На Кременеччині жінка заплатила шахраям 27 тисяч гривень за звільнення доньки з поліції

На Кременеччині жінка заплатила шахраям 27 тисяч гривень за звільнення доньки з поліції

І поліцейські, і працівники банків постійно нагадують про те, що не варто довіряти людям, яких ви ніколи не бачили. Повернути потім втрачені гроші дуже і дуже важко.

Як повідомляють правоохоронці, одна із потерпілих — жителька Кременецького району.

До неї близько 18:00 зателефонувала невідома особа і повідомила про те, що її донька потрапила в поліції. Причину додзвонювач не сказав, а повідомив, що її можна звільнити без подальших проблем. Ціна питання — 27000 гривень. Жінка погодилася і через термінам перерахувала обумовлену суму на продиктовану їй банківську картку.

Уже згодом вона дізналася, що донька дома і в поліцію не потрапляла. Жінка звернулася за допомогою до відділення поліції №2 Ланівців.

Відео дня

Черговою жертвою шахраїв стала і тернополянка, 1979 року народження. З нею також зв'язалися невідомі по телефону. Цього разу шахрай сказав, що гроші, які знаходяться на банківській карті жінки, у небезпеці. Тому терміново необхідно покращити захист електронного гаманця.

Тернополянка виконувала усі рекомендації і як результат — автоматично переказала більше 14000 гривень на невідомий рахунок.

Поліцейські та працівники банку неодноразово наголошували про правила користування банківськими картками. Проте їх більшість власників електронних гаманців ігнорують.

Заходи безпеки використання картки:

Правило № 1. Ніколи не записуйте ПІН-код на пластиковій картці.

Правило № 2. Не розголошуйте особисті дані картки (ПІН-код, cvv-код, термін дії) третім особам)

Правило № 3. Заблокуйте свою картку в разі її викрадення або втрати.

Правило №4. Попередьте банк про те, що збираєтеся використовувати картку за кордоном.

Окрім цього, поліцейські радять, як не потрапити у пастку шахраїв:

  • не повідомляйте ваші персональні дані (ПІН-код, номер картки, логін і пароль, CVV-код) стороннім, навіть якщо вони представляються працівниками банку;
  • не переходьте за невідомими посиланнями, які вам надають задля оплати товари або ж для введення персональних даних;
  • не розголошуйте коди, які приходять на ваш мобільний номер, а також не набирайте на телефоні невідомі вам комбінації цифр;
  • не довіряйте всій розміщеній у мережі Інтернет інформації. Перевіряйте дані про продавця та обов’язково звертайте увагу на відгуки від покупців;

Якщо вас ошукали шахраї, не зволікайте, телефонуйте в поліцію на лінію «102».

Нагадаємо, що нещодавно прикра історія трапилася з 27-річним тернополянином. Він вирішив онлайн придбати на подарунок собаку породи мальтез. Знайшов оголошення, зателефонував продавцю, однак замість добросовісного собаковода натрапив на шахрая і втратив майже 13 тисяч гривень.

 Читайте також:

Тернополянин втратив гроші, коли купував собаку на подарунок

«Працівник банку» видурив у жительки Зборівщини понад 300 тисяч гривень

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up