Партнер рубрики Події

Сергій Надал виписував собі захмарні премії під час війни? Ми запитали у мера

Сергій Надал виписував собі захмарні премії під час війни? Ми запитали у мера
  • Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало адміністративний протокол з конфлікту інтересів щодо тернопільського міського голови Сергія Надала.
  • Ми звернулися за коментарями в міську раду. Там назвали цю інформацію недостовірною. Читайте далі.

За офіційним повідомленням НАЗК, конфлікт інтересів з боку очільника Тернопільської громади полягав у тому, що він протягом 2021-2022 років дозволяв собі виписувати захмарні премії і матеріальну допомогу.

У публікації Національного агентства з питань запобігання корупції йдеться про те, що Сергій Надал преміював сам себе у максимальному розмірі. За їхньої інформацією, обсяг преміальних міг сягати навіть 250% від посадового окладу. На сайті НАЗК йдеться і про допомогу на оздоровлення, а також матеріальну підтримку для вирішення соціально-побутових питань. І все це у максимальних гранично допустимих обсягах.

Такі діяння з боку очільника Тернополя містять ознаки порушень, передбачених частинами 1, 2 статті 172–7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відео дня
Довідка:

Санкції, передбачені частинами 1, 2 статті 172–7 Кодексу України про адміністративні правопорушення:  

1. За неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів передбачено штраф від 1700 до 3400 гривень .

2. За вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів – штраф від 3400 до 6800 гривень.

«20 хвилин» звернулись до міської ради з проханням прокоментувати ситуацію. Свою відповідь редакції вже оприлюднили і на сайті міської ради:

«У 2022 році міський голова Тернополя Сергій Надал не отримував і взагалі не звертався із заявами про надання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та допомоги на оздоровлення, оскільки вирішив відмовитися від цих виплат у зв’язку із війною в Україні.

Тому інформація, яка міститься на сайті НАЗК щодо таких виплат, є недостовірною. Це не вперше і вже неодноразово в суді було скасовано подібні протоколи.

Дуже прикро, що у воєнний час чиновники НАЗК продовжують чинити тиск на місцеве самоврядування і зводять наклеп. Саме формулювання заголовку інформаційного матеріалу свідчить про його замовність. Кому це вигідно? Можливо, щоб відвернути увагу від справ, порушених проти самих антикорупційних чиновників на Печерських пагорбах?

Міським головою Тернополя та працівниками виконавчих органів Тернопільської міської ради протягом 2022 року на потреби Збройних Сил України було перераховано кошти в сумі 444 484, 04 грн., крім цього на потреби Збройних Сил України було придбано за особисті кошти міського голови та працівників:

  • авто  на суму 950 000, 00 грн;
  • дрони на суму 1 110 000, 00 грн;
  • старлінки на суму 1 549 000, 00 грн.

Отже, оплата праці  міського голови, працівників міської ради здійснюється у розмірах, визначених Постановою № 268 та у межах затверджених видатків на оплату праці відповідно до рішення сесії Тернопільської міської ради, яким у кожному бюджетному періоді визначено розмір цих видатків.

Механізм оплати праці полягає у підготовці необхідних документів, на підставі яких відділ бухгалтерського обліку здійснює нарахування виплат.

Звертаємо увагу, що розмір преміювання міському голові визначає комісія з визначення розміру преміювання міського голови, яка створена виконавчим комітетом ради, на підставі рішення міської ради від 04.12.2010 № 6/1/17 «Оплата праці міського голови» та відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268.

Зазначене вказує на те, що у міського голови на етапі підписання  розпоряджень  про виплату премій працівникам відсутні дискреційні повноваження не тільки щодо встановлення розміру премії, але й щодо самої технічної функції підписання цього документу, оскільки право на оплату праці гарантовано ст.43 Конституції України, де зазначено, що кожен має право на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

Інформація, викладена у статті є некоректною з точки зору Конституції України, оскільки порушує один із основних принципів – принцип презумпції невинуватості, який закріплений у ст. ст.62 Конституції України, публікація статей такого змісту під час дії правового режиму воєнного стану спрямована на підрив авторитету органів державної влади та місцевого самоврядування та носить деструктивний характер».

У  Нацагентстві з питань запобігання корупції інформують, що перевірити, чи є у вас конфлікт інтересів, можна самостійно, скориставшись спеціальним тестом.

Докладніше про те, як потрібно врегульовувати конфлікт інтересів та коли варто повідомити НАЗК, можна прочитати в Базі знань.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, як голова сільради на Чортківщині «для галочки» влаштувала сина-студента на державну службу і виплачувала йому відповідну зарплатню за роботу, яку він не виконував. Ми також писали про те, що начальника одного з відділів Нацполіції на Тернопільщині судитимуть за те, що він взяв хабар у розмірі 10 тисяч гривень і сприяв незаконному перевезенню деревини.

 

Читайте також:

 

 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (27)
  • Наталія Фірман

    В такий час тільки протокол? Він не має права займати цю посаду,люди не повинні мовчати,а зробити все для того,щоб він був звільнений,бо кінця краю цьому не буде!
  • Наталія Фірман

    Тільки протокол?
  • Olia Makogin

    Іде війна люди вмирають, а він гроші заробляє і виписує собі премії.  На Рередову його, щоб знав як гроші заробляти. Який позор.
  • Antin Javir

    А чому б не оприлюднювати всі їхні доходи? Як міської так і обласної рад!

keyboard_arrow_up