Як згенерувати електронне направлення на ВЛК та що відомо про нові правила бронювання: розповідаємо

Як згенерувати електронне направлення на ВЛК та що відомо про нові правила бронювання: розповідаємо

Від першого квітня Міністерство оборони України запровадило кілька змін, пов’язаних з проходженням військово-лікарської комісії та бронювання чоловіків мобілізаційного віку. 

Детальніше про нововведення під час брифінгу розповіли представники оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних сил України. 

Як отримати електронне направлення на ВЛК

У застосунку Резерв + з’явилася нова опція «є ВЛК» – електронний кабінет військово-лікарської комісії. Це дозволить проходити обстеження без додаткових звернень у центри комплектування, а також у цифровому форматі оформлювати висновки про придатність та навпаки.

Нова функція має значно полегшити процес як для медиків, так і для людей мобілізаційного віку, повідомив речник оперативного командування «Захід» Сухопутних військ ЗСУ Олег Домбровський. 

Відео дня

– Якщо вам необхідно пройти військово-лікарську комісію, то ви маєте оновити застосунок Резерв+ і в розділі опцій знаходите віконечко «є ВЛК». Ця опція доступна тим, хто своєчасно оновив свої військово-облікові документи. Там обираєте медичний заклад. Протягом доби отримуєте сповіщення, в якому є всі потрібні деталі: номер та дата реєстрації направлення, адреса закладу охорони здоров’я для проходження ВЛК, керівник якого ТЦК підписав направлення. Цього сповіщення достатньо, щоб спланувати огляд, – говорить Олег Домбровський. 

Важливо! Військово-лікарську комісію можна пройти у спеціально відведених закладах охорони здоров’я, незалежно від місця прописки та проживання. 

Після проходження військово-лікарської комісії медики передають всю актуальну інформацію щодо стану здоров’я до ТЦК. Працівник територіального центру комплектування мають внести інформацію до реєстру Оберіг – і користувач отримає в Резерв+ оновлений військово-обліковий документ.

– Пілотний проєкт вже показав позитивний результат. Але ми не виключаємо, що можуть бути непорозуміння, збої програми, адже це початок процесу, – додав пан Олег.

Нагадаємо, під час військово-лікарської комісії людей призовного віку мають оглянути: хірург, терапевт, невропатолог, окуліст, отоларинголог, гінеколог (для жінок), а за медичними показниками і лікарі інших спеціальностей. Обов'язково виконуються загальні аналізи крові та сечі, ЕКГ-дослідження, рентгенологічне обстеження органів грудної клітки.

Відновили 72 години на бронювання 

Відтепер бронювати своїх співробітників зможуть лише підприємства з оновленою критичністю. Зробити це можливо через портал Дія.City, а розгляд документів займає 72 години. 

– Перед тим, як подавати документи на бронювання працівників, я раджу відповідальним особам на підприємствах поцікавитися, чи своєчасно оновили військово-облікові дані, чи має він висновок ВЛК, чи підтвердив свій статус про придатність за станом здоров’я. Бо нині є лише три статуси: непридатний, придатний, непридатний з переоглядом через 6-12 місяців, – говорить Олег Домбровський. 

Важливо! Всі бронювання, оформлені за старими правилами, втратили чинність. Тепер продовжити «бронь» своїх фахівців зможуть лише компанії, які вже оновили статус критичності відповідно до нових вимог. 

Якщо не встигли оновити статус підприємства, то це можливо зробити за інструкцією. 

За даними Міністерства економіки України, статус критично важливого підприємства можуть отримати компанії, які відповідають трьом критеріям, визначеним урядом. Два з них є обов’язковими:

  • середня зарплата працівників не менше 20 000 грн;
  • відсутність заборгованості зі сплати податків та ЄСВ.

Третій критерій підприємство може обрати один з таких:

  • сплата податків і зборів понад 1,5 млн євро на рік (еквівалент у гривнях);
  • валютні надходження понад 32 млн євро на рік (крім позик і кредитів);
  • стратегічне значення для економіки і безпеки держави (визначене урядовим переліком, ПКМУ № 83 від 04.03.2015);
  • важливе значення для окремої галузі економіки чи територіальної громади (критерії визначаються відповідними державними органами, ОВА);
  • статус резидента Дія.City;
  • постачання електронних комунікаційних послуг із певним рівнем доходу.

Державні органи мають право забронювати не більше ніж 30% працівників, а приватні підприємства – не більше ніж 50%.

Читайте також:

Нові правила бронювання з 1 квітня: хто не зможе оформити

ТЦК на Тернопільщині виписали штрафів на понад 45 мільйонів

Репортаж із середини ТЦК: чорний ротвейлер, огляд при всіх та вихід – лише з дозволу

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Yuriy Koval

    Кабмін виділив понад 5 млрд гривень на відновлення доріг у фронтових та прифронтових регіонах

    09:24, 1 КВІТНЯ 2025

    Кошти будуть розподілені між Агентством відновлення і розвитку інфраструктури та обласними адміністраціями.

    Кабінет Міністрів 31 березня ухвалив рішення виділити 5,2 мільярда гривень на відновлення та експлуатацію доріг у фронтових та прифронтових регіонах. Влада має намір провести ремонт тих доріг, які пріоритетно використовуються Силами безпеки і оборони.

    Про це повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

    Кошти будуть розподілені між Агентством відновлення і розвитку інфраструктури та обласними адміністраціями.

    «Виділяємо 5,2 млрд грн Агентству відновлення та обласним адміністраціям для відбудови та експлуатації доріг у фронтових та прифронтових регіонах, які пріоритетно використовуються нашими Силами безпеки й оборони», – вказав він.

    Раніше ми писали, що на Миколаївщині розпочали ремонт прифронтової дороги.

keyboard_arrow_up