"Муніципальна няня" без роботи: обіцяли з 1 січня, але порядок надання послуги ще невідомий

"Муніципальна няня" без роботи: обіцяли з 1 січня, але порядок надання послуги ще невідомий
  • Постанова Кабміну про відшкодування  грошей на оплату послуг няні мала увійти в дію з 1 січня.
  • Як повідомили журналістам "20 хвилин" в Тернопільській ОДА, документи про порядок надання послуг на місця з Міністерства ще не надійшли.

Постанову щодо послуги "Муніципальна няня" Кабінет Міністрів України затвердив 30 травня 2018 року. З 1 січня 2019 р. відшкодування у сумі 1626 грн/міс. повинні виплачувати батькам для компенсації витрат на няню.

У постанові вказано, що компенсація надається за умови укладання угоди/договору про здійснення догляду за дитиною до трьох років між отримувачем послуги «муніципальна няня», якими є батько/мати або опікун, та муніципальною нянею, якою має бути фізична особа-підприємець/юридична особа.

Проте питання, як задокументувати відносини і хто саме виплачуватиме кошти, наразі залишаються відкритими.

- Постанова вже є, проте має бути затверджений Кабміном порядок втілення закону в дію. Наразі на місця його ще не прислали. Коли вона вийде, тоді можна буде коментувати детальніше. Тобто постанову озвучено, але сам принцип реалізації наразі невідомий, - говорить директор департаменту соцзахисту населення Тернопільської ОДА Вадим Боярський. 

У соцмережах батьки активно обговорюють нову пільгу від держави. В одній із спільнот, ми запитали тернопільських мам, чи готові вони скористатись послугою "Муніципальна няня".

- Я хотіла б скористатися послугою, та не можу знайти у своєму місті людину яка має ФОП із надання таких послуг, - пише Ганна Кухарук.

Ще кілька жінок поцікавились чим муніципальна няня відрізняється від звичайної.

- Найменша ціна на послуги няні в Тернополі, 35 грн/год, а батькам офіційно працевлаштувати няню, сплатити за неї податки і отримати компенсацію - 1600 грн. не зовсім вигідно, - пише Вікторія Лазьо. 

У Департаменті соціального захисту населення підкреслили, що впродовж кількох днів порядок надання послуги можливо буде затверджено. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • elen elen
    чому не дати батькам цих грошей ? чому наші можновладці видумують ці схеми , як мати може сплачувати няні неіснуючі гроші коли  від держави вона отримує тільки 850 гривень .держава так хоче за рахунок батьків працевлаштовувати інших ,щоб центри зайнятості і сама влада звітували про зайнятість громадян . невже не соромно та де ж той сором коли пропонують такі схеми за кордоном усім дітям просто дають гроші і не має ніяких центрів соціального захисту , на утримання яких витрачається багато грошей ,які могли б піти на кожну дитину
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
14:01 Робота у Тернополі: Актуальні пропозиції тижня (оновлено 14 січня) 13:25 Рада продовжила воєнний стан і мобілізацію 13:10 У Тернополі встановлять меморіальні таблиці трьом полеглим захисникам України 12:28 Фігурантам справи про підпільне виробництво тютюну на Тернопільщині повідомлено про нові підозри Від читача 16:01 Верифікація як пастка: як шахраї обманюють користувачів Instagram 12:16 На Карпенка водій Peugeot наїхав на пішохода 11:22 Юлії Тимошенко повідомлено про підозру 11:15 На вулиці Стецька горів житловий будинок 10:45 200 тисяч гривень втратила жителька Тернополя через так звану «Безпечну доставку» 10:12 Не курсують тролейбуси на масивах «Східний» та «Сонячний» 10:05 Графік відключення світла в Тернополі та області на 14 січня (оновлене) 09:45 Нелегальну АЗС виявили податківці на Тернопільщині 09:03 Янгол заслуговує пошани: рідні загиблого Героя Романа Гармаша просять підтримати петицію 08:00 У садочку №20 триває ремонт: що вже зробили 22:00 У Тернополі оштрафували чотирьох людей за неочищені від бурульок дахи 21:00 Від адвоката до артилериста: історія захисника зі Зборівщини 20:01 У лікарні Тернополя відкрили першу Школу Супергероїв: розповідаємо особливості photo_camera 19:03 Майстер спорту і пенсіонер. Що з’ясували про працівника ТЦК, який бив людей на камеру 18:15 З безхазяйного майна в Заліщиках планують зробити укриття 17:30 Через Східний через відключення світла наразі не курсуватимуть тролейбуси
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up