Це трапилось у липні поточного року. 13-річна Вікторія (прізвище не вказуємо з етичних міркувань) вийшла погуляти з подругами, а повернулась додому перелякана, із синцями та забоями.
- Усе відбулось у парку Нацвідродження. Моя донька вийшла на прогулянку з подругами. До неї підійшли дві малознайомі дівчини та сказали, що її чекають в парку, - каже тато дівчини. - Після того, як вона прийшла на вказане місце, її, практично без слів почали бити та ображати.
Чоловік каже, що бійку бачили приблизно 10-ть однолітків дівчини, але за неї не заступився ніхто.
- Під час тих "розбірок" 16-річна дівчина кинула на землю мою дочку, сіла на неї та в такому положенні тримала її близько години: душила, погрожувала підпалити волосся та знущалась морально, - каже батько. - Це був жорсткий булінг, на який спеціально прийшли подивитись чимало людей. Я вважаю, що за кожні вчинки має бути відповідальність. Тому хочу домогтись справедливого покарання для дівчини, що побила мою доньку. Тому ми звернулись в поліцію та зняли побої.
У побитті пан Олександр звинувачує 16-річну знайому доньки - Христину (прізвище не вказуємо з етичних міркувань) . Каже, що вона навчається у військовому коледжі, а ще мала проблеми з законом через крадіжку із супермаркету.
Конфлікт між дівчатами, ймовірно, виник через те, що Христина ревнувала спільного знайомого до Вікторії. Тому й побила доньку, припускають батьки.
Нашим журналістам вдалось знайти профіль дівчини в Instagram. У приватних повідомленнях ми запитали її позицію щодо причини конфлікту та відповідальності за нього. Але Христина відповіла, що жодної Вікторії не знає і про побиття нічого не чула.
- Я нікого не била. Ніяку Вікторію не знаю, - написала дівчина.
Побої експерти зафіксували того ж дня, коли трапилась бійка. Усі копії документів, що підтверджують дані події, пан Олександр надіслав у редацію.
Чоловік каже, що ще із липня ніяких результатів слідство не дало. А його донька потерпіла серйозні фізичні та моральні неприємності.
- Ми цікавились тим, як проходить слідство. І за нашою інформацією, опитали лише трьох людей, які не були там присутні, - каже пан Олександр.
У пресслужбі ГУНП в Тернопільській області кажуть, що хід слідства прокоментувати не можуть, оскільки справа стосується неповнолітніх.
Михайло Козюк, юридичний психолог, фахівець з подолання конфліктних ситуацій.
Якщо ваша дитина є агресором - то потрібно багато із нею говорити. Пояснити, що є багато способів того, як завоювати авторитет між однолітками, окрім насильства.
Якщо ваша дитина - жертва насильства, то її потрібно підтримати трьома шляхами: розмова з колективом, у якому постраждали дитина. Дитина має відчувати захист та підтримку. Друге - це навчити дитину відстоювати власну позицію, будувати психологічні кордони, грамотно пояснити свою позицію. Важливо для батьків - звертати увагу на комунікативні навички дитини: чи вміє вона розповісти про свої риси, про емоції, довести словесно свої принципи.
Потрібно вміти пояснити дитині її сильні сторони, відкрити те, що вона повинна бути самоцінною, незважаючи на думку оточуюючих.
Інколи варто задуматись навіть про зміну середовища, яке боляче травмує дитину. Зважити усі за та проти разом на можливо навіть подумати про зміну місця навчання чи навіть проживання.
Проте спочатку потрібно дізнатися про проблему, пропрацювати шляхи вирішення, а не замовчувати її. Важливо розуміти, що підтримка підліткам потрібна і в ситуації, коли вони виступають агресорами, і коли жертвами.
Ми продовжуємо стежити за станом слідства. Чи будуть покарані винні, згодом.
Читайте також: "Уже з 13 ведуть повноцінне статеве життя": де молодь може анонімно поговорити про це та отримати поради.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер