Не всі тернополяни матимуть воду під час блекауту. Коли варто робити запаси?

Тернополянам варто запастися водою, якщо світла не буде тривалий час, а це 16-17 годин і довше, коли його безперервно немає. Або ж — коли відключення через серйозну аварію в енергосистемі. Коли планові відключення електрики, об’єкти критичної інфраструктури не знеструмлюють, запевнили у Водоканалі.
Якщо тривалий час не буде електрики, можливі перебої і з водопостачанням. Вода поступатиме з пониженим тиском, її отримуватиме лише певна частина тернополян, повідомив «20 хвилин» головний інженер КП «Тернопільводоканал» Сергій Дзедик.
Де є бювети і колонки-качалки, які працюють, — дізнались «20 хвилин». Та вода придатна для пиття, запевняють у водоканалі. Але її все одно радять прокип’ятити.
Коли не врятують генератори
— За звичних умов планові відключення електроенергії не мали би вплинути на надання послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, — запевнив «20 хвилин» Сергій Дзедик. — Адже наше підприємство належить до об’єктів критичної інфраструктури. У випадку ж тривалих аварійних відключень електрики ми передбачили кілька варіантів забезпечення питною водою тернополян. І подбаємо про те, щоби жителі всіх мікрорайонів міста мали доступ до питної води.
Отже, у випадку аварій в енергосистемі та тривалих аварійних відключень, водопостачання та водовідведення здійснюватимуть за графіком, кажуть у Водоканалі.
— Майже всі об’єкти «Тернопільводоканалу» забезпечені генераторами, — запевнив головний інженер. — Проте підприємство не зможе працювати на генераторах безперервно й цілодобово, бо такий режим роботи передбачає шалене споживання палива. До речі, всю систему ми мусимо запускати цілком — і забезпечувати людей питною водою, і перекачувати та очищати стоки.
При централізованому водопостачанні за певним графіком можуть виникати певні нюанси — вода поступатиме з пониженим тиском, її отримуватиме лише певна частина тернополян тощо, каже Сергій Дзедик.
— Якщо у нас не буде можливості запускати генератори на всіх об’єктах підприємства, працюватимуть лише генератори на свердловинах водозаборів, — повідомив «20 хвилин» головний інженер КП «Тернопільводоканал». — Тоді спеціалісти заповнюватимуть водою ємності і розвозитимуть її у різні локації Тернополя. Ємкості розміщуватимуть у місцях, де воду буде зручно набирати містянам.
Де можна набрати воду
Окрім цього, нагадують у водоканалі, тернополяни зможуть скористатися колонками-качалками.
Наразі у місті у робочому стані є понад 50 колонок-качалок, 15 з них — осучаснені. Карта розташування колонок-качалок доступна в додатку «е-Тернопіль». Мапу колонок-качалок питної води можна знайти у розділі «Мапи» в додатку.
Або на на сайті міської ради, в розділі е-сервіси, за посиланням.
— Набрати воду під час тривалих блекаутів люди зможуть і в трьох бюветах міста — на бульв. Пантелеймона Куліша, бульв. Данила Галицького і на вул. Юності, — повідомив Сергій Дзедик. — Роботу бюветів забезпечуватимуть мобільні генератори низької потужності.
Вода з ємностей, колонок-качалок і бюветів придатна для вживання, але у водоканалі просять попередньо її прокип’ятити.
Питну й технічну воду варто запасати на два-три дні. Необхідно знати, що на одну дорослу людину треба 3 літри питної води на добу. І 12 літрів технічної води для гігієнічних процедур та приготування їжі.
Довідка
Диспетчер аварійної служби КП «Тернопільводоканал»:(0352) 51-97-58, (050) 437-43-53.
Читайте також:
Світла немає уже по 17 годин. Чому на Тернопільщині постійно міняють графіки і що далі?
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Михайло Михайлович
Olga Komunitska
Divina Ter
Слава Білик