Під Тернополем виявили сім підземних ходів

Під Тернополем виявили сім підземних ходів
Нерозвідана мережа старовинних підземель пролягає під центральною частиною Тернополя.

Очевидці протягом усього ХХ ст. спускалися у ті багатометрові ходи, навіть просувалися ними на 20-250 м. Далі сміливці пройти не могли – наштовхувалися на завали грунту або ж через брак повітря гасли смолоскипи.
- Колишній головний архітектор Тернополя Едуард Гронський розповідав, що коли закладали фундамент будівлі кооперативного технікуму, натрапили на високий, викладений всередині білим каменем підземний хід, яким можна було пройти майже на 250 м вглиб, - каже тернопільський учений, геолог Йосип Свинко. – Далі просуватися завадив завал.
Такий же хід, як каже пан Свинко, свого часу виявили при закладанні фундаменту під будинком №20, розташованим поруч, на другому боці вул. Руської. Цей хід також засипали, але у 80-х роках у підвалах будинку стався обвал.
Дослідженням ходів зацікавився геолог, тож він зі своїми студентами вирішив перевірити наявність підземель за допомогою нетрадиційного, але дуже давнього наукового методу – лозохідства. Врешті експериментатори простежили сім підземних маршрутів (див. карту справа – прим. ред.). Усі вони тягнуться під історичною частиною міста. Утім, знайти людей, які нещодавно побували у тих ходах, кореспонденту не вдалося. Усім, хто спускався у підземний Тернопіль, ми надамо можливість розповісти про свої мандри на шпальтах “RIA плюс” і “20 хвилин”.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (8)
  • Anonymous
    щоб викопати підземний хід великого ума не треба, особливо якщо він ДУЖЕ потрібний. тему підземних ходів під тернополем газети мусолять вже давно. колись щось таке було. по моєму тепер простіше і безпечніше викопати нові ходи глибше (щоб не позавалювались будинки, дороги, не пошкодити комунікації). але стаття цікава, особливо карта.
  • Anonymous
    шановні, це що за метод "лозохідство"??? Це ж смішно, на його основі будувати карту підземних шляхів. Таким займаються псенауковці. А ви тут щей статтю пишете. Поясніть спочатку читачам що це таке!
  • Anonymous
    Дiйсно, хтось повинен порозбирати завали i облаштувати ходи i будемо екскурсии робити.
    Anonymous reply Anonymous
    Гарна стаття!!!
    Anonymous reply Anonymous
    комуняк туди кинути і засипати!
    Anonymous reply Anonymous
    довго думав щоб дурню ляпнути?
    Anonymous reply Anonymous
    засипати,засипати...на засипку кумуняк люди гроші самі зберуть ,а от на дослідження та відновлення влада не дасть...
  • Anonymous
    Порозбирати ті завали, все класно замутити і можна було б екскурсіїї проводити)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Школа свідомого батьківства у Тернополі: як записатись і хто може потрапити 21:00 Антитіла: «Вдома». Великий тур Україною і концерт у Тернополі photo_camera 20:20 Графік відключення світла в Тернополі та області на 10 лютого 20:01 Попри відсутність світла тернополяни скуповують обігрівачі. Які ціни? Від читача 18:28 Аксесуари для ритуалів та біодобавки: тернопільські поліцейські припинили діяльність двох груп шахраїв 19:03 «Нехай відпочине. А я його зміню на фронті», — син звільненого з полону мешканця Тернопільщини 18:01 У Березовиці третю добу немає води. Ні КП, ні громада не подбали про резервне живлення 17:50 Тернопіль збільшує кількість пунктів обігріву: офіційні локації та десятки закладів-партнерів (пресслужба Тернопільської міської ради) 17:25 Тернопільські кардіологи вперше застосували інноваційну процедуру ротаційної атеректомії 16:54 Торговий центр у Борщеві збудували, а 1,2 мільйона пайової участі не сплатили: справу розгляне суд 16:20 Аварія з потерпілими на Крушельницької 16:10 Тепла їжа додому: скільки коштують готові страви у супермаркетах Тернополя photo_camera 15:35 У закинутому будинку на Чортківщині знайшли обгорілі людські рештки 15:06 Санкар Андрій Мандзій з Тернопільщини показав найкращий результат в історії виступів збірної України на Олімпіадах 14:35 Де зігрітися і зарядити гаджети на масиві «Східний» у Тернополі 14:01 У центрі Тернополя водій таксі травмував 15-річну пасажирку та залишив місце аварії 13:30 Жінка з Тернопільщини втратила через шахраїв 100 тисяч гривень 13:00 У Бучацькій громаді горіла сауна 12:30 На 15 Квітня водій під наркотиками збив жінку 12:00 Надрукували листівки з локаціями пунктів «Тепле місто»: де можна отримати
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up