Сьома частина документальної стрічки під назвою "Бункер" про українських націоналістів вже доступна до перегляду. Фільм створює літературне збіговисько "Delirium" у містечку Копичинці Гусятинського району. Автори кажуть, що вже готують наступні частини.
- Зараз вийшла сьома частина документального фільму. Проблем із написанням сценарію не було, - каже ініціатор проекту Володимир Ухач, - Ми знайшли подію, вибрали історичні дані, придумали мінімальний сюжет, кинули туди клаптик лірики, трошки зради, трохи амбіцій і вийшов такого роду проект. Щодо репетицій, то найскладніше було знайти людей, адже не дуже сильно хтось відкликається на такі проекти. Ми планували ще більше людей задіяти, але в кінцевому результаті виходили з того скільки знайшли.
Сценарії до фільмів творять у підвальному приміщені Копичинецького народного аматорського театру ім.Б.Лепкого, яке нагадує бункер. Звідси і назва проекту.
У сьомому випуску вперше у кадрі з'являється дівчина. Марія Голич - студентка одного із Тернопільських ВИШів. Вона каже, що до участі у проекті її запросили знайомі. Але показати історичне минуле у форматі кінострічки здалось їй дуже хорошою ідеєю.
- Я зіграла роль стенографістки, брата якої взяли у полон, - каже Марія. - Це непроста роль, бо ця дівчина стоїть перед вибором: залишитись вірною своїй країні чи врятувати брата. Але закінчується все добре, бо українці допомагають звільнити брата.
Володимир Ухач розповідає, що до створення стрічок надихає сучасна ситуація в країні, адже молодь зараз не дуже цікавиться історією, тому хочеться донести до них складні на перший погляд події в доступному вигляді.
Оскільки проект не є комерційним, то його розповсюдження здійснюється теж на громадських засадах.
Автори просять підтримати історичний проект репостом. Якщо ви хочете взяти участь у зйомках або долучитись до створення сценарію - залишайте коментар.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер