Партнер рубрики Події

На Тернопільщині відкрили будинок для внутрішньо переміщених осіб: які умови та хто зможе поселитися

На Тернопільщині відкрили будинок для внутрішньо переміщених осіб: які умови та хто зможе поселитися
 • У селі Козівка Великогаївської громади відкрили будинок, де зможуть проживати сім'ї внутрішньо переміщених осіб. 
 • Які умови та хто може розраховувати на прихисток в першу чергу? Про це у матеріалі!

 

У селі Козівка урочисто відкрили новий будинок, де зможуть поселитися переселенці. У адміністративній споруді провели ремонт. Проект вдалось реалізувати за кошти Великогахвської громади, Тернопільського обласного Товариства Червоного Хреста та Швейцарського Червоного Хреста.

Відео дня

Загалом на реконструкцію будинку, ремонти та облаштування побуту витратили понад 14 млн гривень. З них з міського бюджету виділили 6 327 920 грн. 

Які умови

Двоповерхова будівля має 16 кімнат. У кожній можна розмістити до трьох осіб.

На кожні дві кімнати є спільна кухня з усім необхідним.

Кожна кімната має окремий санвузол з туалетом, умивальником та душовою кабіною.

Також на першому поверсі є окрема душова та туалет, яка обладнана для людей з інвалідністю. 

Такоє є пральня і котелья. Будинок утеплили, оновили фасад, провели ремонт. Є генератор на випадок відключення світла. 

Пані Інна з донькою приїхали на Тернопільщину два місяці тому з Покровську. 

– Ситуація в Покровську дуже важка. Постійні обстріли. Тому ми вирішили залишити рідний дім і приїхали на Тернопільщину. Нам запропонували поселитися у цьому будинку. Нам все дуже сподобалось. Всі умови для того, щоб комфортно жити тут є. А головне – ми з донечкою у безпеці, подалі від вибухів. 

Хто може поселитися

У першочерговий перелік осіб, які зможуть проживати у будинку, вносять:

 • жінок з дітьми;
 • вагітних;
 • пенсіонерів;
 • висококваліфікаційні фахівці у сфері освіти, медицини, спорту, культури;
 • осіб, які мають проблеми із опорно-руховим апаратом.

З особами, які бажають проживати у будинку, укладатимуть договір щонайменше на 3 роки.

Проживання безкоштовне, з оплатою лише комунальних послуг (світло, газ, вода).

Особа, яка бажає стати на квартирний облік через відділ «Центр надання адміністративних послуг» (далі – ЦНАП) у Великогаївській сільській раді або старостинських округах, подає наступні документи:

 • заяву встановленого зразка (додаток 1), підписану всіма повнолітніми членами сім'ї, які зараховуються на облік.
 • Довідка про склад сім'ї.
 • Довідки з місця праці осіб, які підписали заяву про зарахування на квартирний облік.
 • Копії паспортів повнолітніх осіб, які зазначені в представленій довідці форми №2.
 • Акт обстеження житлових умов (додаток 2).
 • Засвідчені копії свідоцтв (про одруження, про розлучення, про народження дітей).
 • Якщо квартира приватизована - копія технічного паспорту та копія документу, що підтверджує право власності на житло.
 • Якщо проживає за договором піднайму жилого приміщення - копію договору піднайму.
 • Якщо проживає за договором найму жилого приміщення в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності або в будинках житлово-будівельних кооперативів - копію договору найму.
 • Якщо в особи наявна тяжка форма хронічного захворювання (згідно затвердженого переліку - оригінал медичного висновку (форми №3) лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).
 • Якщо особа, яка стає на квартирний облік, має право на пільги - засвідчені копії документів, які підтверджують право на пільги.

Розглядати заяви та приймати рішення про зарахування на квартирний облік буде відповідна комісія. Термін розгляду та прийняття рішень становить один місяць з дня отримання необхідних документів.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
 • вася бик

  Як з тобою зв'язатися, напиши номер телефону, а не номер карти банківської
 • Володимир

  Ти дивися, як грамотно чирікає...
 • Назар

  Здрастуйте Шановні Українці!!! Дуже вибачаюсь за незручності, але я прошу трохи вашої уваги. Моє ім'я Слободян Назар, я переселенець з міста Харкова. Прийшлося уїхати з міста тому що зараз там мені ніде жити, бо коли почалася війна у місті були "прильоти" майже кожного дня і нажаль моє житло стало непридатне для життя, там був "прильот". Зараз там немає вікон, опалення, сусіди з'їхали, є обвали споруди. Не знаю коли і хто це все буде відбудовувати щоб жити як раніше. Та й зараз у Харкові досі небезпечно знаходитися. Роботу там знайти дуже складно, житло орендувати менi не по кишені. Та й уїхав оскільки у Харкові в мене більше нікого немає, ні сім'ї, ні родини, нi дiтей. Жінка вмерла у грудні 2020 році від Covid-19. Тому благаю Вас люди добрi будь ласка допоможіть хоч якою небудь копійкою. Реально зараз мені нема за що купити звичайної їжі та засобів гігієни.Також зі мною мої два кота, їм теж щось треба купити поїсти. ВПО щомісячну виплату тепер я вже не отримаю, бо з першого березня 2024 її відмінили!!!!! Тільки для інвалідів першої та другої групи, пенсіонерів та у кого є діти до 14 років залишили виплати. Роботи де я зараз знаходжусь просто немає. Її немає навіть у сусідніх містах областi. В ЗСУ мене не беруть тому що я знятий з обліку ще з 2015 року за станом здоров'я. Якщо треба я покажу довідки в приватнiй розмовi, хвороб у мене по яким не беруть навіть у військовий час багато, але з 18 травня 2024 по новому закону побачимо що буде далі, бо всім чоловікам треба з'явитися до воєнкомату (18-60 р.н.). Пробачте мені за моє прохання, але виходу іншого на жаль зараз в мене просто немає. Благаю Вас допоможіть!!! Буду вдячний будь-якій допомозі від Вас, хоч гривні!!! Нехай кожен з Вас вирішує сам чим мені допомогти. Тільки є одне велике прохання для деяких людей, прошу якщо Ви не в змозі допомогти або просто не бажаєте, то будь ласка пройдіть повз моє повідомлення, непотрібно писати усяку маячню про мене або звинувачувати мене що я шахрай і т.п. Я лише прошу допомогу на їжу собі та моїм котам а не на якісь там "забубони". Усі докази тим хто допоможе я звісно покажу в приватнiй розмовi !!! Велике спасибі за розуміння !!! Це номер банку для тих хто може та хоче мені чимось допомогти 4149499073465492 Приват . З Повагою до всіх Вас та величезне від щирого серця спасибі, усім тим хто відгукнувся на моє прохання хоч невеликою допомогою в цю скрутну хвилину. Бажаю всього Вам самого найкращого та мирного неба!!! Слава Україні !!!

keyboard_arrow_up