Роздавати чужі номери телефонів, прізвища, імена та по батькові — тепер заборонено законом. Що це означає

Роздавати чужі номери телефонів, прізвища, імена та по батькові — тепер заборонено законом. Що це означає
  • 7 квітня Президент України підписав закон, який посилює захист боржників від неправомірних дій колекторських компаній.
     
  • Що це означає?

Відтепер заборонено законом роздавати чужі номери телефонів, прізвища, імена та по батькові.

Це стосується боржників, які без дозволу вказують своїх знайомих, сусідів, родичів чи колег – поручителями при укладенні договору про споживчий кредит, про це повідомив  Павло Сушко на своїй сторінці у Фейсбук.

В разі заборгованості колектори не дають цим людям спокійно жити.

Телефонують вдень і вночі. Хоча вони і не мають жодного відношення до боргу, а інколи навіть особисто не знайомі з боржником. Виправити цю ситуацію вирішили на законодавчому рівні. Рада закон ухвалила.

7 квітня Президент України підписав даний закон, який посилює захист боржників від неправомірних дій колекторських компаній

Що передбачив своїми пропозиціями до закону:

▪️Кредитодавець не має права зазначати у договорі про споживчий кредит як поручителя або майнового поручителя особу, з якою не укладено відповідний письмовий договір;

▪️ Кредитодавцю або колекторській компанії забороняється будь-яким чином взаємодіяти з особами, які не надавали письмову згоду на таку взаємодію, з приводу укладеного споживачем договору;

▪️Якщо під час першої взаємодії кредитодавця, нового кредитора, колекторської компанії з такою третьою особою вона висловила заборону на здійснення обробки її персональних даних, кредитодавець, новий кредитор, колекторська компанія зобов’язані негайно припинити здійснення такої обробки.

У разі якщо врегулювання простроченої заборгованості в інтересах кредитодавця, нового кредитора одночасно здійснюють кілька колекторських компаній, кредитодавець, новий кредитор зобов’язаний невідкладно повідомити про заборону третьої особи на здійснення обробки її персональних даних усім таким колекторським компаніям з метою негайного припинення ними обробки персональних даних зазначеної особи при врегулюванні простроченої заборгованості за таким договором про споживчий кредит.

Споживач повинен бути проінформований про кримінальну відповідальність за незаконне збирання, зберігання, використання, поширення конфіденційної інформації про третіх осіб, передбачену статтею 182 Кримінального кодексу України під час укладання договору про споживчий кредит

За порушення цих норм закону відтепер передбачена сувора відповідальність.

Зобов’язано кредитодавця укладати договори про колекторські послуги лише з юридичними особами, які включені до відповідного реєстру НБУ.

Колекторам заборонено законом: шантажувати, погрожувати боржникам, надавати неправдиву інформацію про розмір боргу, принижувати гідність, зазіхати на свободу, власність боржника чи його близьких.

Все це посилить захист боржників та підвищить відповідальність колекторів

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:30 Вимкнення електроенергії на Тернопільщині 29 червня не передбачають 11:45 Апеляція у справі вбивства випускниці з Вишнівця: засуджений заявив про застосування до нього фізичної сили 11:23 Апеляція скасувала виправдувальний вирок: чоловік з Тернопільщини отримав чотири роки за збут зброї 10:50 У Дністрі потонув 20-річний хлопець з Тернопільщини Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 10:14 У Тернополі зафіксували новий температурний рекорд. Спека не спадатиме ще кілька днів 09:35 На Кременеччині сталась пожежа в старовинній дерев'яній церкві XVIII століття 09:01 У Кременецькій громаді запрацює соціальне таксі 08:00 Зміни з 1 липня: бензин зі спиртом, тарифи на воду та обнулення кешбеку 21:01 У заповіднику на Тернопільщині фотопастка зафіксувала куницю 20:50 Аварія з травмованим на Дальньому пляжі: водій мопеда втратив пальці 20:00 Головні новини Тернополя та області за тиждень: дивіться відео play_circle_filled 19:01 З нагоди 30-річчя Конституції України у Чорткові відбувся благодійний забіг photo_camera 18:00 Тернополянка Софія Дацюк здобула «золото» на Чемпіонаті Європи з важкої атлетики 17:35 На Тернопільщині розшукують безвісті зниклого 26-річного чоловіка 17:05 Де освіжитися у спеку: які водні розваги є у Тернополі та скільки вони коштують 16:01 Померла вчителька початкових класів Байковецької гімназії Світлана Гануляк 15:25 На Тернопільщині тимчасово обмежили руху великовагового транспорту 15:01 Від 50 до 175 гривень за кілограм: у Тернополі вже продають кавуни та дині 14:00 Спека до +39, дощі і грози: прогноз погоди на Тернопільщині
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up