробити все до 16 липня і тепер буду спокійна. Знаю, що жінок не мобілізують, але все одно, —  каже пані Оксана.

Журналістка «20 хвилин» зверталася до працівників Тернопільського ОМТЦК та СП з проханням – допустити на територію, аби всередині поспілкуватися з чоловіками та жінками, які наразі оновлюють дані. Натомість отримали відмову, мовляв  ТЦК – режимний об’єкт, у якому перебувають лише військові та цивільні. Журналістам тут не місце…

Нагадаємо, що раніше ми вже розповідали, скільки кіл черг і очікувань треба було пройти, щоб здати документи на відстрочку. Згодом про те, як оновити дані в ТЦК, якщо в ЦНАПІ видає помилки. Питань як у громадян, так і у журналістів дуже багато. На жаль, посилаючись на умови воєнного часу, нам не можуть дати відповіді на багато з них. Та й у кожному регіоні своя історія…

Скоро ми розкажемо про те, кого будуть штрафувати із 17 липня та як це все відбуватиметься. Не пропустіть оновлення на нашому сайті. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • My name is...
    elevenlabs - фест журналісти🤣
  • Vk
    Все вірно от приклад людина в якої ДЦП від народження і цукровий діабет лікарі хабарники признали придатним
  • Валентина
    Тільки оновлюєш данні то зразу повістка і вокаліст там вони не дивляться чи є в тебе хвороби чи немає мого зятя забрали то приїхав з влк дали тільки поїсти і рюкзак зібрати  а в нього травма голови череп поврежден тиск валить вони написали 75стаття придатний а таких як мій зять багато вони на це не дивляться .казав зять що там самі інваліди один втікав привязали до дерева другий пив там один день не попив белка взяла то один має сахарний котиться таких можна перераховувати безліч
  • Andrii
    Так так треба їм знати скільки ще мяса на мясо можна пустити.  Добровільно не хотіли то дату виставили. Але вже народ пустий .  Своє життя оцінити в 17-25 тисяч гривень штрафу (не законного до того ж) то сильно звичайно.

keyboard_arrow_up