«Одні воюють, інші – танцюють»: військовий обурений дискотекою на території тернопільського університету

«Одні воюють, інші – танцюють»: військовий обурений дискотекою на території тернопільського університету
 • Студенти у четвер, 23 листопада, влаштували вечірку на території одного з вищих навчальних закладів Тернополя. Про це нам повідомив тернопільський військовий, якого обурила ситуація.
 • Йому прикро, що дехто так розважається, коли гинуть наші захисники. А що кажуть в університеті? 

У редакцію «20 хвилин» звернувся військовослужбовець Назар (прізвище не вказуємо з міркувань безпеки, оскільки чоловік перебуває на фронті – прим.). Він родом з Тернополя, наразі воює на Запорізькому напрямку. Військовий надіслав нам коротке відео, яке побачив у соцмережах.

Назар розповів, що ролик йому надіслала сестра. На відео видно запальні танці молодих людей у приміщенні. Військовий каже, що особа, яка опублікувала сторіс на сторінці, згодом їх видалила. Він обурюється, що таку дискотеку влаштували на території Західноукраїнського національного університету у Тернополі

– Я своїми силами віднайшов кількох людей, які були там того вечора. Запитав, де це організували, і вони поділились деталями. Мені розповіли, що танцювала молодь у другому корпусі ЗУНУ. Я не знаю, де він саме розміщений, бо вже два роки не маю можливості відвідувати такі місця, – зауважує військовий.

Відео дня

Кілька днів тому Назар поховав побратима, який загинув просто у свій день народження. Тому відео, на якому молоді люди гучно розважаються, зачепило його за живе. Військовий розгніваний, що в час, коли наші захисники гинуть на війні, в одному з навчальних закладів його рідного міста влаштували дискотеку. Чоловік вважає недоречним, коли одні воюють на фронті, а інші – «танцюють на кістках».

– Я не говорю що всі мають ходити з траурним обличчям по місту, бо у нас війна. Але навіть якщо люди щось святкують, можна тихо прийти поїсти в кафе і піти додому. Можна вдома відпочити з музикою, якщо цього хочеться. Але мене обурює, що молоді люди так гучно розважаються! Це не сталося в «проросійському» місті, це сталося в Тернополі. Де люди одягають вишиванки і кричать, що ми патріоти. Війна ще не закінчилась, треба прокинутись. Ми ще не перемогли! –  додає військовий.

Дехто уже вибачився

За роз’ясненнями, чи справді дискотеку влаштували у навчальному корпусі Західноукраїнського національного університету, журналісти редакції «20 хвилин» звернулись до начальниці відділу інформації та зв'язків з громадськістю Олени Васильків. 

– На відео – не наш корпус. Жоден із корпусів Західноукраїнського національного університету. Очевидно, я можу припустити, що це хол бару-ресторації HUGO. Цей заклад орендує приміщення на території студмістечка. Але це орендарі, вони до нас ніякого відношення не мають. Це не наша структура. Я вам гарантую, що це не жоден з наших корпусів. У нас немає такого холу взагалі. Вам треба звернутися безпосередньо до адміністрації цієї ресторації, – прокоментувала Олена Васильків.

Під час підготовки матеріалу нам вдалося поговорити зі студентом та очевидцем Олександром. Він розповів про події того вечора та вибачився. Хлопець каже, що йому соромно, що так сталось.

– Ця ситуація була в ЗУНУ. Мене туди покликали друзі з університету. Кудись завели, і я не звернув уваги, де це саме. Тож не знаю, чи це був корпус, чи ні. Також не в курсі, чи це було святкування, чи що. Я прийшов туди буквально на дві-три години і нічого не розпитував. Грала музика, у залі були студенти першого і другого курсів, а також старші люди, мабуть організатори. Ми посиділи трохи, і в десятій годині я звідти пішов. Тому до якої години все продовжувалось – не знаю, – каже хлопець.

Яка позиція адміністрації закладу

У мережі Інтернет жодних контактів чи сторінок бару-ресторації HUGO знайти не вдалося. Тому ми самі вирушили шукати заклад, аби поспілкуватись з його представниками про конфліктну ситуацію. Ресторація дійсно знаходиться на території ЗУНУ, але приміщення в оренді.

Вже всередині ресторації стало зрозуміло, що танцювала молодь саме тут. Адже скріншоти з відео та зовнішній вигляд залу у закладі збігаються. Тут є великий екран на цілу стіну та колонки з обох сторін.

Бармен на наше прохання покликав адміністратора. Коли журналістка стала розповідати про причину свого візиту, дівчина гукнула керуючого баром. Чоловік представився Богданом, але називати власне прізвище відмовився, додаючи, що має на це право. Пан Богдан вислухав про звернення захисника. Чоловік підтвердив, що ввечері 23 листопада у цьому закладі був певний «захід».

– У нас є закриті вечірки. Але так, щоб це була якась дискотека – то такого не відбувається. Це не була дискотека. Це було святкування в закритому залі. Безпосередньо після 22 години точно цього не було. Нам просто нереально роз’їхатися потім. У будні заклад працює до 22:00, у вихідні – до 23:00. У нас можуть відпочивати просто жителі міста та студенти, ми відкриті для всіх, – запевняє керуючий.

Пан Богдан стверджує, що до адміністрації закладу ні 23, ні 24 листопада не надходили скарги щодо «дискотеки». Вперше почув від нас. Запитав, чому військовий не звернувся безпосередньо у заклад.

– Тут дозволене проведення таких заходів. А хіба це зараз під забороною? Ми щось порушили? Не порушили, як мені здається. Режим тиші та комендантську годину ми не порушили. У нас все було спокійно. Чому військовий не звертається у заклади в центрі, де дійсно дискотеки проводять? Там маса народу. Чому на це звертають увагу? – так висловився чоловік. На цьому розмова завершилась.

Чи дозволені дискотеки під час війни

Конкретних законодавчих актів про заборону дискотек під час воєнного стану нам знайти не вдалось.

У Законі України «Про гарантії свободи мирних зібрань» вказано, що «дія Закону не поширюється на суспільні відносини, пов’язані з організацією і проведенням зібрань з метою відпочинку, а також громадських святкових заходів, спортивних заходів, концертів та інших розважальних заходів, якщо вони не є складовою мирного зібрання». Тобто, дискотека у цьому випадку – не «мирне зібрання».

У статті 8 Закону «Про правовий режим воєнного стану» знаходимо, що «в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом з військовими адміністраціями можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану:… 8) забороняти проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій, інших масових заходів».

Отже, відповідно до Закону, дискотеки можуть бути заборонені обласними військовими адміністраціями певної області. Однак станом на 25 листопада на Тернопільщині таких обмежень не вводили.

Нагадаємо, що наприклад у Київській області в червні 2023 року заборонили проводити розважальні заходи – концерти, шоу-програми, дискотеки тощо – після 21:00. Таке рішення ухвалила Київська обласна військова адміністрація. Голова ОВА Руслан Кравченко написав у Facebook: «Війна триває. На жаль, дехто про це забув. Продовжують розважатися навіть під час повітряної тривоги під гучну музику та світлове шоу. Тому йдеться не лише про моральний бік, але й про безпеку!».

І оскільки проведення дискотек під час війни в Україні наразі законодавчо не врегульоване, це питання залишається виключно для обговорення суспільства з точки зору моралі. Чи доречно у той час, коли воїни ЗСУ боронять кордони нашої держави, відвойовують кожен клаптик рідної землі, коли багато міст і сіл знаходяться в окупації, а люди залишились без домівок, влаштовувати гучні гуляння? Чи не є це зневажливим ставленням до тих, хто сьогодні спить в окопі? Чи не є це неповагою до них?

А як Ви вважаєте, чи доречні масові святкування й гучні танці у час повномасштабної війни? Чи варто все-таки утриматись від цього? Висловіть свою думку у коментарях! 

 

Читайте також:

Ми дізналися, як покарали організатора нічного концерту, який «крутив» російську попсу в гуртожитку

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (12)
 • andriy

  «Одні воюють, інші – крадуть»: військовий обурений корупцією на території тернопільської громади
 • Жанна Умінська Петросян

  Це вони так 90 років голодомору святкували!! Ницість пробиває і пробиває!!!! А де керівництво університету?! Де всі педагоги?!

  pitersuperfly reply Жанна Умінська Петросян

  А педагоги як педагоги, як люди, як хрен на блюде
 • Енот в шляпе

  Війна в країні 9 років, де ви всі були раніше? 🤡🫵
 • Григоренко Наталія

  А в центрі у закладах Заставного коли попрацювати ТЦК

keyboard_arrow_up