Згідно з інформацією із відкритих джерел, назву для нового напою у 1886-ому придумав бухгалтер Пембертона Френк Робінсон, який, володіючи каліграфією, написав слова Coca-Cola фігурними буквами, які до цього дня є логотипом напою. Основні інгредієнти "коли" були такі: три частини листя коки на одну частину горіхів тропічного дерева коли. Напій був запатентований як лікарський засіб "від всіх нервових розладів" і почав продаватися через автомат у найбільшій міській аптеці Джекоба в Атланті.
Пембертон також стверджував, що "кола" зцілює від імпотенції, і що на неї можна перейти тим, хто пристрастився до морфію. Тобто, спочатку "кола" містила справжній кокаїн у своєму складі. Тут потрібно відзначити, що кокаїн тоді не був забороненою речовиною, і про його шкоду для здоров'я ще нічого не знали. Тому наркотичну речовину часто додавали для задоволення і тонусу в напої замість спирту - Coca-Cola в цьому не була чимось особливим.
У 1888 Пембертон продав права на випуск напою. А в 1892 бізнесмен Аса Ґріґґс Кендлер, що володів правами на "колу", заснував компанію The Coca-Cola Company, яка займається виробництвом напоїв й донині.
Наприкінці 1890-х років громадська думка обернулася проти кокаїну, а в 1903-му в газеті New York Tribune з'явилася розгромна стаття, в якій стверджувалося, що саме Coca-Cola винна в тому, що афроамериканці з міських нетрів, які обпилися нею, почали нападати на білих людей. Після цього в напій стали додавати не свіже листя коки, а вже "вижате", з якого був видалений весь кокаїн.
У 1902 році з оборотом у $120 тисяч Coca-Cola стала найвідомішим напоєм у США. У 1916 було порушено 153 судових позови проти марок-імітаторів, таких як Fig Cola, Candy Cola, Cold Cola, Cay-Ola і Koca Nola. У 1982 почався випуск дієтичної версії напою - Diet Coke. У 1988 компанія вийшла на ринок СРСР.
Щосекунди у світі випивають щонайменше 8000 склянок напоїв, вироблених компанією.
За твердженням офіційного сайту, компонентами напою є:
Цукор (~ 11%)
Диоксид вуглецю
Барвник (цукровий колір, Е150)
Ортофосфорна кислота (фосфору 170 ppm)
Кофеїн (140 ppm)
Ароматизатор: ванілін, коричне масло, масло гвоздики, масло лимона (точна концентрація невідома)
Азорубін-харчова добавка, що відноситься до групи барвників (концентрація невідома).
Як ви використовуєте напій Coca-Cola?
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер