Нагадаємо, перше судове засідання по суті справи відбулось 25 липня. Відповідач у справі Руслан Дрозд розповідає, що невідомі люди зі зброєю, у камуфляжі просто зайшли на територію його підприємства і вже понад шість місяців він не може вести свою господарську діяльність.
- Зараз я маю у суді доводити, що власник я. Ми розвивали це підприємство, працювали там, і в один прекрасний момент прийшли люди з документами, сказали, що вони - власники, з прописками донецькими і забирають, не надаючи ніяких пояснення, - каже директор компанії “АМН-Транс” Руслан Дрозд. - Уся технічна документація у мене є від самого початку існування підприємства. Юридично змінити власника майна не можна було, оскільки на нього є судове обтяження, тобто заборона продажу. Я не вбачаю правильності у документах, якими оперують позивачі.
На чотирьохгодинному засіданні 22 серпня суд вивчав документи та досліджував обставини справи. Позивач, власник компанії “Кан-компані”, який хотів визнати право власності на об'єкт, на засідання знову не з`явився. Його інтереси представляв адвокат Сергій Мозель. Він під час засідання говорив, що є документи на “купівлю-продаж нерухомого майна”, договори про надання права власності на майно, договори про поділ.
- Товариство “Кан-компані” уклало договори купівлі продажу від 12.12.2018-го, належним чином оформивши всі, законодавством визначені вимоги щодо форми, щодо реєстрації права власності, - зазначив під час засідання Сергій Мозель. - За невідомих нам обставин, особи, які були в минулому власниками ПП “АМН-Транс”, звернулись до сумнівного органу, який намагається взяти на себе повноваження, якими наділені винятково конкретні судові органи і на підставі дорадчого висновку скасовує державну реєстрацію договорів. Ми вважаємо недоречними будь-які зазіхання на дане нерухоме майно і просимо суд визнати об`єкт нерухомого майна за нашим правом власності.
Представник відповідача, компанії “АМН-Транс” адвокат Назар Редьква каже, що фактично відбулось юридичне та фізичне захоплення майна, а зараз у суді “рейдери” намагаються узаконити ці дії.
- За допомогою зламу системи державної реєстрації через приватного нотаріуса, через нотаріальні дії, які були вчинені впродовж двох діб на території міста Дніпра, а через три години на території міста Києва, відносно майна в Тернополі, люди вирішили привласнити підприємство, - говорить адвокат. - Як було досліджено Міністерством Юстиції на комісії, а також у судовому засіданні, приватне підприємство “АМН-транс” є єдиним і абсолютним власником майна на вулиці Гайова, 44. Нікому цього майна не передавали і жодних нотаріальних дій не вчиняли.
Співвласник підприємства “АМН-Транс” Руслан Дрозд після засідання емоцій не стримує.
- Справедливість відновлена, - каже він. - Я, звісно, дуже радий. Але розумію, що у позивачів будуть, напевно, додаткові ходи. Вони подаватимуть апеляцію, касацію. Як воно буде далі розвиватись - побачимо. Проте я сподіваюсь, що після рішення суду, зможу потрапити на територію свого підприємства.
Мотиви, через які суд відмовив у задоволенні позову, будуть викладені у повному тексті судового рішення, додає адвокат відповідача Андрій Гуцалюк.
- Рішення набере законної сили після того, як буде розглянута апеляційна скарга. А так розумію, що наші опоненти будуть подавати апеляційну скаргу. Тому про якісь висновки зараз говорити рано, - каже він.
Окрім того, керівник компанії “АМН-Транс” подав зустрічні позови до суду про визнання за ними права власності і усунення перешкод в користуванні майном. Зараз вони - на стадії досудового слідства.
Ні рішення суду, ні подальші дії своїх клієнтів після засідання у судовій залі адвокат ТОВ “Кан-компані” коментувати не захотів. На оскарження у позивачів є 15 днів.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
З.Ю