У Копичинцях знімають фільм про повстанців: сценарій писали у бункері, костюми шили вночі

У Копичинцях знімають фільм про повстанців: сценарій писали у бункері, костюми шили вночі
  • Короткометражні фільми про українську повстанську армію знімають активісти із Копичинців.
  • Автори кажуть, що головна мета проекту - привернути увагу людей до важливих історичних подій, які зараз переосмислює суспільство.

Документальні стрічки під назвою "Бункер" про українських повстанців створює літературне збіговисько "Delirium" у містечку Копичинці Гусятинського району. Із травня минулого року в мережі  вже оприлюднили шість частин фільму. Зупинятись ініціатори не збираються.

- Я багато подорожував Україною, бо пишу націоналістичну поезію. Часто бачу, що українська молодь не знає історії, - розповідає керівник проекту Володимир Ухач. - Тому і виникла ідея такого проекту, щоб популяризувати надзвичайно цікаві історичні події серед молоді. 

Найновішу частину фільму "Бункер" під назвою "Перший зимовий похід" ви можете переглянути на відео.

Відео дня

За словами Володимира Ухача, процес підготовки одного ролика займає більше часу, ніж самі зйомки, а над одним випуском працює більше десяти людей.

- Найскладніше у підготовці - це пошиття костюмів, - каже пан Ухач. - Ми їх робимо власноруч. Деякі речі купуємо у "Секонд-хендах", деякі знаходимо вдома, дещо можна знайти у костюмерних. Наш колега Ігор Богоніс ночами, після постійної роботи, їх моделює та шиє. 

Сценарії до фільмів теж власного авторства. Їх творять у підвальному приміщені Копичинецького народного аматорського театру ім.Б.Лепкого. Там і проводять репетиції, адже більшість учасників проекту грають у театрі.

- Це приміщення нагадує повстанський бункер. Так і виникла назва, - каже пан Володимир. - Ми вивчаємо ці історичні події, розписуємо їх по хвилинах, потім продумуємо де проводити зйомки. Група людей лиша на власному захопленні збирається разом, продумує сюжети, вкладають у костюми чимало власних коштів. Найбільше зараз хочеться, щоб фільм переглянуло якомога більше людей, бо це наша історія, яку повинен знати кожен.

Володимир Ухач розповідає, що молодь зараз не дуже цікавиться історією, а оскільки проект не є комерційним, то його розповсюдження здійснюється теж на громадських засадах.

Автори просять підтримати історичний проект репостом.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
14:25 Війна забрала життя воїна-патріота з Тернопільщини 14:03 Спершу платять, а потім виманюють заощадження: ми перевірили, як працюж нова шахрайська схема (ЕКСПЕРИМЕНТ) photo_camera 13:09 До 15 градусів морозу — коли на Тернопільщині у найближчі дні буде найхолодніше 12:15 Змінили розклад руху автобуса до села Тернопільської громади Від читача 13:42 Людство швидше долає пандемію, ніж епідемію: як не потрібно говорити про ВІЛ? 11:25 Мобілізація на Тернопільщині — у військкоматі повідомили, кого найбільше потребують в ЗСУ 10:37 У Тернополі стартує продаж новорічних ялинок — адреси 10:03 На Тернопільщині вночі 4 грудня працювала протиповітряна оборона 09:43 Із заметів на Тернопільщині відбуксирували бус з пасажирами, молоковоз і вантажівку з продуктами 08:58 На кількох вулицях Тернополя 4 грудня не буде електрики 08:00 Курс валют на 4 грудня 21:04 На Бахмутському напрямку загинув військовослужбовець ЗСУ з Тернопільщини Ігор Тарнавський 20:03 Збирали кошти на підтримку сміливих: у Тернополі волонтери провели благодійний захід photo_camera 19:03 Як за 28 років змінився центр Тернополя: «20 хвилин» відтворили фото з одного ракурсу photo_camera 18:03 У Тернополі організували благодійний концерт, де збирали кошти на підтримку прикордонників photo_camera 17:07 Жителька Тернопільського району віддала шахраям 80 тисяч гривень 16:00 Дві вулиці у Тернополі 4 грудня будуть без води 15:03 На Театральному майдані Тернополя встановили головну ялинку міста: який вигляд має photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up