Попереджають, штрафують, але агітатори все одно порушують виборче законодавство

Попереджають, штрафують, але агітатори все одно порушують виборче законодавство
  • Позачергові парламентські вибори відбудуться цієї неділі, 21 липня. Стежити за порядком, а також фіксувати порушення виборчого процесу на Тернопільщині будуть поліцейські, Нацгвардія, активісти та рятувальники. 
  • Про уже зафіксовані порушення та відповідальність за них, а також про заборону агітації в день тиші йшлося на прес-конференції 18 липня. 

Представники громадянської мережі "ОПОРА" нагадують, що 00.00 суботи, 20 липня, розпочинається день тиші і проводити агітаційну 20 та 21 липня кампанію заборонено. Про такі порушення можна повідомляти у поліцію. 

- У передвиборчий період ми отримали 107 повідомлень про порушення виборчого законодавства, - каже керівник ГУ Нацполіції в Тернопільській області Олександр Богомол. - Наші працівники склали 50 адмінпротоколів, з них тридцять один за статтею 212 із значком 13, п'ять за статтею 212 із значком 14 та десять за статтею 212 зі значком 12. Ще два адмінпротоколи за статтею 173 та 152. Це все Кодекс про адміністративні правопорушення  Всі матеріали скеровані до суду. 

Порушили одне кримінальне провадження за фактом хуліганства: представники політичних сил в Центрі почали битися, хуліганили, вживали лайку та використовували сльозогінний газ. Це все зафіксовано на відео у правоохоронців. Осіб обіцяють притягнути до відповідальності, щоправда поки невідомо чи до адміністративної, чи до кримінальної. Ще одне кримінальне провадження порушили за фактом ДТП: у Скалаті представники кандидатів різних політичних партій хуліганили, одні намагались інших переїхати автомобілем.

За словами громадської омбудсменки із захисту виборчих прав Ольга Мазаєва, з 50 протоколів, про які говорить пан Богомол, 12 уже розглянули в судах та винесли постанови. Одну закрили у зв'язку із відсутністю складу адмінправопорушення, три особи отримали усі зауваження і дев'ятьох оштрафували. Щоправда, це незначні суми - від 51 грн для фізичних осіб та 340 для посадових осіб. 

Йдеться про розміщення агітаційної продукції без вихідних даних та розміщення такої продукції в заборонених законом місцях. Пані Мазаєва звертається до судів із проханням не затягувати розгляд справ, оскільки згідно із кодексом України про адміністративні правопорушення притягнути винуватця до відповідальності та накласти штраф можна протягом трьох місяців. А часто цих термінів не дотримувались і справи закривали. 

Також просять створити умови для перебування правоохоронців на виборчих дільницях. За словами керівника ГУ Нацполіції в області Олександра Богомола, на п'яти округах 1183 виборчих дільниці. На усіх великих працюватиме по два поліцейських, на середніх та малих - по одному. Загалом залучено 2643 працівники, з них 1731 поліцейських, 60 Нацгвардійців та 852 працівники управління ДСНС. Долучили і вибухотехнічні та слідчо-оперативні групи, працюватиме спецпідрозділ "Корд". Як зазначив пан Богомол, до виборів залучили усіх: і тих, хто був у відпустці, і тих, хто у декреті, щоб людей вистачило і на вибори, і на звичні буденні справи: ДТП, крадіжки та інші злочини.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
16:00 Не видно берега. Тернопільський став накрив густий туман photo_camera 15:30 Графік відключень електрики: у Тернополі змінили адреси в трьох підчергах 15:04 Сертифікат на квартиру отримав в День Соборності військовий Марк Ліщинський 14:30 Державні нагороди отримали троє поліцейських Тернопільщини Від читача 12:12 Які документи для отримання ваучера має надати особа з числа ВПО в центр зайнятості? 13:45 У Тернополі збирають теплі речі і смаколики для захисників 13:00 У Катедрі молитимуться до ікони з мощами святого Володимира Великого 12:25 Нещасний випадок на Кременеччині — загинув 67-річний чоловік 12:00 Синоптики попереджають про туман на Тернопільщині і ожеледицю 11:30 На Тернопільщині запускають реабілітаційний проєкт «Сила двох» 11:00 У пожежі в Копичинцях травмувався чоловік 10:31 У ДТП на Кременеччині загинула 77-річна жінка 09:50 На Тернопільщині застосовують спеціальний графік аварійних відключень 09:30 Укрзалізниця з 22 січня оновила графік руху поїздів 09:00 Теребовлянська громада прощається із захисниками Віктором Кравчуком та Василем Куліковським 08:01 У Міноборони роз'яснили порядок та шляхи набуття статусу учасника бойових дій 22:25 Графік відключення світла в Тернополі та області на 22 січня 22:00 Перебігали дорогу біля людських будинків: неподалік Тернополя помітили диких косуль play_circle_filled 21:01 У Чорткові з'явиться новий автобусний маршрут 20:00 «Ми всі маємо допомагати»! Як тернополянка облаштувала «Пункт незламності для тварин» photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up