Пам’ятник жертвам Голокосту знову облили фарбою

Пам’ятник жертвам Голокосту знову облили фарбою
Фото із сторінки у ФБ Анатолія Масника

У Тернополі вкотре  вандали познущались з пам’ятника жертвам Голокосту, обливши його червоною фарбою.  Представники Єврейської общини звертатись до правоохоронців уже не будуть. Кажуть, що є організація, яка сама зголосилась відчистити все від фарби. 


Про черговий акт вандалізму стало відомо сьогодні, 3 серпня, фарбою. Фото облитого пам’ятника  з’явилось у «Фейсбуці».  Пам'ятник, нагадаємо, розташований  на місці, де з 1941 по 1943 роки здійснювали масові розстріли євреїв. Як стверджують очевидці,  вбито та закопано живцем там не лише тернопільських євреїв, а й ромів та навіть українців. Територіально пам’ятник ближче розташований до Петриківської сільради, утім ця територія – Тернопільської міськради. 

Попередній акт вандалізму здійснили невідомі навесні 2017 року. Очистили від фарби його невдовзі представники Тернопільської міської організації «Спілка Української Молоді в Україні». Чи чули що-небудь про новий випадок, ми поцікавились вранці у Петриківській сільраді та у Єврейській общині. Втім, до нашого дзвінка будь-якою інформацією там не володіли. Згодом перетелефонував очільник общини та підтвердив інформацію.

- Інформація про  акт вандалізму відповідає дійсності, - каже Тернопільських обласної та міської єврейських організацій Ігор Банзерук. – На місці вже є представники від організації «Молодь України», вони зголосились відчистити від фарби. Звертатись в поліцію цього разу не будемо, мабуть, бо нема смислу. Ми тільки дві-три години пишемо заяви, а  навіть відповіді не отримуємо – чи закрили справу, чи не розглядали. Хоч би якусь відписку дали. 

Як розповідав пан Банзерук раніше, за його пам’яті  вандали уже кілька разів оскверняли пам’ятник – крали огорожу, обливали фарбою, малювали свастику. 


 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 Перегони на велосипедах, біговелах та самокатах влаштують для дітей у Тернополі 20:00 Джерсейське молоко та натуральний фермент: в «Агроленді» варили сир для гостей play_circle_filled photo_camera 19:00 Ми не маємо права втратити цей шанс: історія близнюків Петрика і Павлика, які дуже хочуть ходити 18:00 В Україні оновлюють шкільні їдальні: на проєкт спрямували ще 350 млн грн (опитування) Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 17:01 Дегустація з шансом виграти iPhone: на фестивалі в Агроленді порівнюють молоко двох порід корів 16:00 П’ять ліцеїв Тернопільщини отримають державне фінансування на сучасні лабораторії 15:00 Тернопільський музикант освідчився коханій під час концерту Дорофеєвої play_circle_filled 14:01 Дегустації, крафтові вироби та концерти: перший національний фестиваль молока відкрили у Великому Ходачкові photo_camera 13:00 Із червня на українців чекають зміни в мобілізації та бронюванні 12:00 Добірка активних і драйвових розваг у Тернополі: що пропонують і скільки це коштує 11:10 На Житомирщині дрони атакували критичну інфраструктуру, виникли пожежі 10:25 У етнопарку «Агроленд» відбудеться Національний фестиваль молока. Для гостей організували трансфер 10:00 У Кременці встановили рекорд України: в одному місці зібрали 1275 ляльок-мотанок photo_camera 09:00 Підтвердили загибель Героя з Лановеччини Максима Савчука
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up