"Оріон" вже виготовив першу партію шоломів для танкістів

"Оріон" вже виготовив першу партію шоломів для танкістів
Шоломофони для танкістів запустив у виробництво тернопільський радіозавод "Оріон". Перші партії цих шоломів, а це 350 штук, вже відправили в Золочів на базу бронетанкових військ. Такі постачання здійснюватимуть кожних 10 днів. Ціна одного шолома - 1600 грн.

- В липні ми підписали контракт з Міноборони  на більш ніж 6 млн грн і до кінця жовтня маємо зробити більше  4 тисяч шоломофонів, -розповідає голова правління - генеральний директор ПАТ тернопільський радіозавод "Оріон" Ярослав Карпик.

Previous Next

Пан Карпик показує міні-копію шоломофона і пояснює його особливості.

- Це не просто шапка, як в народі люблять казати, - каже він. - Це перше за все, засіб захисту людини, яка сидить в танку чи БТР. Бо цей шолом не пропускає вологи, не горить, захищає від удару. Також це є засіб зв’язку, адже танкіст нічого не бачить має лише маленьке віконечко і все. А через шоломофон вмонтовані навушники  та ларингофони – переговорні пристрої. За їх допомогою командир і танкісти спілкуються в танку між собою і між бойовими машинами.

Також в шоломофоні є захист мови, продовжує співрозмовник. Тож всі команди, які надходять від керівників, шифруються.

- Це - не те, що мобільний зв'язок, розмови якого всі і чують, і знають, - каже Ярослав Карпик. – А в наших мова - зашифрована. Ніхто не чує наші частоти, крім тих, хто повинен їх чути.

Під час виробництва довелося зіткнутися з певними проблемами, бо заводи в Україні не працюють, а для шоломофонів потрібен прорезинений матеріал, ларингофони, яких в Україні ніхто не робить, навушники.

- Тому ларингофони виготовляємо самі, комплектацію звозимо зі всього світу, в тому числі і з суміжного підприємства у Тернополі, - каже Ярослав Карпик. – Ми повинні все зробити високоякісно. Ми це розуміємо і працюємо відповідально. І до речі, представники військового замовника перевіряють нашу продукцію. 

Ярослав Карпик додає, що радіозавод  "Оріон" почав свою діяльність ще 1982 році.

- Радіозавод повинен був робити засоби зв’язку для силових структур, - каже він. – На жаль, з розпадом Союзу це припинилося і ми не отримували держзамовлень вже більше 20 років. Тож ми в основному працювали на експорт.

Нині основне завдання заводу - забезпечувати засобами радіозв’язку Міноборони. Це і танки, і машини, і БТР.

  • Всю бронетехніку, яка сьогодні є у військових, треба забезпечувати зв’язком. Якщо його немає, то нічого не діє, - пояснює гендиректор. - Ми - єдиний завод, який забезпечує  радіозв’язком військову техніку.

До слова, у вересні буде Міжнародна виставку "Зброя та безпека-2014", під час якої радіозавод "Оріон" підпише договір з американською фірмою  про створення  сучасної системи зв’язку та інформатизації для Збройних сил України. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Олег
    Хто пустив журналістів на завод?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
18:00 Тернопільська школярка стала призеркою Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури 17:30 У Яблунові невідомий вночі обікрав Алею Героїв: поліція шукає причетного 17:00 До 9 років ув’язнення засудили 20-річного жителя Тернопільщини за вбивство односельця 16:13 Директора лікарні на Тернопільщині викрили на схемі для надання відстрочки військовозобов’язаним Від читача 09:24 Брифінг щодо грантових можливостей Служби зайнятості для бізнесу 16:03 Підозра та обшуки: що відомо про скандал із забудовником у Тернополі 15:40 Податкові пільги 2026: що змінилось і де шукати актуальну інформацію 15:05 Як проходить ВЛК та кому час на повторний огляд: гайд для цивільних і військових 14:22 На посаду заступниці начальника Тернопільської ОВА призначили Наталію Масник 13:40 Куди піти, що побачити у Тернополі у вихідні 4-5 квітня 13:35 Володимир Богайчук — новий керівник Збаразької центральної лікарні 13:00 На Тернопільщині 22-річний водій порушив ПДР і заробив кримінал 12:30 Розклад богослужінь та графік освячення верби у церквах Тернополя 12:00 У Тернополі триває благодійна акція до Великодня «Діти — дітям» 11:46 Графік відключення світла в Тернополі та області на 3 квітня (оновлене) 11:30 Електронні квитки на електрички Тернопільщини та Заходу України тепер доступні у застосунку УЗ 10:30 Замість заробітку тернополянка втратила понад 87 тисяч гривень 10:00 Масову загибель котів у Касперівцях розслідує поліція 09:38 Спочатку шукали його господаря, а тепер віддають в добрі руки: історія Зевса з Тернополя (оновлене) 09:00 Тернопіль втратив Героїв Івана Климовича і Петра Деркача
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up