Пенсіонерам-переселенцям, щоб не втратити виплати потрібно пройти верифікацію

Пенсіонерам-переселенцям, щоб не втратити виплати потрібно пройти верифікацію

Потрібно особисто звернутися до відділення АТ «Ощадбанк» або до сервісного центру Пенсійного фонду України з документом.

Для отримання виплат у 2024 році пенсіонерам, які є внутрішньо переміщеними особами потрібно пройти ідентифікацію в АТ «Ощадбанк» або в органах Пенсійного фонду України. Про це попереджають в Пенсійному фонді.

Як зазначають у Пенсійному фонді, особи, які до 24.02.2022 набули статусу внутрішньо переміщеної особи, мають обов'язок періодично (кожні три або шість місяців) проходити фізичну ідентифікацію в АТ «Ощадбанк». Та під час карантинних заходів (з 12.03.2020 до 01.07.2023) вона не проводилася.

Як провести ідентифікацію

Є декілька способів проведення ідентифікації:

Відео дня
  • Особисто звернутися до відділення АТ «Ощадбанк» або до будь-якого зручного сервісного центру Пенсійного фонду України з документом, що посвідчує особу (паспорт громадянина України).
  • Через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис», створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

За допомогою відеоконференцзв'язку в територіальному органі Пенсійного фонду України (відповідний Порядок затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 20.11.2023 № 49-2, зареєстровано у Міністерстві юстиції України 05.12.2023 за №2111/41167).

В закордонній дипломатичній установі України:

  • отримати документ, який посвідчує, що фізична особа є живою, якщо пенсіонер з-поміж ВПО перебуває за кордоном
  • направити його разом із заявою про проходження ідентифікації (довільної форми) до територіального органу Пенсійного фонду України, де пенсіонер перебуває на обліку

«Оригінал посвідчення разом із заявою можна направити засобами поштового зв'язку або в сканованому вигляді – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису», – пояснюють фахівці.

Читайте також:

Пенсія за віком: коли призначається? Роз’яснення від Пенсійного Фонду.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up