Навіть найулюбленіше свято Ірландії – День святого Патріка, країна не відзначала гучно. Бари і паби зачинились, хоча керівництво країни лише просило обмежити скупчення людей – у приміщеннях до 100 осіб, на відкритому просторі – до 500. Для ірландців це стало сигналом: є небезпека і потрібно дотримуватись правил, аби зарадити масштабній біді. Про те, як живе Ірландія у час боротьби з коронавірусом, чи введений у країні карантин і які обмеження – розповів екс-тернополянин Михайло Баскін, який з родиною проживає у Дубліні понад 19 років.
Світ живе коронавірусом, Ірландія – не виняток, запевняє екс-тернополянин. Але якщо українська влада оголошує як велике досягнення придбання 12 тисяч додаткових ліжок і 60 апаратів для штучної вентиляції легенів, то ірландський уряд прозвітував: закупили вже 10 тисяч додаткових ліжок. І це в країні, яка майже вдесятеро менша за Україну.
Прем’єр попросив зберігати спокій і не поширювати повідомлення незрозумілого погодження та сумнівного чи панічного змісту, нагадав про громадянський обов’язок, в т.ч. відгукнутись на прохання залишатись вдома. Країна почула.
Це фактично передає настрої ірландців і те, як керівництво країни налаштувалось боротись з коронавірусом. Це схоже на передвійськову загальну мобілізацію, каже екс-тернополянин.
Школи, вузи і садки – на карантині вже 7 днів. Наразі Михайлова наймолодша донька, якій 13 років, намагається навчатись дистанційно, онлайн. Щодня школярам на пошту приходять завдання. Щодо молодших школярів – їм завдання не задають. А їхніх вчителів навчають та перепрофільовують – вони допомагатимуть відстежувати, з ким контактували ті, хто захворів на коронавірус і визначати, де є осередок захворювання. Михайло каже, що міняють профіль і ті, хто в Ірландії через професію чи обставин не може працювати за основним місцем роботи.
Наразі вдала оголосила карантин до 20 березня, каже екс-тернополянин. Проте, запевняє, люди розуміють: все триватиме довше. І прем’єр-міністр у своїй промові дав зрозуміти, що потрібно навчитись жити в нових умовах, бо це боротьба за виживання.
Паніки серед людей немає. Всі виконують інструкції та рекомендації, в т.ч. одягають маски і рукавички, хоча обов’язком це не є. Просто люди розуміють: це не настільки захистить, скільки понизить ризик заразити інших. Це своєрідна сигнальна система – людина говорить, що вона розуміє небезпеку навкруги і вживає всіх заходів, аби убезпечити себе та навколишніх. Транспорт працює без обмежень, але автобуси просто пусті.
Залізна дисципліна – відповідь керівництву держави. Це питання довіри. Є межа, після якої політична гра зупиняться. Є – «треба це зробити». І рішення не оскаржується на кухнях...
Читайте також Наші в Німеччині: Наталя Ващенко не може виїхати з Берліну, хоча вдома дитина і життєво необхідні ліки
Станом на 17 березня, на острові Ірландія було зафіксовано 354 випадки захворювання на коронавірус. Два з них – летальні.
Головна робота зараз проводиться над виявленням будь-яких контактів пацієнтів з метою надання їм інформації та порад для запобігання подальшого поширення вірусу.
Прем’єр-міністр попереджав, що можуть очікувати збільшення кількості випадків на 30% щодня, протягом наступних кількох тижнів.
Було заявлено про зміни в законодавстві, згідно з якими уряд буде сплачувати лікарям-терапевтам плату за телефонні консультації COVID-19 та респіраторні перевірки, як для державних, так і для приватних пацієнтів. Це означає, що пацієнти не будуть сплачувати за послугу первинної телефонної консультації лікарям, а 30 євро за консультацію телефоном пацієнтам з підозрою на COVID-19, згідно з новою угодою, буде покривати держава. За другу і подальші консультації лікар вже може вимагати оплати. Якщо лікар загальної практики запросить пацієнта на візит для прослуховування легенів, держава сплатить за пацієнтів плату в розмірі 75 євро.
Читайте також Наші в Італії: ніхто не сіє паніку. Але вічне місто Рим перетворилось на мертве…
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер
Варте уваги відео
https://www.facebook.com/ednist.info/videos/818940918587170