П’яних за кермом суттєво побільшало

П’яних за кермом суттєво побільшало
Інспектори просять під час двох місяців святкувань утриматись від їзди під «мухою», адже напідпитку гальмується реакція і водій не може об’єктивно та оперативно зреагувати на зміну дорожньої обстановки. Окрім того, водіям нагадують про кількатисячні штрафи та інші санкції за керування авто у стані алкогольного сп’яніння

2 227 водіїв на підпитку упіймали працівники дорожньо-патрульної служби на Тернопільщині від початку року.

І хоча цифра майже на 6 сотень менша, аніж за аналогічний період минулого року, інспектори говорять про суттєвий ріст кількості п’яних за кермом.

  • Все тому, що суттєво поменшало працівників дорожньо-патрульної служби, відповідно, кількість водіїв на підпитку щораз збільшується, особливо у період зимових свят, просто поменшало патрульних, які їх виявляють і «оформляють», - пояснив заступник начальника управління превентивної діяльності головного управління нацполіції в області Олег Турлай.

Від початку року «даішників» скоротили загалом на 40%. При переході в поліцію багато людей пішли на пенсію, чимало звільнились за власним бажанням. Працівників на дорогах – мінімум. В деяких районах немає жодного працівника колишнього ДАІ – у Гусятині, Заліщиках, Козові.

У місті працюють лише групи швидкого реагування та четверо працівників, які позмінно оформляють ДТП.  

  • Зазвичай водіїв напідпитку за час свят збільшується, - каже Олег Турлай. – Просимо звернути увагу на те, що від початку року в області нетверезі водії скоїли 90 аварій. З постраждалими - 26. В таких загинули п’ятеро людей, ще 33 отримали травми. Водій, який сів за кермо напідпитку, бездумно ризикує своїм життям і життям своїх друзів і близьких, які перебувають в авто. Після вживання алкоголю у людини знижується швидкість реакції, він вже не може належним чином оцінювати дорожню обстановку і правильно на неї реагувати.

Нетверезі водії часто перевищують швидкість, не витримують безпечний інтервал та дистанцію в транспортному потоці, неправильно розраховують час, необхідний на виконання маневру. Їзда супроводжується невиправдано різкими віражами, прискоренням або гальмуванням. Підсумок - страшні аварії, яких могло б не бути, якби водії утрималися від спиртного або, випивши за святковим столом, викликали таксі, кажуть інспектори.

  • Але треба розуміти, що всіх п'яних за кермом поліцейські не зможуть зупинити навіть теоретично, адже багато водіїв знаходять різні об'їзні шляхи, сільські дороги, - каже Олег Турлай. - Не сідайте за кермо в стані втоми, при поганому самопочутті. Пам'ятайте, від кожного з вас залежить безпека на дорогах, життя інших людей та Ваше власне життя!

Будьте дуже уважні на дорозі, дотримуйтесь безпечної швидкості руху, з обережністю проїжджайте зони зупинок громадського транспорту, пішохідні переходи, будьте пильні при проїзді місць масових святкувань, не сідайте за кермо, вживши алкоголь!

 

Довідка

Від початку року в області упіймали 2227 нетверезих водіїв. За аналогічний період минулоріч їх було 2876. З 7 листопада до 7 грудня 2015 р. «оформили» 91 водія, який перебував за кермом у стані алкогольного сп’яніння.

 

Відповідальність за «п’яне керування» передбачене ст. 130 КУаП:

1 раз протягом року – штраф 3400 грн або позбавлення права керування транспортними засобами на 1-2 роки, або адмінарешт від 7-10 діб.

2 раз протягом року – штраф, позбавлення права керування на 2-3 роки з оплатним  вилученням транспортного засобу або без такого, або адмінарешт 10-15 діб, з оплатним вилученням авто, або без такого.

3 раз  протягом року – позбавлення права керування на 3-10 років з оплатним вилученням транспортного засобу.

УВАГА! Якщо водій скоїв ДТП у стані алкогольного сп’яніння, суд може враховувати це як обтяжуючу обставину. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
08:00 Військові, які самовільно залишили частини, можуть безперешкодно повернутись та обрати підрозділ 22:00 «Боже великий, єдиний» хочуть визнати офіційним духовним гімном України play_circle_filled 21:00 Подружжя з Копичинців створює дизайнерські меблі з натурального дерева: історія сімейної майстерні «Зріз та гілка» play_circle_filled 20:00 185 мільйонів готові заплатити за ремонт доріг на Кременеччині. Яка фірма готова зробити це дешевше? Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 19:03 Чи закриють автостанцію в Монастириськах? Що вдалося з’ясувати «20 хвилин» 18:05 Ремонт і розширення смуг руху на Руській: як усе відбувається photo_camera 17:30 У Чортківській гімназії №2 нова керівниця. Заклад очолила Тетяну Бегма 17:03 Понад рік у розшуку депутат, якого підозрюють у побитті підлітка 16:40 На 38 днів зупинили котельню на Лесі Українки: які вулиці будуть без гарячої води 16:15 На Чортківщині викрили незаконне виробництво тютюну: вилучили 3,3 тони 15:37 Велосипедист отримав штраф за проїзд на червониий сигнал у Тернополі play_circle_filled 15:07 Представилися співробітниками СБУ: у Тернополі шахраї виманили в пенсіонерки майже мільйон гривень 14:30 У Тернополі розшукують водія, який на 15 Квітня збив двох жінок та втік з місця аварії 14:00 У Скалі-Подільській водій ВАЗ збив велосипедистку 13:20 Нетверезі водії електросамокатів — серед лідерів порушень у Тернополі за вихідні 12:40 Відійшла у вічність заступниця директора Тернопільської школи №27 Ярослава Собко 12:20 У Вишнівці водійка наїхала на двох дітей: 5-річного хлопчика доправили до лікарні 11:40 Руслан Заброцький знову став директором Тернопільської школи №18 11:25 Грабіж на 40 тисяч гривень у Тернополі: апеляційний суд змінив вирок
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up