На Тернопільщині на чотири дні оголосили найвищий рівень пожежної небезпеки

На Тернопільщині на чотири дні оголосили найвищий рівень пожежної небезпеки

Рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі, відпочиваючи на природі

Протягом 13-16 серпня на території краю утримається надзвичайна пожежна небезпека 5 класу, повідомляють тернопільські рятувальники.

І такий невтішний прогноз Тернопільського Гідрометцентру не лише спричинить незручності для громадян, а ще й створює передумови для різкого збільшення кількості загорянь на території України.

Рятувальники зазначають, що причинами масштабних пожеж у природних екосистемах найчастіше є наслідки людської легковажності. Саме громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду, викидаючи недопалки на узбіччя доріг, залишаючи сміття у лісах або спалюючи його на присадибних ділянках. Такі вчинки є вкрай небезпечними, адже під дією відкритого сонячного проміння навіть залишена скляна пляшка може спричинити займання сухої трави чи лісової підстилки, не кажучи вже про викинутий сірник або недопалок. І цього буде достатньо для того, щоб спровокувати масштабну лісову пожежу!

Зокрема, з початку року в екосистемах виникла 291 пожежа.

Тож, зважаючи на відносно спекотну погоду, а також те, що пожежонебезпечний період наразі знаходиться у своїй активній фазі - загроза виникнення загорянь може зростати.

Зважаючи на такі прогнози, Управління ДСНС України у Тернопільській області закликає громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час перебування у природних екосистемах.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

  • відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • заїжджати автомобілем до лісу;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:10 Уперше за сім місяців депутати зібралися на сесію облради. Що на порядку денному? 11:00 На Тарнавського обікрали водомат: підозрюють 20-річного чоловіка з Тернопільського району 10:30 Другий день народження пана Василя: у Тернополі пацієнт із новим серцем повертається додому 10:00 Січена капуста забила каналізацію у Тернополі Від читача 12:07 63 дозволи на працевлаштування іноземців видано Службою зайнятості на Тернопільщині у 2025 році 09:30 По 1360 гривень за штуку: суд покарав чоловіка за незаконний вилов раків у Тернопільському ставі 09:00 На Вовчанському напрямку загинув полковник зі Збаража Роман Паламар 08:00 У лісі біля Сновидова зрубали 31 дерево: суд зобов’язав відшкодувати майже 190 тис. грн 22:00 Юні танцюристи з Тернополя вибороли шість золотих медалей на міжнародному чемпіонаті photo_camera 21:00 Авто прокуратури у Бучачі не пропустило карету швидкої: в установі відреагували на відео з соцмереж play_circle_filled 20:00 Мріють обійняти й нагодувати смачненьким: історія Віталія Прокіпчука, який повернувся з полону play_circle_filled 19:00 Будівництво у парку і довгобуд у центрі: у Тернополі оновили перелік інвестиційно привабливих об'єктів 18:00 Професор тернопільського технічного університету отримав премію Національної академії наук 17:11 «Це були 988 днів пекла мого сина…» З російського полону повернувся Володимир Теренда 16:40 Екстрадували з Чехії: на Тернопільщині взяли під варту чоловіка, який 11 років був у розшуку за побиття 16:02 Аварія біля Микулинецького кладовища. Є травмований 15:45 Шахраї виманили понад 103 тисячі гривень у жінки з Кременеччини 15:15 З вересня англійська стане обов'язковою у дитячих садках: з якого віку вчитимуть 14:37 У крові водія 3,2 проміле алкоголю: ВАЗ зіткнувся з Mercedes на Коновальця 14:03 На Кременеччині полум'я охопило житловий будинок
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up