Почаївську лавру повернули до складу Кременецько-Почаївського заповідника

Почаївську лавру повернули до складу Кременецько-Почаївського заповідника

Кабмін скасував рішення про виключення комплексу лаври з заповідника.

Кабінет міністрів України повернув споруди Почаївської лаври (Тернопільська область) до складу Кременецько-Почаївського заповідника. Відповідне рішення прийнято на засіданні уряду, передає "РБК-Україна".

Зокрема, уряд скасував розпорядження від 17 липня 2003 року №438, яким споруди Почаївської лаври були вилучені з Кременецько-Почаївського заповідника. Зазначимо, даним рішенням в користування УПЦ Московського патріахату передали Успенський та Троїцький собори, монастирські келії, архієрейський будинок, дзвіницю і Святі ворота.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство юстиції Українискасувало реєстрацію права УПЦ Московського патріархату на споруди Почаївської лаври. Минулого тижня Російська православна церква вже назвала цей крок тиском в рамках підготовки до створення автокефальної церкви.

Також в УПЦ Московського патріархату заявили, що продовжать користуватися комплексом Почаївської лаври. У церкві наполягають на юридичній чинності договору від 2003 року. У самій лаврі рішення Мін'юсту назвали наміром передати її Єдиній церкві.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Тернопільський єврей
    Вигнати московських попів, зробити синагогу
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 Митрополит Епіфаній очолить святкове богослужіння у кафедральному храмі Тернополя 20:00 Купи тополиного пуху у Тернополі: чи викликає він алергію і чим небезпечний — роз’яснення медика 19:06 Влаштував погром у барі і побив директора, який приїхав заступитися за дружину. Як покарав хулігана суд? 18:05 «Був вірним Батьківщині»: на Донеччині загинув захисник Юрій Радомінський Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 17:03 Водій ТЦК скоїв смертельну ДТП на Чортківщині і в суді отримав умовно. Чому? 16:00 Дозволили провести невід'ємні поліпшення комунального майна у центрі міста: які приміщення у списку 15:00 Меморіальну таблицю на честь загиблого пластуна Андрія Буди відкрили у Тернополі 14:00 Через хворобу обірвалося життя учениці тернопільської школи №14 13:00 Безкоштовні табори для дітей на Тернопільщині: кого саме братимуть 12:05 Біля дитячого майданчика у Тернополі виявили підозрілий предмет: на місці працювали служби 11:00 Помер священник з Кременеччини Іван Мазурчук 10:00 Готуємо панський дерун, як у Карпатах 09:00 Тернопільщина втратила Захисника Володимира Ганущина
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up