За інформацією "Української Правди", у Північній Італії із 22 лютого понад 50 000 жителів влада помістила на примусовий карантин. Ізольовані міста, закриті на карантин, скасовані масові заходи, зачинені садочки та школи, скасований карнавал у Венеції.
Усього за три дні Італія стала четвертою країною у світі за кількістю хворих на COVID-19. Наразі їх зафіксували понад 200. Шестеро з них померли, усі - літні люди.
Часто ми не можемо керувати тими процесами, які відбуваються ззовні. Як відгородитися від негативного інформаційного потоку і зосередитися на тих речах, якими можна керувати самому, наводимо поради психотерапевта Івана Пришляка, які він давав читачам "20 хвилин" після Революції Гідності та коли розгорнулися військові події на Сході.
- Тому треба спинити те, нащо ми можемо вплинути – насамперед, це інформаційний потік, - радить психотерапевт. – Треба відмежуватися від того інформаційного простору – не сидіти постійно в телевізорі і одне й те саме „пережовувати”. Адже є речі, якими потрібно турбуватися повсякчас - варити їсти, прибирати в помешканні, виховувати дітей.
Наші земляки із міст, охоплених коронавірусом, діляться фото порожніх вулиць та довжелезних черг у супермаркетах.
- Паніка серед італійців таки є, - пише у соцмережі пані Наталія.
Жінка зараз перебуває у місті Мілан, яке знаходиться у області Ломбардія. Тернополянка каже, що виїзд із міста обмежений, а люди без потреби не виходять з дому.
Тернополянка пані Оксана, яка зараз перебуває в Римі каже, що школи та інші установи працюють в штатному режимі. Продуктів на полицях магазинів достатньо. На вулицях - спокійно.
- У нас люди лише масово скуповують медичні маски, антибактеріальні серветки та антисептичні засоби, - каже жінка.
У містечку Маньяго, що за 40 кілометрів від Мілану, люди теж налякані.
- Ми вчора були в магазині, то насправді дуже страшно бачити, як люди згрібають все із полиць, - каже Ольга Горобієвська. - Полиці напівпусті, люди перелякані і, здається, ситуація загострюється з кожним днем. Садочки, школи закриті, масові заходи не відбуваються. На роботу поки що ходимо, але довкола людей дуже мало. Ми намагаємось не впадати в паніку, знаємо, що всі лікуються, треба сподіватись на краще.
За словами пані Ольги, неподалік Маньяго є аеропорт. Він працює у звичному режимі.
Як повідомляють у МОЗ, Із 24 лютого всі пасажири прямих рейсів із Італії на в’їзді до України проходять обов'язкову температурну перевірку. Такі заходи проводять в Міжнародному аеропорту "Бориспіль", аеропорту "Київ", а також у Міжнародному пункті пропуску для автомобільного сполучення Тиса. Наразі з Італії приймається близько 20 авіарейсів на тиждень.
Чи не відмінили туристичні маршрути в Італію, ми запитали в одній з турфірм у Тернополі, яка займається організацією автобусних маршрутів.
- Жодних обмежень немає. В Італії просто відмінили масові заходи, скасували карнавал, - каже директор Тернопільського офісу компанії "Адріатік тревел" пані Марина. - Проте міста живуть своїм життям, туристи ходять вулицями. Єдине, із незручностей, що може виникнути, - це при поверненні додому в них будуть вимагати виміряти температуру на пунктах пропуску.
За словами пані Марини, люди запитують про ситуацію в Італї перед поїздками, але відмовляються від подорожей рідко, адже юридичних підстав у пересуванні між країнами немає.
Як передає "Уніан", 25 лютого заступник міністра охорони здоров'я Ірану заразився коронавірусом.
Відповідну заяву Харірчі зробив в своєму Twitter. Опубліковане чиновником відеозвернення підхопило державне інформагентство Fars.
За словами Харірчі, він інфікований, але впевнений, що зможе впоратися з хворобою. Раніше представник міністерства охорони здоров'я Ірану підтвердив, що жертвами нового коронавірусу стали 15 людей. Усього в країні підтвердили 95 випадків захворювання.
Прем’єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович підтвердив перший зареєстрований випадок коронавірусу у країні.
У Швейцарії у вівторок зафіксували перший випадок зараження коронавірусом COVID-19.
Довідка
Як повідомляє МОЗ, станом на 25 лютого 2020 року у світі зареєстровано 80 239 осіб захворіли на коронавірус, 2 705 людей загинули, 27 471 осіб одужали
В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.
Нагадаємо, в Україні не зареєстровано і не виявлено жодного випадку хвороби на коронавірус. При цьому всі відомства знаходяться в готовності та мобілізовані, щоб не допустити розповсюдження коронавірусу в країні.
Сьогодні вже п’ятий день перебування в обсервації в Нових Санжарах евакуйованих з Китаю українців — всі вони почуваються добре, підвищеної температури ні в кого не виявлено.
Наразі інформації про зараження коронавірусом громадян України в Італії не надходило.
У так звану "червону зону" потрапили муніципалітети Во'Еуганео і Кодоньо, Кастильоне-д'Адда, Казальпустерленго, Фомбіо, Малео, Сомалья, Бертоніко, Терранова-деі-Пассеріні, Кастельгерундо і Сан-Фіорано.
В ПУ в Італії та ГКУ в Мілані та Неаполі цілодобово працюють телефони «гарячих ліній» для громадян України на випадок надзвичайної ситуації:
Чи боїтесь ви, що епідемія коронавірусу може бути в Україні
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 40 від 2 жовтня 2024
Читати номер
Ольга
Ruslana Oliynik
Mary Starak
Светлана Нечипорук