Лікар, без сумніву, - одна з найдавніших професій. Недаремно їх колись називали цілителями. Часом, коли ситуація видається безнадійною, саме вони піднімають пацієнтів на ноги, повертають до життя.
Дякуємо за допомогу усім, хто, незважаючи на виклики, які стоять сьогодні, щодня рятують пацієнтів.
Ми поспілкувались із дитячими лікарями та дізналися їхню думку про професію, про найбільші труднощі, із якими доводиться зустрічатися. Своїми мріями вони поділилися із читачами "20 хвилин".
- Прекрасний день сьогодні, аби відзначити роботу всіх тих, хто працюють у медичній сфері. Як бачимо, ідуть кардинальні зміни. І я дуже сподіваюсь, що ці зміни відкриють перед лікарями багато перспектив, а медичні заклади зможуть без перешкод надавати якісну допомогу пацієнтам.
Лікар – це дуже благородна професія, у неї не йдуть просто так. Повірте, ми ніколи ніхто не буде робити зле навмисне. Бувають випадки, коли ми безсилі… Самі від того сумуємо.
Я в медицині з 86-го року, лікарем – з 97-го. За цей час багато побачив, немало пережив. І можу впевнено заявляти – час змінив усе на краще. Ніколи лікарі так не жили, ніколи не мали такої можливості працювати, навчатися, вдосконалюватися, як зараз. Можливість дистанційного навчання та стажування у клініках за кордоном відкрила перед нами двері у вищий світ професії. Хоча, звісно, прагнемо далі, до кращих можливостей.
Хочеться, аби у майбутньому було ще краще. Задля вдосконалення вмінь, задля порятунку дитячих життів. Хочеться, аби і надалі з владою вибудовували конструктивне партнерство, яке буде на користь громадянам.
Дякую своїм колегам за їхню працю, за самопожертву та самовіддачу професії!
- Я в медичній сфері з 1976-го року. Побачив, як розвивалася медицина в Радянський період, бачу, як тепер. Роботи для лікаря додалося, але і можливості зросли. Обладнання, технічне забезпечення в рази кращі. Лікар має можливість вибудовувати комунікацію з пацієнтом, вчасно підбирати лікування. Хвороби є і лишилися, деякі додалися. Але загалом рівень захворюваності серед пацієнтів знизився. Напевне, це наслідок цивілізації. Наприклад, про гепатит А сьогодні доводиться говорити вкрай рідко. Люди почали стежити за власною гігієною,тому недуга менше передається побутовим шляхом.
На майбутнє хочеться планомірної роботи. Хочеться, щоб як є зараз, зарплату не затримували, і її вистачало хоча б на щось. Я, наприклад, мільйонером бути не хочу (посміхається – прим. авт.). Та найбільше бажання – побороти коронавірус, аби всі ми могли повернутися до звичного життя.
- У медицині – 23 роки, за цей період відбулося чимало трансформацій. Тішить, що відбулася реформа, і нам у Тернополі вдалося зберегти службу педіатрів. Наші спеціалісти – це професіонали своєї справи, вони мають великий досвід роботи. У них є профільна освіта, яку вони здобували багато років. Вони знають, які працювати з дітьми. Отже, підписавши угоди, пацієнти тримали можливість отримувати якісні послуги. Натомість хотілося б, щоб педіатри були і в районах області. Там, на жаль, ситуація гірша.
У Міжнародний день лікаря хочеться побажати усім медичним працівникам здоров'я, віри у себе і в медицину. Хочеться, щоб наша країна була успішною. І лікарів шанували, бо їхня праця є дуже важливою.
Редакція "20 хвилин" вітає усіх лікарів із професійним святом! Здоров'я та благ вам та вашим родинам!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 6 від 5 лютого 2025
Читати номер