На Тернопільщині чоловік власноруч облаштував унікальну шопку

На Тернопільщині чоловік власноруч облаштував унікальну шопку
  • Шопку на Різдво власноруч облаштував житель села Золотники в церкві Святого Апостола Луки на Тернопільщині.
  • Вертеп претендує на друге місце в Україні за своєю величиною.

Цю шопку створив власноруч місцевий житель Ярослав Верескля.

Чоловік встановлює найбільшу шопку в Україні, що у тернопільській церкві святого апостола Петра. А декілька років тому почав облаштувати вертеп у себе в селі.

    - Я за спеціальністю різьбяр, - розповідає пан Ярослав. - Цю шопку у Золотниках я разом з жителями села встановлюю за власні кошти, мені подобається вдосконалювати своє село.

Вертеп у Золотниках претендує на друге місце в Україні за своєю величиною: її ширина – 12 метрів, а висота – 6.

    - Односельчани підтримали мій задум, мені допомагали і учні школи, і жителі села. Саме завдяки спільній співпраці у час різдвяних свят наша церква стала своєрідним місцем паломництва, - продовжує пан Ярослав. - Встановлювали ми шопку впродовж чотирьох днів, це клопітка робота. Я щиро вдячний всім, хто долучився до встановлення шопки. 

Порівняно з тернопільською шопкою, вертеп у селі Золотники відрізняється натуральністю, - пояснює чоловік.

У шопці є багато різноманітних об'єктів з дерева та соломи, з них декілька рухомих.

    - Фігури у шопці кивають головами тварини, плаває кораблик та дзюркотить вода, - пояснює майстер. - Подивитися на шопку щодня у церкву приходять десятки людей, не лише з довколишніх сіл, а й з різних куточків України. Особливо цікава вона діткам.

Подивитися на різдвяний вертеп у селі Золотниках можна буде до 15 лютого.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Антоніна Шерстюк
    Бог у поміч , творча Людина , Здоров'я Вам і наснаги !!!
  • Наталя Турчин
    Хай Вас Бог благословляє на нові творчі ідеї. Христос Рождається.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
20:00 У Тернополі стартували змагання з волейболу сидячи серед ветеранів photo_camera 19:00 Традиції, що оживають у фарбах і дереві: як Ірина Киба з Копичинців створює підсвічники та декор photo_camera 18:00 Сім дерев, які треба встигнути обрізати до кінця березня: врожай здивує 17:00 Після пожежі — знову за кермо: 87-річний чоловік з Тернопільщини відновив документи на авто Від читача 16:31 Тернопільська міська рада ухвалила нову редакцію Статуту громади 16:00 Від кав’ярні до автосервісу: скільки коштує бізнес під ключ у Тернополі та які є варіанти photo_camera 15:00 Продаж одягу коштував 64 тисячі гривень: покупець ошукав жінку з Кременеччини 14:03 Вбивство на Руській: підозрювану залишили під вартою. Що нового у справі? 13:00 У Зарваниці відбудеться Архиєпархіальна Хресна дорога 12:30 Тернопіль зберігає всі пільги на проїзд – попри подорожчання пального (пресслужба Тернопільської міської ради) 12:00 Понад 9 мільйонів на утримання і ремонт мостів — нова закупівля у Тернополі 11:00 Смаколики для тварин і навіть книги: Укрзалізниця додала нові товари, які можна замовити з квитком 10:00 У Бережанах ремонтують дорогу: є обмеження для водіїв 09:00 Війна забрала життя 28-річного Героя з Копичинецької громади Данила Олексюка 22:20 Задимлення в «Подолянах»: поліцейські назвали причини 22:00 Наче хтось розлив акварель у лісі: на Тернопільщині помітили рідкісні квіти шафрану Гейфеля 21:00 Писанки як терапія: у Тернополі військові на реабілітації відновлюються за допомогою творчості photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up