Виконком затвердив детальний план нового парку у Тернополі на вул. Київська – вул. Генерала Тарнавського у четвер, 9 січня. Хоча дачники виграли два суди, які визнали рішення міськради незаконними, в органі місцевого самоврядування повідомили, що 20 грудня Верховний суд України визнав рішення попередніх судів незаконними. А тому міська рада може облаштувати парк на місці дач.
- Довгий час була затримка з прийняттям даного рішення, оскільки було намагання певних людей оскаржити справу в судах, – пояснює міський голова Тернополя Сергій Надал. – Нарешті ми вже пройшли до Верховного суду, який прийняв рішення, яким скасував всі попередні заборони, скасував обмеження та дав можливість розпочати роботи по облаштуванню нового парку у Тернополі.
Однак, як пояснює міський голова, щоб розпочати будівництво, необхідно завершити оформлення усієї необхідної документації.
- Щоб почати роботу, має бути готова уся документація, – розповідає Сергій Надал. – Наразі затвердили детальний план території. Згодом буде ще одна сесія, на якій депутати мають погодити всю необхідну документацію. Ми сподіваємося, що вже в 2020 році ми почнемо підготовчі роботи та облаштування парку, якщо, звичайно, не будуть намагатися чинити перепони рішеннями суду чи іншим чином.
У прес-службі міської ради додали, тому міська рада можуть вчиняти будь-які дії до земельної ділянки.
- 20 грудня Верховний Суд виніс постанову у справі щодо облаштування парку на території вулиць Київська-Тарнавського, – пояснюють у прес-службі міської ради. – Зокрема, Суд скасував попередні рішення судів у цій справі у частині заборони міській раді вчиняти будь-які дії щодо земельної ділянки майбутнього парку. Верховний Суд зазначив, що суди першої та апеляційної іпнстанції прийняли незаконні рішення, які не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства. Постанова Верховного Суду набрала законної сили та оскарженню не підлягає. Відтак, міська рада може вчиняти дії щодо вищезазначеної земельної ділянки майбутнього парку.
Дачники ж запевняють, що суди ще тривають, і Верховний суд не виносив такого рішення, про яке говорять у міськраді.
- Судові процеси наразі ще тривають, бо Верховний суд постановив направити матеріали справи на розгляд до першої інстанції, – розповідає голова дачного кооперативу Олена Любовіцька. – Касаційну скаргу міської ради Верховний суд задовільний частково. Зараз чиновники просто хочуть якомога швидше зруйнувати наші дачі, будиночки, бо тоді хто буде боротися, якщо дач немає?
Як каже Олена Любовіцька, дачники збиратися не зупиняються і будуть чинити опір усіма законними методами.
Адвокат, який захищає права садівничого товариства, пояснює, опираючись на рішення Верховного суду, суд скерував цю справу на розгляд першої інстанції, тобто в Тернопіль, оскільки потрібно чітко визначити межі дачних ділянок.
- Колегія суддів погоджується з висновками місцевого та апеляційного господарських судів про те, що виправданим, адекватним та співмірним заходом забезпечення позову є заборона відповідачу (міській раді) вчиняти будь-які дії щодо земельної ділянки площею 15,2600 га за адресою вул. Київська- Тарнавського, – пояснює адвокат Павло Варода. – Однак, як правильно зазначає Тернопільська міська рада у своїй касаційній скарзі, саме лише визначення заборони на вчинення будь-яких дій щодо земельної ділянки площею 15,2600 га без зазначення її кадастрового номеру та/або без визначення меж та конфігурації, суміжних землекористувачів тощо, тобто без чіткого встановлення щодо якої ж конкретної земельної ділянки заборонено відповідачу вчиняти будь-які дії, фактично призводить до блокування вирішення земельних питань щодо будь-якої ділянки відповідного розміру (15,2600 га), а тому в цій частині ухвала місцевого господарського суду підлягає скасуванню з переданням матеріалів оскарження ухвали щодо заяви про забезпечення позову в цій частині на новий розгляд до суду першої інстанції для визначення земельної ділянки, стосовно якої повинний бути вжитий такий захід забезпечення позову.
Дачники впевнені, що це ще далеко не кінець. Будуть нові суди, оскільки Верховний суд лише частково задовольнив позов міської ради і відправив справу на доопрацювання, про що йдеться у постанові.
- Там працювали наші батьки, тепер ми, – каже Олена Любовіцька. – Коли цю землю давали в користування, вона була за межами міста, тоді туди добиралися громадським транспортом. Місто розрослось, а дачі лишились. Звичайно, це «ласий шматок землі», і ми не думаємо, що цю землю лишать нам. Але ми хочемо, щоб з нами вчинили по-людськи.
Журналісти «20 хвилин» продовжують стежити за ситуацією з дачними ділянками на Тарнавського.
Віталій Вітів, адвокат:
Оскільки дачники отримали земельні ділянки ще за часів СССР, за тодішніми законами вказувалась лише площа земельних ділянок. Наскільки я розумію, кадастрового номера даній ділянці землі не присвоєно. Оскільки земельну ділянку передали у користування кооперативу, вона не може бути просто так забрана. Без наявності кадастрового номеру на ділянці не можуть здійснювати будівництво, тим паче, для знесення будинків повинні бути підстави. Однак кадастровий номер можна присвоїти. Для цього є спеціальна процедура, визначена законодавством.
А ви чекаєте нового парку на «Алясці»? Що думаєте з цього приводу? Діліться думками у коментарях!
Читайте також:
Тернопільські дачники виграли суд, парку на "Алясці" поки що не буде
Дачники з "Аляски" вимагають справедливого суду
Залили вулики та спалили будиночки: дачники з "Аляски", де має бути парк, скаржаться на погрози
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
MBname Igorko
Саня
Лілія Левицька
Мария Березий reply Лілія Левицька
wham