«Парад з одним танком з радянських часів, або день найгіршої перемоги Путіна»: що пише світова преса

«Парад з одним танком з радянських часів, або день найгіршої перемоги Путіна»: що пише світова преса

Перші шпальти іноземних медіа — про парад перемоги у Москві на 9 травня.

Автор Cергій Чернявський

У Москві 9 травня пройшов традиційний військовий парад. Цього року участь у ньому взяв лише один танк Т-34 в авангарді колон техніки. Крім того, демонстрація військ проходила менш довго, ніж раніше, й за посилених заходів безпеки. Про це писали й в іноземних медіа.

По-британськи стримано на воєнний парад відреагували лондонські газети. The Times розмістила фото курсанток з підписом: «Російський парад до Дня перемоги на честь закінчення Другої світової війни цього року був набагато меншим, ніж зазвичай».

Відео дня

Finansial Times вміщує редакційний текст під заголовком «Демонстрація сили, Київ протидіє ударам Путіна» та фотографію десантників з підписом: «Російські десантники марширують Червоною площею під час параду до Дня Перемоги в Москві».

 

Австрійська Der Standard розмістила фотографію Путіна на фоні Кремля з заголовком «Приблизно за десять хвилин на вшануванні пам’яті Другої світової війни на Червоній площі Володимир Путін отримав усе, що очікувалося від кремлівської пропаганди проти «злого» НАТО та «фашистів» в Україні».

 

Данська Morgenavisen Jyllands-Posten констатує: «Парад Путіна у пом'якшеному вигляді. Демонстрація Кремлем військової сили у вівторок виявила нові ознаки слабкості».

 

Німецька Passauer Neue Presse пише, що «Путін виправдовує вторгнення і говорить про війну», супроводжуючи це ілюстрацією з параду.

 

Італійська Corriere della Sera наводить фото того самого єдиного танка на параді й підписує світлину: «У скромному вигляді в Москві до Дня перемоги, який позначає закінчення Другої світової війни, пройшов парад. Єдиним танком, який пройшов на Червоній площі, був старий Т-34. Володимир Путін повертається до нападок на Захід».


Цю ж тему обігрує Il Messaggero, що супроводила світлину заголовком «Один танк для царя Путіна». 

 

Іспанська ARA пише детальніше на першій полосі: «Путін звинувачує Захід у «розпалюванні ненависті» проти Росії. Російський лідер продовжував протизахідну риторику, але не зміг похвалитися будь-якими останніми тріумфами у своїй промові на параді до Дня перемоги, який зібрав менший, ніж зазвичай, натовп і в якому брав участь лише один танк».

La Vanguardia вмішує фотографію техніки на параді й вторує: «Парад з одним танком (з радянських часів). Парад на Червоній площі Москви в найсуворіший день Перемоги над нацизмом був найсуворішим за останні роки».

Ще жорсткіше пише El Pais: «Найгірший День перемоги Путіна. Російський президент очолив нечисленні заходи до 78-ї річниці тріумфу над нацистською Німеччиною на тлі розчарування населення перебігом війни та страху перед диверсіями.

 

Китайська англомовна Global Times подає такий заголовок до своєї статті: «Росія святкує День Перемоги на тлі тривалої битви з Україною». У тексті йдеться, що Росія відзначила 78-му річницю перемоги Радянського Союзу над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні щорічним військовим парадом на Червоній площі у вівторок, а президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн прибула в столицю України Київ того ж дня, щоб відзначити День Європи, оскільки блок обдумує 11-й раунд санкцій проти Росії за конфлікт з Україною. Цьогорічний військовий парад на Червоній площі в Росії привернув увагу всього світу через посилені заходи безпеки після атаки безпілотника на Кремль минулого тижня.

Японська Yomiuri Shinbun пише, радше не про парад, а про промову Путіна: «День Перемоги. Агресор перекладає відповідальність на США та Європу. На нашій Батьківщині знову почалася справжня війна», — сказав він, виправдавши агресію захистом батьківщини.

А от аргентинська Clarín винесла цитату російського диктатора в заголовок: «Путін: “Проти Росії знову розв'язана справжня війна”. На військовому параді до Дня перемоги над нацистами у Другій світовій війні російський лідер виступив із націоналістичною промовою та звинуватив Захід у війні в Україні, попри те, що її розпочав Кремль».

Нагадаємо, раніше 20 хвилин повідомляла, що писала європейська преса про атаку дронів на Кремль.

 

Читайте також

Перші шпальти газет з Європи про атаку дронів на Кремль

«Війна, яка змінила світ»: що пише світова преса про повномаштабне вторгнення росії в Україну

«Гібридна війна», справді?: що пише світова преса про вторгнення росії в Україну

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up