Податок на бездітність: депутат запропонував, потім відкликав, а соцмережі активно обговорюють
Народний депутат від «Слуги народу» Сергій Гривко 16 травня зареєстрував законопроєкт №11264 про покращення демографічної ситуації в Україні
Автор ініціативи запропонував ввести «податок на бездітність». Але після хвилі обурення Сергій Гривко відкликав законопроєкт.
Наразі Україна переживає демографічну кризу, яка загострилась у звʼязку зі збройною агресією російської федерації проти України. За оцінками різних експертів коефіцієнт народжуваності зараз знизився до 0.7-0.9, а відтворення нації починається від 2.2.
— Низька народжуваність є великою загрозою для держави, її економіки, пенсійної системи, розвитку, інвестиційної привабливості, безпеки та інших факторів процвітання, — пояснив автор законопроєкту.
Він додав, що через нестабільну ситуацію в Україні чимало сімей не наважуються народжувати та виховувати дітей.
Так пропонували стимулювати народжуваність
Щоб «стимулювати» народжуваність, автор запропонував ввести «демографічний збір»:
- 1,5% від об’єкта оподаткування, — для осіб, які не мають дітей;
- 1% від об’єкта оподаткування — для осіб, які мають одну дитину;
- 0,5% від об’єкта оподаткування — для осіб, які мають двох дітей.
Натомість від цього податку звільнялися би:
- сім'ї, які мають трьох або більше дітей;
- особи, які мають безпліддя або порушену репродуктивну функцію, що унеможливлює материнство (батьківство), з підтвердженням відповідних обставин належними медичними документами;
- особи, які мають статус осіб з інвалідністю І групи.
Як відреагували самі депутати
Реакції в суспільстві та серед колег не забарились. Депутат Верховної Ради від партії «Слуга народу» Ярослав Железняк запевнив, що «демографічних» податків в Україні ніколи не буде.
Депутат Дніпропетровської міської ради Юрій Коробов у пропозиції законопроєкту побачив копіювання радянської практики. Натомість запропонував наповнювати держбюджет іншими «зборами», як-то штрафами за сміття.
Нардеп Данило Гетманцев припустив, що законопроєкт – це «відсилка» до «демографічного» податку, що був в СРСР з 1941 року.
— В народі звався податком на яйця, враховуючи нерівний податковий статус жінок і чоловіків. Напевно, надихнувшись саме цими історичними прикладами колега Гривко зареєстрував свій резонансний законопроєкт, яким прагне покращити нашу демографію у такий суперечливий спосіб як оподаткування бездітних, — заявив він.
Тернополяни обговорюють ініціативу
Нагадаємо, за оцінкою Інституту демографії та проблем якості життя НАН України, до 2041 року населення України може скоротитися до 28,9 мільйона осіб.
Раніже журналісти 20 хвилин розповідали, що з початку року власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 98 млн 819,4 тис. грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це на 10,7 млн грн більше, ніж у січні-квітні минулого року.
Читайте також:
Як оновити дані військовозобов'язаного у ЦНАПі Тернополя: чи є черги та чи працює система
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Василь
Дмитро Сана
Галина Пекера
Владимир reply Галина Пекера