Карантин відміняється? Мер розповів, як житиме Тернопіль на вихідні (ОНОВЛЕНО)

Карантин відміняється? Мер розповів, як житиме Тернопіль на вихідні (ОНОВЛЕНО)

Чи працюватимуть заклади харчування, торгово-розважальні центри, громадський транспорт – читайте.

  • У Тернополі не вводитимуться додаткові обмеження у зв’язку з прийнятим Урядом рішенням про карантин вихідного дня, - заявив під час брифінгу міський голова Тернополя Сергій Надал.

Очільник міста каже, що перед прийняттям такого рішення провели чимало консультацій з фахівцями-економістами, з представниками бізнесу та медиками.

Серед аргументів, чому обмеження не вводитимуть, зокрема, назвав такі:

  1. На думку медиків, карантин вихідного дня суттєво не вплине на зменшення захворюваності.
  2. Якщо обмеження ввести – це знищить економіку міста. Оскільки саме у вихідні підприємці мають найбільший виторг. За рахунок чого мають можливість утримувати свої заклади і найманих працівників. Якщо цього виторгу не буде – люди просто припинять свою діяльність. Це означає, що половина тернополян втратить роботу, а місто втратить надходження, з яких, зокрема, забезпечують роботу медзакладів та купують обладнання. А також забезпечують роботу громадського транспорту та чимало інших видатків. Тим паче, коли ми входимо в зимовий сезон, необхідно купувати газ і постачати тепло. Та забезпечити зимове прибирання й утримання міста.
  3.  Крім того, у місті досі діє рішення сесії міськради, а також комісії з надзвичайних ситуацій, якими чітко передбачені обмеження, що діють у Тернополі.
  • Я прошу підприємців, аби максимально дотримувались обмежень, рекомендованих МОЗом, - закликав Сергій Надал. – Йдеться про дотримання маскового режиму, дистанції, окремих входів-виходів, наявність санітайзерів тощо.

Звернувся очільник міста і до правоохоронців, закликавши посилити перевірки лише в частині дотримання оцих обмежень.  

  • Тобто, правоохоронці повинні штрафувати підприємців не за те, що вони працюють, а лише якщо вони не дотримуються санітарних вимог, - пояснив Сергій Надал.

Сама постанова Кабміну про впровадження карантину вихідного дня, на думку Сергія Надала, є недосконалою та не відповідає вимогам чинного законодавства.

  • Її приймали знову-таки без консультацій з представниками місцевого самоврядування, дуже багато невідповідностей до Конституції та чинного законодавства, - переконаний Сергій Надал. – Тому в Тернополі діятимуть лише ті обмеження, які діяли дотепер.

Потяги зупинятимуться у Тернополі як на посадку, так і висадку пасажирів. А громадський транспорт працюватиме у звичному режимі, проте заповнювати можна лише сидячі місця, а пасажири зобов’язані одягнути маски.

Суб’єктів господарювання у сфері громадського харчування просять обмежити роботу до 22.00 та утриматись від гучних святкувань весіль, ювілеїв та великих бенкетів.  

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (81)
  • Ira Kuzma
    Всі так хвалять рішення мера😄 Ага як приїде поліція і складе протокол, то подякуєте меру, що дозволив😂 може ще штраф за вас заплатить😆
  • Віталік Міхеєв
    Наш мер красавчик. А ті молоді мамки, які пишуть про здоровя блаблабла, хай закриються з дітьми  та чоловіками вдома, і сидять до кінця повного карантину. У кожного є свій вибір! Чи сидіти вдома, чи у єдиний вихідний день піти та закупитися необхідними речами, навіть у тих самих Подолянах чи Епіцентрі.
  • Ivan Vyrstjuk
    Цей карантин за 2 дня нерішить нічого абсолютно.....
  • Юра Дробиняк
    Роблять що хто хоче, одні мери одне, другі інше.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Школярка з Тернополя здобула звання «Міні Модель Україна 2026» 21:00 У Зарваниці відбудеться Всеукраїнська проща 20:00 «Свій сік – весь рік»: подружжя з Тернополя відкрили станцію переробки фруктів та овочів photo_camera 19:00 Люксові авто в оренду за копійки і в «подарунок» для ГО: на чому їздить нардеп Андрій Богданець Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 18:00 У Тернополі перевірять якість води з водоматів 17:31 Аварія на Дружбі: п'яний водій збив двох жінок на тротуарі та втік з місця ДТП 17:10 У Тернополі відкрили меморіальну таблицю на честь загиблого Героя-пластуна Андрія Буди photo_camera 16:30 Нацполіція проводить масштабні обшуки у посадовців ВЛК через мільйонні розбіжності в деклараціях photo_camera 16:04 З російського полону повернули трьох жителів Тернопільщини 15:38 На Микулинецькій ДТП: травмовану шестирічну дитину забрала швидка 15:16 Дорожні роботи на Тернопільщині: що зробили за тиждень на державних трасах 14:38 В Україну повернули 185 захисників! Відбувся другий етап обміну полоненими 14:31 Через ремонт дороги на Шептицького обмежать рух. Як курсуватиме громадський транспорт? 14:03 На «Сонячному» запрацював оновлений спортмайданчик. Ветерани зіграли з дітьми перший матч 13:28 Аварія на Чортківщині: водій загинув, 21-річна пасажирка у лікарні 12:53 Стартували «Творчі канікули – 2026»: дітей запрошують писати про Україну, мрії та майбутнє 12:15 Замість служби — торгував наркотиками: жителя Скалата підозрюють у збуті марихуани 11:42 У Тернополі замінили ще 100 вуличних ліхтарів: місто переходить на LED-освітлення 11:04 Майже 125 тисяч гривень переказала аферистам після дзвінка про «злам рахунку»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up