Партнер рубрики Події

Податок на бездітність: депутат запропонував, потім відкликав, а соцмережі активно обговорюють

Податок на бездітність: депутат запропонував, потім відкликав, а соцмережі активно обговорюють

Народний депутат від «Слуги народу» Сергій Гривко 16 травня зареєстрував законопроєкт №11264 про покращення демографічної ситуації в Україні

Автор ініціативи запропонував ввести «податок на бездітність». Але після хвилі обурення Сергій Гривко відкликав законопроєкт.

Наразі Україна переживає демографічну кризу, яка загострилась у звʼязку зі збройною агресією російської федерації проти України. За оцінками різних експертів коефіцієнт народжуваності зараз знизився до 0.7-0.9, а відтворення нації починається від 2.2.

— Низька народжуваність є великою загрозою для держави, її економіки, пенсійної системи, розвитку, інвестиційної привабливості, безпеки та інших факторів процвітання, — пояснив автор законопроєкту.

Відео дня

Він додав, що через нестабільну ситуацію в Україні чимало сімей не наважуються народжувати та виховувати дітей.

Так пропонували стимулювати народжуваність 

Щоб «стимулювати» народжуваність, автор запропонував ввести «демографічний збір»:

 • 1,5% від об’єкта оподаткування, — для осіб, які не мають дітей;
 • 1% від об’єкта оподаткування — для осіб, які мають одну дитину;
 • 0,5% від об’єкта оподаткування — для осіб, які мають двох дітей.

Натомість від цього податку звільнялися би:

 • сім'ї, які мають трьох або більше дітей;
 • особи, які мають безпліддя або порушену репродуктивну функцію, що унеможливлює материнство (батьківство), з підтвердженням відповідних обставин належними медичними документами;
 • особи, які мають статус осіб з інвалідністю І групи.

Як відреагували самі депутати

Реакції в суспільстві та серед колег не забарились. Депутат Верховної Ради від партії «Слуга народу» Ярослав Железняк запевнив, що «демографічних» податків в Україні ніколи не буде.

Депутат Дніпропетровської міської ради Юрій Коробов у пропозиції законопроєкту побачив копіювання радянської практики. Натомість запропонував наповнювати держбюджет іншими «зборами», як-то штрафами за сміття.

Нардеп Данило Гетманцев припустив, що законопроєкт – це «відсилка» до «демографічного» податку, що був в СРСР з 1941 року.

— В народі звався податком на яйця, враховуючи нерівний податковий статус жінок і чоловіків. Напевно, надихнувшись саме цими історичними прикладами колега Гривко зареєстрував свій резонансний законопроєкт, яким прагне покращити нашу демографію у такий суперечливий спосіб як оподаткування бездітних, — заявив він.

Тернополяни обговорюють ініціативу 

 

Нагадаємо, за оцінкою Інституту демографії та проблем якості життя НАН України, до 2041 року населення України може скоротитися до 28,9 мільйона осіб.

Демографія України – народжуваність падає, нація старіє » Слово і ДілоРаніже журналісти 20 хвилин розповідали, що з початку року власники нерухомості сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 98 млн 819,4 тис. грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це на 10,7 млн грн більше, ніж у січні-квітні минулого року.

Читайте також: 

Як оновити дані військовозобов'язаного у ЦНАПі Тернополя: чи є черги та чи працює система

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
 • Василь

  Всі закони списані
 • Дмитро Сана

  Вже відкликав, піар наше все…
 • Галина Пекера

  Повертаємось в радянський союз.

  Владимир reply Галина Пекера

  За 34 роки ми звiдти i не вилазили.

keyboard_arrow_up