Жаба випадково стрибнула на руку тернополянина, і від цього на шкірі чоловіка з'явилися опіки. Чоловік хвилюється, наскільки небезпечна ця отрута.
- В коридорі я побачив жабу піщано-синього кольору і вирішив винести її на совочку на двір, - розповідає пан Олег. – А жаба стрибнула мені на руку і залишила слід.
Місце, до якого торкнулася жаба, покрилося пухирцями і з'явилося почервоніння, схоже на опік від соку отруйної рослини – борщівника. Чоловік звернувся до медиків, які обробили пошкоджене місце антисептиком. Через декілька днів опік зійшов.
Що це за жаба і наскільки небезпечною вона може бути, ми запитали у доктора біологічних наук завідувача кафедрою загальної біології Тернопільського педуніверситету Василя Грубінка.
- Це була звичайна трав'яна жаба, - каже він. - Вони бувають піщано-оливкового кольору, з відливами синього. В таких жаб отруйна шкіра, у ній є залозисті клітини.Таким чином жаба захищається від усіх, хто її чіпає. Тому брати її руками не варто.
Дотик до тряв'яної жаби може дати реакцію на шкірі людини, але все залежить від індивідуальних особливостей людського організму.
- 10 людей візьме в руки цю жабу і нічого, а 11-й може постраждати, - каже Василь Грубінко. - Це випадкове явище. Це навіть не класичний опік, а алергічна реакція. Може бути кропивниця, почервоніння.. Варто обробити уражене місце кілька разів на день перекисем водню, щоб не було зараження. Мастити жиром не варто. Якщо буде набряк, потрібно звернутися до свого дільничного лікаря або дерматолога.
Загалом, смертельно небезпечних жаб в Україні немає, додає науковець. Їх взагалі мало у світі, - всього 5-7 видів. Це тропічні жаби.
Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
№ 12 від 22 березня 2023
Читати номер
Герасимчук Ростислав