На Тернопільщині горить трава: минулої доби рятувальники ліквідували 12 пожеж

На Тернопільщині горить трава: минулої доби рятувальники ліквідували 12 пожеж
  • Горіло в половині районів Тернопільської області: Тернопільському, Кременецькому, Підволочиському, Бучацькому, Козівському, Бережанському, Зборівському та Борщівському.
  • Вже за кілька місяців цього року вогонь спалив понад 200 га.
     

"Спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків без дозволу відповідних органів заборонене законодавством України. За це передбачено адміністративну, а в особливих випадках і кримінальну відповідальність", нагадують на сайті ДСНС України у Тернопільській області.

Рятувальники закликають дотримуватися правил пожежної безпеки та відмовитись від спалювання сміття й рослинних залишків.

Станом на 10:00 25 березня в області зафіксували 261 пожежа в екосистемах, повідомив начальник відділу агітаційно-пропагандистської роботи управління ДСНС в Тернопільській області Сергій Данілін.

Відео дня

Де горіло в області?

11:00 у с. Великі Бережці Кременецького району виникла пожежа сухої трави на відкритій території поблизу лісового масиву на площі 2 га, повідомляє управління ДСНС в Тернопільській області.
Пожежу ліквідовано черговим караулом 5 ДПРЧ Управління. Під час гасіння пожежі не допущено розповсюдження вогню на лісовий масив площею 5 га.

12:50 у сел. Підволочиськ по вул. Сонячній виникла пожежа сухої трави на відкритій території на площі 0,055 га окремими осередками.
Пожежу ліквідовано черговим караулом 20 ДПРЧ Управління

13:15 у с. Підзамочок Бучацького району виникла пожежа сухої трави на відкритій території на площі 1 га.
Пожежу ліквідовано черговим караулом 9 ДПРЧ Управління.

14:15 у сел. Підволочиськ по вул. Тернопільській виникла пожежа сухої трави на відкритій території на площі 0,03 га.
Пожежу ліквідовано черговим караулом 20 ДПРЧ Управління.

14:49 у с. Криве Козівського району виникла пожежа сухої трави на відкритій території на площі 3 га.
Пожежу ліквідовано черговим караулом 18 ДПРЧ Управління.

17:25 у с. Нараїв Бережанського району виникла пожежа сухої трави на відкритій території на площі 0,03 га.
Пожежу ліквідовано черговим караулом 7 ДПРЧ Управління.

19:42 у с. Млинівці Зборівського району виникла пожежа сухої трави на відкритій території на площі 0,02 га.
Пожежу ліквідовано черговим караулом 17 ДПРЧ Управління.

19:43 у с. Верхняківці Борщівського району виникла пожежа сухої трави на відкритій території на площі 4,5 га.
Пожежу ліквідовано черговим караулом 8 ДПРЧ Управління.

Читайте також Горить вся область! Люди, припиніть палити траву!

20:16 у м. Скалат Підволочиського району виникла пожежа сухої трави на відкритій території на площі 0,03 га.
Пожежу ліквідовано черговим караулом 24 ДПРП 20 ДПРЧ Управління

20.22. У с. Комарин Кременецького району виникла пожежа сухої трави на відкритій території на площі 2 га.
Пожежу ліквідовано черговим караулом 23 ДПРП 5 ДПРЧ Управління.

21:58 Поблизу с. Красівка Тернопільського району виникла пожежа сухої трави на відкритій території на площі 2 га.
Пожежу ліквідовано черговим караулом 3 ДПРЧ Управління.

23:30 В сел. Великі Бірки Тернопільського району виникла пожежа сухої трави на відкритій території на площі 0,01 га.
Пожежу ліквідовано черговим караулом МПК сел. Великі Бірки.

Чому небезпечно спалювати траву

Екологи наголошують, що скрізь, де пройшов вогонь, не буде колишнього різнотрав’я. Територію, що звільнилася, захоплять бур’яни, просто кажучи – бур’ян. При випалюванні трави гине уся корисна мікрофлора ґрунту, що призводить до зниження її родючості; знищуються багато комах, їх личинки, лялечки; горять кладки і місця гніздових птахів.

Крім того: їдкий дим від спалювання трави шкідливий для людей. Особливо чутливі до нього алергіки та астматики. До того ж в сухій траві часто таїться сміття, небезпечне для спалювання, – пластикові пляшки, пакети. Відбувається забруднення повітря важкими металами.

Довідка

За спалювання трави існує як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Нанесли шкоду – може світити й тюрма до 5 років. Загинули люди чи тварини – сядете за ґрати на термін до 10 років.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Фотопастка на Тернопільщині «спіймала» родину борсуків play_circle_filled 21:00 Як і де отримати безоплатну паліативну допомогу на Тернопільщині: алгоритм дій та перелік лікарень 20:00 Експерт пояснив чому росіяни почали запускати дрони вдень і навіть на Західні області play_circle_filled 19:02 ДТП біля Синяви: четверо загиблих, з них двоє дітей з однієї родини. Що ще відомо Від читача 17:11 Служба зайнятості у смартфоні 18:00 Охочі можуть збивати дрони й отримувати 100 000 гривень на місяць 17:30 У тернопільської молоді запитали як вони хочуть відзначати свій день 17:00 У Тернополі патрульні розшукали 92-річного чоловіка, який вийшов з дому та не повернувся 16:30 На Микулинецькій обмежать рух через ремонт дороги 16:03 Затопило цокольні приміщення, двір перетворився на болото: наслідки підтоплення на Галицькій photo_camera 15:30 Шукають свідків ДТП біля поліклініки, в якій під колесами вантажівки загинула жінка 14:50 На Тернопільщині затримали посадовця комунальної установи за вимагання 50 тисяч гривень photo_camera 14:20 Тернополянка Іванна Дяченко стала чемпіонкою Європи з веслування на байдарках і каное 13:40 Через аварію в Підгородньому четверо людей опинились в лікарнях 13:15 Підпалив релейну шафу, готував теракт — підозрюють жителя Чортківського району на Тернопільщині 12:36 ДТП на Будного: збили пішохода 12:25 У Києві застрелили полковника СБУ 12:00 Ворожі канали поширюють фейк про «крематорій у Тернопільській області» 11:30 Відкачують воду, є підтоплення на кількох вулицях: наслідки негоди у Тернополі photo_camera 11:02 Біля «Подолян» перекрили дорогу. Що роблять і коли рух транспорту відновлять?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up