Прощена неділя 2025: про традиції та духовне очищення напередодні Великого посту

Прощена неділя 2025:  про традиції та духовне очищення напередодні Великого посту

2 березня 2025 року православні християни відзнають Прощену неділю перед Великим постом. День передбачає особливі традиції прощення, духовного очищення та примирення між людьми.

Сьогодні, 2 березня, в Україні відзначається Прощена неділя, що означає завершення Масного тижня і початок Великого посту, пише УНН.

Прощена неділя — це важливе свято в християнській традиції, яке відзначають напередодні Великого посту. У 2025 році вона припадає на 2 березня. 

Історія цього свята бере початок із давніх часів. За церковними переказами, монахи палестинської лаври Святого Сави перед початком Великого посту вирушали в пустелю для молитов і самотності. Через те, що це була небезпечна і важка подорож, монахи перед відходом просили один у одного прощення, щоб вирушити з чистим серцем. Цю традицію зберегли й сучасні храми, де відбувається Чин прощення — важливий обряд цього дня. Тож так виникла традиція у цей день — просити вибачення у найближчих людей.

Відео дня

Цей день — можливість звернутись до рідних чи близьких

 Чин прощення — особливий образ у Прощену неділю, коли священник просить прощення у вірян за всі образи, як свідомі, так і несвідомі. Віряни також просять прощення один у одного. Після цього прийнято обмінюватися поцілунками або ж обіймами, в знак примирення.

Цей день — можливість звернутися до близьких, друзів і колег із проханням прощення. За традиціями, в цей день заведено казати "Пробач мене".

А от у відповідь прийнято говорити: "Бог простить, і я прощаю". 

Також, це час для внутрішнього очищення та відпущення минулих образ.

Головні традиції та заборони у Прощену неділю 

Прощення та очищення: Уникайте накопичення образ і негативних думок. Не сваріться, не провокуйте конфлікти.

  • Прощення через молитву: Православні християни намагаються в цей день очистити своє серце через молитву і духовне очищення, просячи Бога дарувати прощення за всі скоєні гріхи.
  • Духовне відновлення: Допомагайте тим, хто цього потребує, надавайте підтримку рідним.
  • Пост та здоров’я: Не модна переїдати та зловживати алкоголем. Крім того, не можна влаштовувати гучних святкувань.
  • Чистота серця: Важливо відпустити минулі образи і очистити своє серце перед початком Великого посту.
  • Зустріч весни: Оскільки прощена неділя завершувала святкування Масної, цей день також символізує прощання з зимою і зустріч весни.

Прощена неділя — це день для очищення та духовного відновлення, щоб з чистою душею розпочати Великий піст і пройти його з благословенням та внутрішнім спокоєм.

Читайте також: 

Чи потрібно сповідатись, якщо є ненависть до агресора

Тернополяни приходять з молитвою за воїнів та мир в Україні до ікони Матері Божої Зарваницької 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Патер
    Греко-католики..?! А греки хіба католики..?! Греки православні! Правильна назва цієї структури Уніати, бо вони після підписання Брестської унії зреклись Православної віри та прийняли католицизм залишивши обрядову форму богослужіння Православної Церкви.
    А у 1946 році перейшли в РПЦ щоб зберегти свої парафії...
  • Андрій
    А греко-католики не православні?
    🍷 reply Андрій
    Греко католики це окрема каста,вони і нашим і вашим
  • Галина
    Греко католики також

keyboard_arrow_up