На борги за комуналку нараховуватимуть пеню

На борги за комуналку нараховуватимуть пеню
  • З 1 травня у дію вступили зміни до закону, згідно з якими за несвоєчасну оплату комунальних платежів користувачам нараховуватимуть додаткову плату, яка зростатиме щодня.
  • Як це працюватиме у Тернополі, дізнавалася журналістка "20 хвилин". 

Нововведення закріплені у статті  26 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”.

- У разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу, - йдеться у законі.

Згідно із документом, нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.  Пеня буде нараховуватися тільки на борги, що виникли після 1 травня.

Нараховувати додаткову плату будуть за розрахунком, що за кожен  день прострочення платежу пеня становитиме 0,01%, або 3,65% - за рік. Загальний розмір пені не може перевищувати суми боргу.

- Закон почав діяти, а отже з 1 травня вже починаються нарахування і для тернополян, - каже начальник управління ЖКГ Тернопільської міської ради Олег Соколовський. - Нараховувати пеню будуть надавачі послуг. Під нарахування потрапляють всі без винятку боржники. Якщо людина отримала послугу, вона повинна за неї розрахуватись. Якщо ж ні - треба відповідати за це.

В Управлінні ЖКГ наголошують, що за несвоєчасну оплату послуг їх можуть відключити, або ж вживати інші заходи через суди.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (23)
  • Amouse
    Який граничний термін внесення плати за житлово-комунальні послуги?
  • Ната Ли
    А коли приймуть закон про вибір виду опаленея помешкання??Що це за примусівка??централізоване опалення?
  • Сергій
    Тобто тепер вигідніше не платити за комунальні послуги чим брати кредит у банку.Відсотки меньші.Весь борг поділяється не за 5 років як в банку а за 30 .А якщо інфляція у нас 7.5 процента річних а пеня 3.65
    Тотой хто не платить то ще й виграє.Економічних стимулів заставити вчасно платити боржників як не було так і не ма
  • Nadja Doliscna
    Це мудрий порошенко найкращий президент
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:50 За вилов риби сітками на річці Серет двоє жителів Чортківського району відповідатимуть перед судом 11:12 Шантаж колишньої інтимним відео: чоловіку з Тернопільщини загрожує до 12 років тюрми 10:47 У вічність відійшла лікарка, доцентка Тернопільського медуніверситету Надія Ярема 10:10 На кордоні затримали водійку, яка везла до Тернополя нелегальні ноутбуки на три мільйони гривень Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 09:37 Тернопільська спортсмени привезли сім нагород із Чемпіонату України з ММА 09:00 Теребовлянська громада зустріла Героя «На Щиті» Павла Барнасевича photo_camera 08:00 Робіть запаси: 10 червня частина Тернополя залишеться без води play_circle_filled 22:00 На фасаді тернопільської школи №13 відкрили меморіальну дошку захиснику Ігорю Ніздропі photo_camera 21:03 «Я є, я живий, я вдома…» З полону повернувся Олександр Ремпа з Підгороднього 20:00 Скандальне будівництво на 15 Квітня: що планують зводити під вікнами людей 19:00 Бруківки не буде: у Теребовлі розпочали капітальний ремонт мосту й дороги за понад три мільйони євро 18:31 Аварія біля «Атріума»: у водійки Audi виявили алкогольне сп’яніння 17:45 Нардепка Марченко двічі не з'явилась на суд: на наступне засідання її приведуть примусово 17:20 У двох районах Тернополя 9 червня промиватимуть водопровідні мережі: можливий низький тиск 16:50 Двоє мотоциклістів опинилися в лікарні після аварії на Кременеччині 16:12 У Тернополі з 11 червня стартує купальний сезон. А ви задоволені станом пляжів? 15:45 Нелегальний пішохідний маршрут до Молдови коштував $10 тисяч: ймовірного організатора затримали в Тернополі 15:12 У Кременці розпочинають другий етап переходу на безготівкову оплату проїзду в міських маршрутках 14:35 Росіяни вдарили по сортувальному хабі Укрпошти в Харкові photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up