Розмальовки, флешмоби та ігри: в Тернополі розробляють проект для розвитку правової освіти школярів

Розмальовки, флешмоби та ігри: в Тернополі розробляють проект для розвитку правової освіти школярів
  • "Громадянська компетентність школярів" - Всеукраїнський експеримент, який стартував на базі тернопільської школи №2.
  • Впродовж п’яти років педагоги та науковці мають сформувати комплекс підходів направлений на розвиток громадянської компетентності школярів. 
  • Після запуску проекту у Тернополі його мають запровадити в інших містах країни.

"Громадянська компетентність школярів" – це комплекс знань з практичним використанням про політичні системи, правові засади, національно-патріотичні позиції, поняття і визначення національної ідеї, культури і традицій українського народу. Цю модель на основі досвіду тернопільських педагогів мають розповсюдити по всій території України. 

- На базі нашого навчального закладу буде проводитись експеримент «Розвиток громадянської компетентності школярів»,  – розповідає педагог, директор школи №2 Інна Іванюк. - Ми дуже довго очікували затвердження програми. Наразі  можемо розпочати цю роботу, яка має завершитись написанням концепції про громадянську освіту школярів до 2023 року.

Для того, аби діти краще розуміли свої права та обов’язки, у рамках проекту, з ними постійно проводять різні флешмоби, ігри та заняття.  А для дошкільнят розробили багато різних розмальовок.

Як розповідає перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Тетяна Вовк, розмальовки мають певні витяги з Конституції України. В процесі гри діти зможуть навчатися та більше дізнаватися про свої права та обов’язки. 

У рамках проекту анонсували підручник для школярів, який допоможе дітям краще зрозуміти деякі базові аспекти права. Як розповідають організатори, правова освіта та формування правосвідомості повинно починатися змалечку. 

- Наш юридичний факультет ніколи не стояв осторонь, - каже заступник декана юридичного факультету Тернопільського національного економічного університету Оксана Коваль. - Ми щорічно проводимо правовий турнір, на який з’їжджаються команди учнів з усієї України. Це направлено на популяризацію права серед школярів, та допомагає розкривати інтелектуальну еліту нашої країни.

Для того щоб розвивати правову свідомість та культуру серед дітей, будуть організовуватися спільні конференції, форуми, флешмоби, маніфестації, конкурси, ігри, тощо. 

Вадим Єпур

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Володя Україна!!!!
    Прекраснв ідея Освідченість це добре я надіюсь це буде гарний проект!!!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Пережила Голодомор і війну: жителька Тернополя відзначила 100-річний ювілей 21:00 У Пужниках на Тернопільщині польські та українці науковці розпочали новий етап пошукових робіт 20:01 Тернопільські вокалістки серед найкращих на міжнародному фестивалі в Болгарії photo_camera 19:00 Розширюють Алею пам’яті на бульварі Шевченка photo_camera Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 18:00 Троє випускників з Тернополя отримали 200 балів на НМТ з історії України 17:20 У Тернополі пробіг «Старт до Олімпу» зібрав близько 300 учасників 16:40 У Тернополі на маршрути вийшли п’ять нових тролейбусів «Електрон» photo_camera 16:10 Видання «20 хвилин» вкотре потрапило на Мапу рекомендованих медіа в Україні 15:40 Бійка в парку «Здоров’я» закінчилася лікарнею: у Тернополі чоловік отримав тяжкі травми 15:10 На Будного водій Lanos наїхав на велосипедиста 14:30 У Підгородньому кілер розстріляв чоловіка в авто: суд виніс вирок нападнику 14:00 Почаївську лавру перевірять на можливі зв’язки із забороненою в Україні релігійною організацією 13:15 У Заліщиках хлопчик отримав тяжкі травми внаслідок падіння з електроскутера 12:45 На Тернопільщині обмежують рух великовагового транспорту 12:17 У Тернополі спецпризначенці та медики втихомирили агресивного чоловіка 12:15 Ремонтують дороги на Подільській, Лукіяновича та Промисловій 11:45 Збитки довкіллю на понад 1,2 млн грн: підозрюють директора комунального підприємства на Тернопільщині photo_camera 11:20 У Білій проведуть Купальський вечір на підтримку ЗСУ 10:30 Новий бойовий контракт: які терміни і доплати за ризик
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up