Журналіст "20 хвилин" зателефонував за вказаним в оголошенні номером. Жінка, яка відповіла на телефонний дзвінок, відразу зрозуміла про що йдеться, відреагувала спокійно, та розповіла, що ніяких сексуальних послуг не надає.
- До мене вже телефонувала купа збоченців, – бідкається жінка. – Я не бачила ці оголошення, а дізналася про них від людей, які мені телефонують. Дуже багато людей цікавляться що я там надаю і кому. Кожному доводиться пояснювати ситуацію. Я здогадуюсь, хто міг розклеїти ці оголошення. У людини немає совісті і розуму. Не розумію, нащо таке робити.
Що могло стати причиною такого жарту жінка пояснити не змогла. Каже, що дзвонити до неї невідомі почали ще з п'ятниці, 2 серпня.
- Я не мала часу піти до поліції, але обов’язково це зроблю, бо так це лишати не хочу, - каже жінка. - Не знаю чи вдасться добитися справедливості.
Таким вчинком тернополянка дуже обурена, хоча на питання журналіста відповіла спокійно. Своє ім'я вона просила не називати. На фотографії зображено її обличчя, однак тіло додав жартівник за допомогою фоторедактора.
- Такі жарти можуть погано закінчитися для людини, – каже жінка. – Кожен може по різному відреагувати на це. Так і до нервового зриву можна довести, коли до вас купа збоченців телефонує. Якби я знала, де саме розклеїли ці оголошення, я б їх зняла. Буду сподіватися, що дзвінки припиняться. Про зміну номера телефону поки що не думала. Побачу, що далі буде.
Як каже жінка, буде звертатися до поліції з заявою на імовірного жартівника, бо залишати такий "жарт" вона не хоче.
Однак, як розповідають в ГУ Нацполіції, довести вину буде дуже важко, а притягнути до відповідальності фактично неможливо. Кримінальної відповідальності за наклеп в Україні немає, однак раніше передбачалась відповідальність за умисне поширення завідомо недостовірних відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи. За це передбачалось покарання у вигляді штрафу у розмірі до 850 гривень або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року.
Стаття 151-1 ККУ "Наклеп" втратила чинність 2 березня 2014 року. З того часу фактично неможливо притягнути до відповідальності за наклеп. Щоб захистити свої права, громадяни можуть звертатися до суду. Єдине покарання, до якого можуть притягнути таких жартівників – штраф за розміщення реклами в невідведених для цього місцях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 15 від 9 квітня 2025
Читати номер
Александр Стасюк 6 серпня 2019 р.
Дончак Ксенія 5 серпня 2019 р.
Оля Білинська 5 серпня 2019 р.
Владислав Козаченко 5 серпня 2019 р.
Раніше й сам під наклеп потрапив, — сидит, чаї п'є, невинними очима споглядає на корівок і жуків, крізь об'єктив