"Озеро стало чистішим та немає цвітіння": у міськраді повідомили про перші позитивні результати після комплексної очистки екосистеми

"Озеро стало чистішим та немає цвітіння": у міськраді повідомили про перші позитивні результати після комплексної очистки екосистеми

На Тернопільському ставі спостерігається покращення показників прозорості та якості води

Другий рік поспіль триває реалізація програми з відновлення та комплексної очистки екосистеми Тернопільського ставу та інших водойм міста.

Які результати?

За результатами екобіотехнологічного очищення, що проводився у цьому році за допомогою посіву одноклітинних водоростей хлорели і сценедесмуса, у Тернопільському ставі покращилась якість води та зник неприємний запах.

Відео дня

«Завдяки системній очистці Тернопільського ставу, яку ми проводимо уже другий рік поспіль, є перші позитивні результати. Незважаючи на аномальну спеку, цьогоріч відсутнє цвітіння води та неприємний запах,  – розповів міський голова Сергій Надал. – Спільно з екологами розроблено програму, яка розрахована на кілька років, для комплексної очистки та зариблення ставу. Зокрема, на сьогодні збудовано новий дощовий колектор з системою механічного очищення, відновлено роботу аераційних фонтанів, які наповнюють воду додатковим киснем, проведено механічну очистку та поглиблення дна озера. Також у цьому році ми використали спеціальні водорості хлорели та сценедесмуса, які очищують воду від шкідливих елементів. І є результат – озеро стало чистішим, немає цвітіння та неприємного запаху води».

Цвітіння води на сьогодні спостерігається лише на внутрішньому озерці навколо острова Чайка. Як зазначають екологи, зумовлено це низькою рухливістю водних мас. На цій ділянці, зокрема, заплановано створення інженерної комунікації від озерця до діючого дощового колектора для пришвидшення руху води та мінімізації її застою. Виготовлення проектної документації та виконання цих робіт заплановано на 2022 рік.

Завершальним етапом очищення Тернопільського ставу буде зариблення водойми, яке заплановано на вересень-жовтень поточного року.

Читайте також: Став буде цвісти та пахнути і цього літа, кажуть екологи. Чи вмирає водойма і як її врятувати?

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
 • Jaroslaw Bashniak

  В річці води 5-10см,а біля підвісного мосту всяке гімно впадає струмочками
 • Petro Skarzhynskyi

  Думаю новий проект потягне з бюджету не менше ляма (за сам проект)... І то на старті, бо потім він дорожчатиме...
 • Mykhailo Tvardyi

  Серпень покаже.
 • Vlad Korobko

  Міськрада нас взагалі за ідіотів вважає. Іншого пояснення в мене намає. Так відверто, вибачте на слові, сцяти нам в вуха стосовно "покращення" екосистеми ставу - це вже вверх наглості. Гуляти по набережній неприємно, через  сморід. В воду заходити просто нехочеться, через вищезгаданий  "аромат" та колір. Ось вам і "Свобода".

keyboard_arrow_up