Сьогодні, 5 листопада: іменини святкує Захар, Олександр, Володимир, Максим, Микола, Яків

Сьогодні, 5 листопада: іменини святкує Захар, Олександр, Володимир, Максим, Микола, Яків

Відкрий для себе історію 5 листопада.

5 липня сталась низка важливих історичних подій:

1625 — підписали Куруківську ординацію.
1813 — Росія й Персія підписали Гюлістанський мирний договір, що закінчив російсько-перську війну 1804–1813 років.
1854 — під час Кримської війни під Інкерманом відбулася битва між російськими й англо-французькими військами
1913 — Великобританія анексувала Кіпр і разом з Францією оголосила війну Османської Імперії.
1914 — в ході Першої світової війни російські війська почали другу облогу фортеці Перемишль.
1916 — Королівство Польща проголошена імператорами Німеччини і Австро-угорщини.
1917 — Патріарх Тихін обраний першим за двісті років патріархом Московським і всея Русі.
1935 — випущена настільна гра «Монополія».
1953 — у Києві офіційно відкрили міст імені Євгена Патона — першу в світі суцільно зварену конструкцію (зроблену лише за допомогою зварювання, без використання з'єднувальних матеріалів).
1963 — відкриті станції київського метрополітену «Політехнічний інститут» і «Завод „Більшовик“» (тепер «Шулявська»).
1965 — відкриті станції київського метрополітену«Гідропарк», «Лівобережна» та «Дарниця», а також електродепо «Дарниця».
1968 — Василь Макух вчинив на Хрещатику самоспалення на знак протесту проти колоніального становища України та окупації Чехословаччини.
1971 — відкриті станції київського метрополітену «Святошино», «Нивки» і «Жовтнева» (зараз «Берестейська»).
1990 — уряд РРФСР приймає постанову про створення державного гербу, державного прапора і гімну РРФСР.

5 листопада народились:

1733 — Михайло Херасков, український і російський письменник, журналіст. Представник класицизму.
1892 — Холдейн, Джон Бьордон Сандерсон, англійський біолог, член Лондонського королівського товариства.
1913 — Вів'єн Лі, англійська акторка.
1918 — о. Атанасій Великий, церковний діяч, історик Церкви, археограф, протоархимандрит Василіянського чину.
1919 — Віктор Міняйло, український письменник, лауреат Шевченківської премії .
1938 — Джо Дассен, французький співак.
1938 — Стефанія Шабатура, українська мисткиня-килимарка, колишня політична ув'язнена в СРСР.
1952 — Олег Блохін, український футболіст і тренер.
1968 — Сем Роквелл, американський актор.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
13:00 На Дністрі вперше помітили червонокнижного нерозня та рідкісних казарок photo_camera 12:20 Графік відключення світла в Тернополі та області на 15 лютого (оновлюється) 12:06 Мешканця Збаражчини судили за зберігання дитячого порно. У нього вилучили понад 4 тисячі фото і відео 11:00 Під час пожежі на Кременеччині загинув чоловік Від читача 16:21 Ворог продовжує обстріли території України 10:00 Конкурент шарлотки: як приготувати ніжний яблучний пиріг з тіста філло 09:00 На війні загинули Герої з Тернопільщини Роман Чудик та Володимир Бачинський 21:00 У День Валентина в Тернополі зареєстрували 16 шлюбів 20:01 800 тисяч на автівки: волонтерка Ольга Тимошенко збирає кошти для військових на Донеччині 19:08 На Тернопільщині починається заборона на вилов щуки 18:00 «Бите скло»: як приготувати улюблені ласощі по-новому play_circle_filled 17:02 Загинув працівник обленерго, який ремонтував електромережі на Тернопільщині. Що сказав суд? 16:00 Державні нагороди вручили рідним загиблих Героїв 15:01 Сало від 50 грн, сир — 150 грн, а яйця — 70 грн за десяток: як змінилися ціни на ярмарку у Тернополі photo_camera 14:00 У столиці затримали депутата Почаївської міськради — підозрюють у допомозі зі зняття з розшуку photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up