Останній дзвоник пролунав сьогодні, 25 травня у тернопільських школах. Випускники прощаються зі своїми школами та вчителями. А молодші школярі з вже з нетерпінням чекають літніх канікул.
Журналісти «20 хвилин» сьогодні побували у школах у різних мікрорайонах міста. У одних школах дзвоник починався о 9-й ранку, у інших - пізніше.
Як проходило свято, дивіться у нашому фоторепортажі. А також шукайте своїх дітей на фото. Інформація буде оновлюватися.
Свято "Останнього дзвоника" у спеціалізованій школі I-III ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов розпочали о 9.00. Традиційно спершу класні керівники зі своїми випускниками. У цій школі два випускних класи - 43 учні. Учні одного випускного класу на останній дзвоник одягнули білі кросівки, дівчатка були в спідницях у клітинку. А у іншому класі в класичних темно-синіх спідницях та на підборах.
- У нас в цьому році вісім випускників є претендентами на нагородження золотою медаллю та двоє учнів - претенденти на срібну медаль, - каже заступник директора школи з навчально-виховної роботи Тетяна Андрющенко.
Співали та танцювали на святі й талановиті учні школи. Першокласники тішаться своєму першому останньому дзвонику. У цей день радість переповнює й інших учнів. А от у випускників попереду ще кілька ЗНО.
Під час останнього дзвоника нагородили й переможницю конкурсу на кращого класного керівника від корпорації "RIA Медіа" Ірину Савельєву. Вона отримала путівку для 2-ох в тур Будапешт-Відень, а для свого класу - плазмовий телевізор. У школі гордяться таким досягненням вчительки і кажуть, що перемогою в такому конкурсі ще більше заявили про себе на все місто та область.
В Українській гімназії ім. Франа останній дзвоник майже класичний: урочиста лінійка, виступи, привітання, нагородження. Але все ж заклад відрізняється від звичних шкіл. Аби зробити свято особливим та незабутнім, для випускників, молодші школярі з першого гімназійного класу (ровесники пятикласників) подарували всім учням сьомих гімназійних класів (ровесники 11-класників) горнятка з написом "Доля посміхається сміливим". Випускникам такі презенти та нагадування сподобались.
Свято останнього дзвоника у загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів-медичний ліцей №15 розпочиналось у 9.30. Цьогоріч в цій школі один клас випускників. Всі одинадцятикласниці були одягнуті в класичну темно-синю шкільну форму, а хлопці були в білих сорочках з метеликами. Традиційно свято розпочиналось з того, що випускники разом з класним керівником пройшли колоною під вишитими рушниками. Дітей благословив священик. Потім талановиті учні школи виконували пісні та танцювали. Наприкінці урочистої лінійки випускники заспівали пісню і танцювали танець, на підготовку якого, як кажуть одинадцятикласники у них пішло декілька місяців. Випускники кажуть, що буду сумувати за своєю школою, друзями та вчителями.
Із піснями, танцями, подарунками, грамотами завершили навчальний рік у Тернопільській школі №21. Випускники тепер готуватимуться до змін у своєму майбутньому, а решту класів — до змін у школі.
- Звісно, що цей день залишиться назавжди для нас особливим, - каже випускниця Ірина —. А відчуття двоякі. Бо ми покидаємо школу, і з однієї сторони — ми раді, що тепер стали дорослішими, але з іншої — хочеться просто плакати. І я впевнена, що такі хвилювання сьогодні має кожен випускник. А далі нас чекає здача ЗНО, вступ. Я, наприклад, налаштована на вступ рішуче. Мій виш — наш педагогічний, хоча є і інші варіанти, але хочеться залишититсь у рідному місті.
Про хвилювання говорить і випускниця 11-А класу Оксана Горбін. Дівчина також збирається вступати у Тернопільський педагогічний, утім — хвилювання з приводу вступу будуть в інші дні, а сьогодні вона хоче натішитись святом.
Утім, зміни очікують не тільки на випускників школи №21, а й усіх інших учнів школи. Адже, нагадаємо, цьогоріч депутати як на обласному рівні, так і на міському, ухвалили рішення про об'єднання Тернопільської школи №21 із обласною експериментальною школою мистецтв ім. Герети. Як працівники, так і батьки останньої, нагадаємо, були проти такого задуму влади. А що думають про об'єднання батьки учнів школи №21, ми і поцікавились у них під час лінійки.
- Воно то на краще, бо нашу школу не дуже то і фінансують, - каже Ольга Гавришко. - Школа маленька, самі справляються. Але шкода дітей із школи мистецтв: для тих дітей буде велика травма. А для нас, то, може, і краще. Тільки хочемо, щоби наші вчителі нікуди не йшли і колектив зберігся.
Схожої думки про реорганізацію і пані Оксана, мама учня молодшої школи. Жінка вважає, що перед учнями їхньої школи можуть відкритись нові можливості у мистецькому плані.
- А мені здається, що не треба було об'єднувати, - каже бабуся одного із учнів Ганна Теодорівна. - Та школа - мистецтв, і хай вона такою і залишалась би. Бо можна з'єднувати дві школи мистецтв, але не середню школу із мистецькою.
Втім, більшість батьків, з якими ми спілкувались, таки очікують позитиву для їхніх діток від об'єднання.
Про деякі грядущі зміни розповів і колишній випускник школи, а нині — заступник міського голови Леонід Бицюра.
- Сьогодні я займаюсь програмою модернізації вашої школи, - каже він. - І дуже хочу, щоб наша школа стала відремонтованою, сучасною, із майданчикими, з модернізованим теплопостачанням, освітленням. І хочу вас всіх порадувати - школа №21 є №1 в проекті Європейського банку реконструкції та розвитку, який ми виграли. Йдеться про заміну системи вентиляції, вікон, дверей, ремонт даху, каналізації і так далі — ці побутові речі, які мають бути в школі. Сподіваюсь, що 2019 рік ми вже будемо зустрічати по-іншому.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер