Психічно хворих уже виселяють із монастиря на Тернопіллі

Психічно хворих уже виселяють із монастиря на Тернопіллі
Уже 20 підопічних Бережанського психоневрологічного будинку-інтернату, що у Краснопущі, виселили з келій монастиря. Його ще радянська влада відібрала у церкви.

Хворі житимуть відтепер не у пам'ятці архітектури XVIII-XX ст., що не пристосована під такий заклад, а в будинку із євроремонтом. Саме він офіційно стає корпусом №1 будинку-інтернату. Натомість згодом зможе повноцінно діяти обитель.
- Першу групу із 12 осіб ми переселили у четвер, 12 січня. Потім підселили решту — до 20-ти підопічних. Усі переселені — середня ланка за розвитком хвороб, - розповідає директор закладу Володимир Боянович. - У будинку монастиря ще залишаються 50 “мешканців”.
Ще 20 осіб, за словами директора, відселять навесні у будинок колишньої контори, тобто корпус №4. У самому монастирі залишаться ще 30 хворих.
Якщо все буде добре, протягом 2012 року відселимо всіх, - додає пан Боянович.
Начальник облуправління соцзахисту Богдана Олексишин підтверджує, що підопічних відселяти почали. Нагадаємо, на це з обласного бюджету торік виділили 200 тис. грн. Власне, таке рішення облради - перше зрушення на шляху до втілення обіцянок влади щодо виселення закладу. Триває ця тяганина вже понад 20 років. З огляду на таке затягування настоятель монастиря Різдва св. Івана Хрестителя у Краснопущі отець Степан Романик і частина парафіян із пересторогою сприймають навіть відселення.
- Пам'ятку руйнують, зі сторони церкви дах затікає. Та й від директора і працівників я не бачу доброї волі до співпраці, - говорить отець Романик. - Хоча я готовий забезпечувати духовні потреби підопічних.
Про добрі наміри влади та адміністрації інтернату, на думку настоятеля, свідчить поетапна передача зайнятих закладом келій.
- Я міг би вже починати оновлювати приміщення, електромережу змінити, - продовжує він.
Проте Богдана Олексишин прокоментувала кореспонденту “RIA плюс”, що наразі це - технічно неможливо. Іншої думки - голова облради Олексій Кайда.
- Ми 200 тисяч виділили саме для проведення ремонтних робіт і поетапного відселення. На підтвердження можна підняти стенограми засідань, - каже він, обґрунтовуючи можливість поетапного виселення закладу. - Але думаю, мого слова достатньо.
Зрештою, голова облради пообіцяв сам поїхати у Краснопущу і з'ясувати, що і як можна там зробити. Адже заклад — у підпорядкуванні саме обласної ради.
Настоятель обґрунтовує свої побоювання тим, що коли звільнені келії не повернуть церкві тепер, то згодом у них непомітно можуть підселити інших підопічних. Володимир Боянович це заперечує. Мовляв, згідно з документами, в інтернаті є тільки 110 місць і майже всі вони — заповнені.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Anonymous
    Яка там добра воля, коли "пастир душ Божих" нетільки сіє поміж люди розбрат, ай сам особисто і привселюдно виражається нецензурними словами до "неугодників"
  • Anonymous
    А Ви бодай бачили того о. Романика, що відразу оцінками розкидаєтеся? А до тих 200 тисяч "всегребучі попи" яке відношення мають? Бо щось не ясно ні зі статті, ні з Вашого повідомлення.
    Anonymous reply Anonymous
    Ніякого відношення не мають. Забрали у 1946 р. в цекрви монастир. Тепер віддають. Мали не віддавати, чи що?
  • Anonymous
    Я не бачу доброї волі до співпраці, - говорить отець Романик. - Хоча я готовий забезпечувати духовні потреби підопічних. Правильно було б написати не "отець Романик", а бізнесмен в рясі Романик. Йому не вперше вдаватися до такого блюзнірства, щоб "забезпечувати духовні потреби" через співпрацю за чужий рахунок. До цього він як піонер завжди готовий. Кайда витратив 200 тис. грн. бюджетних коштів для всегребучих попів, замість того щоб ці кошти спрямувати на розвиток шкіл, закупівлю комп`ютерів для школярів та іншого навчального обладнання чи інвентаря. Хтось йде майже тією ж самою дорогою, що колись торували нацисти. У них також були особливі відносини із психічнохворими. Гітлерівці щоправда знищували психічнохворих, а Кайда поки що їх виселяє в "будинок з євроремонтом". Скільки від того євроремонту в будинку насправді залишилося? Цікаво, що психоневрологічний заклад перебуває у підпорядкуванні саме обласної ради, яку очолює шанований Кайда. Інколи дивлячись на вираз його обличчя та жестикуляцію, здається, що це зовсім не випадково.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:03 «Я є, я живий, я вдома…» З полону повернувся Олександр Ремпа з Підгороднього 20:00 Скандальне будівництво на 15 Квітня: що планують зводити під вікнами людей 19:00 Бруківки не буде: у Теребовлі розпочали капітальний ремонт мосту й дороги за понад три мільйони євро 18:31 Аварія біля «Атріума»: у водійки Audi виявили алкогольне сп’яніння Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 17:45 Нардепка Марченко двічі не з'явилась на суд: на наступне засідання її приведуть примусово 17:20 У двох районах Тернополя 9 червня промиватимуть водопровідні мережі: можливий низький тиск 16:50 Двоє мотоциклістів опинилися в лікарні після аварії на Кременеччині 16:12 У Тернополі з 11 червня стартує купальний сезон. А ви задоволені станом пляжів? 15:45 Нелегальний пішохідний маршрут до Молдови коштував $10 тисяч: ймовірного організатора затримали в Тернополі 15:12 У Кременці розпочинають другий етап переходу на безготівкову оплату проїзду в міських маршрутках 14:35 Росіяни вдарили по сортувальному хабі Укрпошти в Харкові photo_camera 14:00 Аварія у Великій Березовиці: в лікарню потрапили жінка з 7-річною дитиною 13:30 Віддала заощадження на «лікування» зниклого безвісти сина : жителя Чортківщини підозрюють у шахрайстві 13:10 Тернополянина підозрюють у збуті психотропів 12:30 «Вміла надихати і робити світ кращим»: обірвалося життя 33-річної вчительки з Тернопільщини 12:00 У Тернополі ремонтуватимуть дороги на чотирьох вулицях — де і коли перекриють рух транспорту 11:30 Де у Тернополі 9 червня не буде води: перелік адрес та графік обмежень 11:00 «Треба жити попри все»: тернополянка Тетяна Слюсаренко відзначає 100-річний ювілей 10:40 Відключать світлофор на перехресті Бандери і Татарської (оновлене)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up