Музей з оглядовим майданчиком планують відкрити у Бучацькій ратуші, яка вже багато років перебуває на реконструкції. Ремонти в середині ратуші зараз тривають повним ходом. Приміщення планують відкрити до кінця березня. Сюди збираються перенести місцевий краєзнавчий музей, повідомив міський голова Бучача Йосиф Мосціпан. А от зовнішні ремонтні роботи на ратуші ще не завершені.
Реконструкція ратуші зовні та в середині триває 10 років і тільки останнім часом помітне пожвавлення. Важливу архітектурну пам’ятку відроджують завдяки спільним зусиллями державного та місцевого бюджетів. Роботи проводить Львівське спеціалізоване науково-реставраційне проектно-виробниче управління «Львів-Реставрація».
- Держава вже виділила 9, 6 млн грн, - каже міський голова. - З місцевого бюджету минулого року виділили 2, 4 млн грн, цього року ми заклали ще мільйон.
Ремонт у середині ратуші завершать до кінця березня, прогнозує пан Мосціпан.
- Ще не вирішено кілька питань, серед них водовідведення у підвалі, - каже він. - А також навколо ратуші хочуть проводити археологічні розкопки.
Як розповідає Йосиф Мосціпан, на першому поверсі ратуші є два кабінети. А також побутове приміщення і санвузол. У більшій кімнаті, наприклад, може бути адміністрація музею.
- На другому поверсі практично всі кімнати прохідні, для музею це годиться, - каже міський голова. - Також там є балкони, куди можна буде вийти і оглянути місто.
Міський голова розглядає і можливість оглядового майданчика на самій вершині ратуші, адже туди також можна вийти. Але тут потрібно вирішити питання безпеки.
Що ж до зовнішньої реконструкції ратуші, то ще не зроблений центральний фасад, його ремонт гальмують розкопки.На цьому фасаді має бути встановлена картина, яку виготовив скульптор Іван Вільгушинський.
- Що ж до розкопок, то зі слів археологів, тут рівень грунту завищений, тому ще є окремі сходи і має бути цокольне приміщення, - каже міський голова Бучача. - Але наскільки це правда - наразі невідомо.
Початково фасад ратуші прикрашали 14 фігур видатного скульптора Іоана Пінзеля. Ці образи взяті з Біблії та античної міфології. До нині збереглися 9 статуй, які дуже пошкоджені. Їх мають відреставрувати і зберігати в музеї. Місце на ратуші займуть копії статуй.
Довідка
Бучацька ратуша - унікальна пам’ятка архітектури середини XVIII століття. Вона належить до найвишуканіших в Україні будівель адміністративного призначення. Побудована в 1750 – 1751 роках. Її скульптором був відомий в усьому світі Іоанн Пінзель. Архітектор Бернард Меретин, фундатор — Микола Василь Потоцький. Ратуша перебуває на реконструкції з середини 2000-х років.
Читайте також: "Дні Пінзеля" у Бучачі: знайомимось з творчістю геніального скульптора
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер