Померлих тернополяни поминали сім'ями

Померлих тернополяни поминали сім'ями
У перші дні листопада на цвинтарях Тернополя велелюдно — тисячі городян приходять пом'янути померлих родичів та друзів.

1 листопада перед входом на цвинтарі у Підгородньому та на вул. Микулинецькій стихійні торговці продавали квіти, вінки та свічки. А жебраки біля цвинтарних брам стояли у два ряди. Центральними алеями кладовищ ходили сотні людей, а майже на кожній могилі горіла свічка.
Люди молилися на могилах померлих родичів. Священики відправляли панахиди. Біля родинних гробівців люди поминали відразу кілька поколінь своїх родичів. Сім'я пана Яреми молилася біля родинного склепу, збудованого на Микулинецькому кладовищі ще у 1904 р.
Я приходжу помолитися до гробівця не раз на рік, а майже щотижня, - розповідає Ігор Ярема. - Сьогодні прийшли всією сім'єю - три покоління — з моєю мамою та донькою. Тут похований мій батько, бабця й дідусь.
На гробівці горять кілька свічок. На старій плиті напис: “Гробівець родини Грубинів 1904 р.”
- Усі наші родичі - корінні тернополяни, - додає Надія Ярема. - З давніх часів наш рід живе у Тернополі.
Цвинтарем ходили священики різних релігійних конфесій. Над старими польськими могилами панахиду правив римо-католицький священик. В іншій частині кладовища — греко-католицький.
На цвинтарі у Підгородньому - могили не такі давні. Проте відвідувачів тут - не менше, ніж на Микулинецькому. Тим, хто їхав до кладовища власним авто, довелося паркувати машину за кількасот метрів - під'їхати ближче не було змоги. Нелегко було й повернутися з Підгороднього маршруткою.
Біля входу до місця вічного спочинку - теж багато циган-жебраків. Милостиню їм дають лиш зрідка.
Помолися за мою маму, Світлану Петрівну, - сказала жінка, простягаючи 5 грн циганці. - Вона померла півроку тому.
Біля деяких могил люди палили свічки та молилися цілими сім’ями. Дехто пив 100 грамів за упокій душі померлого просто поряд із гробом.
- Я прийшов на могилу батька, - розповідає тернополянин Валерій Матвійчук. - Він помер навесні. Буваю і в інші дні, коли випадає нагода. Тут значно спокійніше у звичайні дні. Тоді на цвинтарі не так гамірно. Все ж таки це - оселя мертвих, а не ярмарок.
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Anonymous
    А багато-хто забув прийти на цвинтар...
    Anonymous reply Anonymous
    чого туди спішити?
  • Anonymous
    паркувалися, до речі, хто де хтів, і як хотів. Біля Микулинецького цвинтаря авто паркували на тротуарах, по обидва боки дороги зайняли по цілій полосі. Багато пішоходів так бігли до померлих родичів, що лізли просто під колеса. Крізь цей затор ледь повзла швидка з сиреною... А ДАІшник стояв, безсило опустивши жезл. Мабуть, боявся, що якщо він зараз скаже бодай одній тьотці, яка лізе зі свічкою через дорогу, що пішохідний перехід - за 20 метрів, то оскаженілий від релігійності та випитих біля могили100 грамів натовп просто його затопче... Сподіваюся, швидка встигла доставити хворого до лікарні.
    Anonymous reply Anonymous
    поминаючи померлих - вбивають живих...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
13:40 Від -32 до +26: яким був березень на Тернопільщині у попередні роки і минулі десятиліття 13:00 На Тернопільщині судитимуть трьох осіб за ухилення від військової служби та шахрайство 12:15 Графік відключення світла в Тернополі та області на 26 лютого (оновлене) 12:03 7,5 років за ґратами: Верховний Суд підтвердив вирок матері, яка навмисно покалічила 3-річного сина Від читача 13:33 Жінка з Кременеччини перетворила хоббі на бізнес завдяки гранту від Служби зайнятості 11:30 Пожежа у Тернопільському районі забрала життя 61-річного чоловіка 11:00 На семи вулицях Тернополя ліквідують вибоїни на дорогах 10:20 Відійшов у вічність священник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії о. Василь Деркач 09:40 рф здійснила масовану атаку на Україну ракетами та дронам: що відомо 09:00 Тернопільщина втратила Героїв Михайла Кулика, Андрія Сапищука, Сергія Заболотного та Володимира Рокецького 08:00 Нові виплати за шкоду здоров'ю: хто тепер має право на гроші від держави 22:00 У Тернополі організували фотопроєкт «Весна української жінки» photo_camera 21:00 Від артилерійської розвідки до спецназу поліції: бойовий шлях тернопільського КОРДівця Назара play_circle_filled photo_camera 20:00 Не збиралися вже сім місяців. Обласна рада знову скликає депутатів на сесію у березні 19:00 У школах Тернополя скоротять весняні канікули 18:00 На мистецькій акції у Тернополі збирали кошти на авто для бригади «Азов» 17:40 Сім'ї зниклих безвісти отримуватимуть виплати по-новому: що зміниться 16:55 Учениця тернопільської художньої школи здобула міжнародну мистецьку нагороду 16:00 На проспекті Бандери горів МАФ play_circle_filled photo_camera 15:10 Прокуратура оскаржує право власності релігійної організації УПЦ на старовинний храм у Старому Почаєві
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up