Рустам Давлетов презентував колекцію картин, створених на старих килимах

Рустам Давлетов презентував колекцію картин, створених на старих килимах
  • Тернополянин Рустам Давлетов перетворює старі килими на сучасні витвори мистецтва. Фарбу на тканинний виріб наносить за допомогою спеціального обладнання. 
  • Аби довести, що бабусин килим може дійсно стати центральним артоб'єктом дизайну, організував виставку «Килимові сни». 

 

На годиннику майже 15.00, а у Тернопільському обласному художньому музеї справжній аншлаг. Десятки містян прийшли, аби на власні очі побачити живопис та розписані килими. 

«Килимові сни» — персональна виставка відомого тернопільського художника Рустама Давлетова. В експозиції представили понад 30 неймовірних робіт. Відкриття виставки припало саме на кінець вересня 2024 року невипадково. 

Відео дня

— 10 років тому у цьому музеї я дебютував перед тернопільською публікою з виставкою малярства «Віра в себе». Саме після цієї виставки кардинально змінив своє життя, присвятив його творчості, розвитку у мистецькому напрямку. Це був своєрідний поштовх до того, де я є наразі, — розповідає пан Рустам. — На виставці «Килимові сни» представив роботи з різних періодів свого життя. Це і перші проби, це і полотна створені під час коронавірусного карантину. Є картини, які намалював вже під час війни. Поціновувачам мистецтва є що подивитися. 

Перетворює килими на мистецтво

Попри те, що найбільше на виставці презентували живопису, вся увага тернопільської публіки була присвячена картинам на килимах, які Рустам Давлетов вперше презентував у музеї.

«Мавка», «Українське весілля», «Венеціанська маска» – лише частина, з представленого. А ось розпочалося все зі створення картини під назвою «Українка». 

— В інтернеті побачив, як хлопець за допомогою аерозольних балончиків наносить малюнки на килими. Процес мені сподобався, хоча і зробив він неохайно, без деталізації. Я згадав, що також маю інструменти для аерографії та старий бабусин килим, який планували викинути. Все дістав, уважно розглянув візерунок, підібрав фарби та почав творити. На всі процеси витратив орієнтовно три тижні. Чому обрав саме українку? Бо ще під час розгляду візерунків помітив, що килим має українські мотиви. І дівчина в масивному заквітчаному вінку та коралях ідеально підійде до основного фону, – згадує художник.

Для розпису Рустам Давлетов використовує виключно акрилові фарби та вживані килими. Чоловік каже, привозять навіть волонтери, яким він допомагає розмальовувати військові трофеї. Фарби наносить повітрям під тиском, тож малюнок стійко витримує навіть прибирання. 

— З килимом ознайомлююсь вже в майстерні. Заздалегідь не знаю, де він зберігався, чи потребує додаткового очищення, з якого матеріалу зроблений, який орнамент має. Далі підбираю картинку, крейдою малюю ескіз і використовую фарби. Беру акрилові на водній основі, бо вони стійкі. Одного разу намагався забрати деякі елементи й у мене не вийшло, довелося тільки замальовувати, – каже художник. 

Загалом тернополянин подарував друге життя восьми килимам, один з яких вже у Бельгії. А ось отримані за нього кошти відправив на благодійність для Збройних Сил України. 

Вражені красою незвичайного мистецтва 

Студенти, митці, друзі, фотографи, журналісти – всі вони зібралися, аби підтримати талановитого художника Рустама Давлетова. Люди із захопленням розглядають деталі на величезних килимах, фотографуються та фотографують на пам’ять.

Люди зізнаються, під час ремонту у власній оселі відправили на смітник чимало таких килимів і навіть подумати не могли, що треба використати для мистецтва, для творчості. 

— Про виставку дізнався від дівчини-фотографині. Коли вона сказала, що за основу картин митець взяв саме килими, то це викликало у мене неабияке зацікавлення. Я вперше бачу таке мистецтво, але мені дуже подобається. І знаєте, трохи нагадує атмосферу з бабусиного будинку. Дуже незвичайно і захопливо, – розповів Владислав. 

А ось тернополянка Юлія з творчістю Рустама Давлетова знайома вже давно. Дівчина відвідує його курси арттерапії й одна з перших побачила картину «Українка» на килимі в його студії. 

– Перетворити старий килим на витвір мистецтва – надзвичайно копітка робота. Якщо на полотні є лише фронтальна площина, то тут є ще й глибина. На такій основі важче створити різноплановий ефект. Треба мати талант, наполегливість і фантазію. Просто погляньте на картину «Національний код». Як майстерно Рустам зобразив різноплановість, я вражена. Тепер будемо просити, щоб і нас навчив так малювати, нехай відкриває новий напрямок занять, майстер-класів, – каже пані Юлія.

Виставка триватиме до 22 жовтня 2024 року. Всіх охочих закликають приходити, підтримувати тернополянина та ознайомлюватися з незвичайним мистецтвом. 

Читайте також:

Воїни світла: в Тернополі — унікальна виставка картин, їх написали захисники, які зазнали поранень

Лялькарка з Тернополя представляє кримськотатарську культуру у Болгарії

Тимчасово змінили зброю на пензлі: у лікарні презентували картини захисників
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (7)
×
0%
  • 27428 25 вересня 2024 р.
    Яка краса!
  • Ніна Швед 25 вересня 2024 р.
    Адреса виставки
    Поліна Дайнега reply Ніна Швед 26 вересня 2024 р.
    Ніка Ніка приходьте!!! Там дуже гарно 🫶🏼
    Іванна Капій reply Ніна Швед 25 вересня 2024 р.
    Ніка Ніка Тернопіль..вул Крушельницької ,1
    Художній музей... рекомендую..
  • Wintersta 25 вересня 2024 р.
    Салам хотите взять прем на халяву @premfsr ?
    Роман reply Wintersta 25 вересня 2024 р.
    Русак, що ти забув в чатіку для людей?
  • Ivan Dymanskuy 25 вересня 2024 р.
    Вав ..Клас...
keyboard_arrow_up